"סטנדרטים כפולים": לסטודנטית עם "המחשוף" לא הותרה כניסה למוזיאון המציג אמנות עירום של נשים

סטודנטית בת 22 התלוננה על הסטנדרטים הכפולים של מוזיאון ד'אורסה בפריז, לאחר שנאמר לה לא להיכנס למוזיאון המציג עירום של נשים - בגלל שלבשה שמלה עם מחשוף בולט

  • עירום
  • פריז
  • אמנות
אסור לפספס
תערוכת "האדם הערום באמנות מהמאה ה-18 ועד היום" שהוצגה במוזיאון ד'אורסה בפריז (Musée d'Orsay)

מבקרת במוזיאון ד'אורסה המפורסם לאמנות בפריז, שמכיל מגוון יצירות אמנות של נשים עירומות, הגיבה בזעם לאחר שהורתה לכסות בז'קט את המחשוף שלה לפני כניסתה למקום. ג'ין הסטודנטית בת ה-22 הגיעה למוזיאון ד'אורסה המפורסם עם חברתה ולהפתעתה נאסר עליה להיכנס למוזיאון בטענה שהשמלה שלה "פרובוקטיבית מדי". היא לא האמינה לגודל האירוניה כשנעצרה בכניסה למוזיאון המציג עירום של נשים - בגלל המחשוף שלה. מאוחר יותר פרסמה פוסט בו יצאה נגד "הסטנדרטים הכפולים" של המוזיאון.

"היום הייתי קורבן, מול כולם, לאפליה מינית על בסיס מבנה הגוף שלי והבגדים שלבשתי בפתח המוזיאון הלאומי ד'אורסה. בפנים: ציורים של נשים עירומות, פסלים של נשים עירומות", היא כתבה בפוסט. ג'ין סיפרה כי צוות העובדים הגברי הקיף אותה בזמן שעמדה בתור לקופות ביום חם במיוחד - וכולם בוהים בשדיה. היא הוסיפה: "אני לא רק השדיים שלי, אני לא רק גוף, הסטנדרטים הכפולים שלכם לא אמורים להוות מכשול לזכות שלי לגשת ולצרוך תרבות וידע". ג'ין הצטלמה עם השמלה "הפרובוקטיבית" במלון ששהתה בו, ממש לפני שהגיעה למוזיאון. "לא הייתה עם זה שום בעיה" אמרה והוסיפה: 'לבשתי את זה כל הקיץ. זו שמלה יפה ואני מרגישה בה טוב".

עוד בוואלה!

דוגמנית הושפלה בכניסה למוזיאון הלובר בגלל השמלה החושפנית שלה

לכתבה המלאה

זו השמלה שלבשה כשהגיעה למוזיאון

(צילום: צילום מסך, TWITTER)

מה אתם אומרים?

ג'ין וחברתה הגיעו בסביבות השעה 16:00 לד'אורסה, המשמש בית לאוצרות אמנות, כולל האוסף הגדול ביותר בעולם של יצירות מופת אימפרסיוניסטיות. "בהגעתי למוזיאון, לא היה לי אפילו זמן להוציא את הכרטיס שלי, מכיוון שהשדיים שלי הפתיעו את הפקיד שאחראי להזמנות", כתבה ג'ין. היא הוסיפה: "הוא ושאר הצוות שם בהו בשדיי באופן די ברור. עמדתי מול מעגל של אנשים ששפטו אותי רק בגלל מה שלבשתי".

ג'ין זעמה במיוחד משום שחברתה לבשה חולצה שחשפה טבור - אך זה לא הטריד אותם. היא הייתה המומה כשאחד מאנשי הצוות אמר לה לטענתה: "תלבשי את הז'קט שלך ואז אני אכניס אותך פנימה. בתוך המוזיאון תעשי מה שאת רוצה, תוריד את הז'קט אם את רוצה. אני מבין אותך, אבל אלה הכללים". ג'ין לא האמינה שקיימים כללים כאלה, אך לבשה את הז'קט שלה בכל מקרה בכדי למנוע מהומה.

מוזירון ד'אורסה פרסם ביום רביעי הודעה לעיתונות ובה נמסר כי "המוזיאון מתחרט על המקרה הזה". בהודעה הם גם התנצלו בפני ג'ין וטענו שהם שוחחו עם הפקיד על התנהגותו.

מוזיאון ד'אורסה (צילום: ShutterStock, apinya chaijit)
ובו מוצגת בין היתר תערוכת "האדם הערום באמנות מהמאה ה-18 ועד היום" (צילום: אתר רשמי, Musée d'Orsay)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully