פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   והוא אפילו אקולוגי: המטוס המפנק שהשקיעו בו 11 מיליארד אירו

   סינגפור איירליינס, אומנם עוד לא טסה לארץ, אבל לאלו שכן טסים למזרח מחכה המטוס החדש של החברה - האיירבוס A350-900 - שיחל לבצע טיסות לסינגפור דרך איסטנבול. חסכוני ואקולוגי ובעיקר מפנק

   והוא אפילו אקולוגי: המטוס המפנק שהשקיעו בו 11 מיליארד אירו
   צילום: אדי גרלד, עריכה: ניר חן

   חברת התעופה סינגפור איירליינס, הנחשבת לאחת מחברות התעופה היוקרתיות והטובות בעולם, ממשיכה בחידוש צי המטוסים שלה והשיקה בשבוע שעבר את מטוס הנוסעים החדיש איירבוס A350-900 בטיסות שלה בקו איסטנבול-סינגפור. המטוס החדש משיק לראשונה מחלקת Premium Economy Class בטיסה היומית של החברה בקו.

   המטוס החדיש החל את פעילותו ב-2015 תחת חברת קטאר איירוויס, ובסינגפור איירליינס הוא מפעיל מזה שנתיים בעיקר בטיסות לאירופה. עתה, מציגה אותו החברה האסייתית גם בקו לאיסטנבול לרגל 50 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין סינגפור לטורקיה.

   מטוס ה-A350-900 החדש של סינגפור איירליינס כולל 187 מושבים במחלקת התיירים, 24 מושבים במחלקת Premium Economy Class ו- 42 מושבים במחלקת העסקים. הוצאות התכנון של המטוס נאמדו ב-11 מיליארד אירו והוא נחשב לידידותי לסביבה יותר מכל המטוסים ארוכי הטווח בעולם.

   כנפי המטוס יוצרו בעיקר מפלסטיק המחוזק בסיבי פחמן, כך שהוא מסוגל לטוס למרחק של 15 אלף ק"מ, תוך חסכון של 30% בכמות הדלק לעומת מטוסים מדורות קודמים.

   מטוס ה-A350-900 של סינגפור איירליינס (אתר רשמי , אדי גרלד)
   נחשב לידידותי לסביבה יותר מאחרים. מטוס ה-A350-900 של סינגפור איירליינס (צילום: אדי גרלד)
   שדה התעופה החדש באיסטנבול (אתר רשמי , אדי גרלד)
   המטוס יופעל בטיסות בקו איסטנבול-סינגפור. שדה התעופה החדש באיסטנבול (צילום: אדי גרלד)

   התאורה במטוס מסייעת להתגבר על הג'ט-לג

   סינגפור איירליינס ציינה את הארוע בטקס חגיגי תוסס בשדה התעופה החדש של איסטנבול. לנוסעים שחוו את טיסת הבכורה במטוס החדיש, הוענקו כריות תמיכה לראש ובמהלך הטיסה שלהם נהנו מארוחה מיוחדת שנבחרה על ידי יותר ממאה אלף עוקבים של חברת התעופה בדף הפייסבוק שלה.

   סיק אנג לי (Sek Eng Lee), סגן נשיא סינגפור איירליינס באירופה, הכריז: "אנחנו שמחים להשיק את המטוס החדיש של איירבוס בטיסות הישירות שלנו מאיסטנבול, ומביעים בכך את האמון הרב שלנו בטורקיה".

   איירבוס השקיעה גם בחידושים לשיפור חווית הטיסה של הלקוחות, שכוללים תקרה גבוהה יותר במטוס, חלונות גדולים יותר וגוף רחב יותר. כדי לסייע להתגבר על תופעת הג'ט-לג, הרכיבו במטוס תאורה מיוחדת, על מנת לסייע לנוסעים להירדם ולהתעורר רעננים ומתואמים עם אזור הזמן החדש שבו הם נמצאים. הנוסעים יוכלו ליהנות גם ממערכת בידור חדישה, המותקנת על גב המושב שלפניהם, כולל שירות וויי-פיי.

   מטוס ה-A350-900 של סינגפור איירליינס (אתר רשמי , אדי גרלד)
   הוצאות התכנון של המטוס נאמדו ב-11 מיליארד אירו (צילום: אדי גרלד)
   שדה התעופה החדש באיסטנבול (אתר רשמי , אדי גרלד)
   המטוס יטוס בקו סינגפור-איסטנבול. השדה החדש בבירת טורקיה (צילום: אדי גרלד)
   מטוס ה-A350-900 של סינגפור איירליינס (אתר רשמי , אדי גרלד)
   במטוס החדיש 42 מושבים במחלקת העסקים (צילום: אדי גרלד)
   מטוס ה-A350-900 של סינגפור איירליינס (אתר רשמי , אדי גרלד)
   דיילת סינגפור איירליינס בטקס השקת המטוס, בשבוע שעבר (צילום: אדי גרלד)