מלכת היופי של וייטנאם עושה את ארץ הקודש: "אני אוהבת ישראלים"

היא מטיילת כאן כבר חודש, מתנדבת בהוסטל בנצרת ומשמשת כשגרירה לא רשמית של ישראל בארצה - הכירו את וו הואנג מי, מלכת היופי של וייטנאם, שהתאהבה בנו והחליטה לעשות סרט על הישראלים והמוח היהודי. ראיון בלעדי באולפן וואלה!NEWS

צלמים זמניים מורשים

מה יש למלכת היופי של וייטנאם לחפש בישראל? את זה גם אנחנו שאלנו, אבל כשפגשנו את וו הואנג מי (Vu Hoang My) הבנו שמעבר לחודש וחצי שהיא מבלה כאן ומטיילת ברחבי הארץ - היא פשוט אוהבת ישראלים.

"אני חושבת שהיהודים, האנשים שחיים בישראל, מאוד אהובים בווייטנאם ואצלנו מכנים אותם 'אנשי קסם'", סיפרה מ?י (כך היא קוראת לעצמה בקיצור) לדב גיל-הר בראיון בלעדי שערך עמה באולפן וואלה!NEWS.

וו הואנג מי נבחרה למלכת היופי של וייטנאם בשנת 2012 ואף ייצגה את המדינה בתחרות מיס תבל היוקרתית. לארץ היא הגיעה בעקבות תחקיר שהיא עושה לסרט דוקומנטרי על ישראל והישראלים. "כשאני באה לכאן אני רואה דברים שונים מאשר בחדשות אצלנו", היא מספרת, "ואותם אני יכולה להעביר כפורטרט דרך עיניי".

וכל מה שאת רואה הוא חיובי?
מי: "לפי הניסיון שלי אני רואה טוב ורע ואי אפשר להתכחש לצד הטוב והרע שלנו. אז אני רק מציגה את העובדות. עבורי, לכל דמות מעניינת צריך להיות צד טוב וגם חסרונות".

עוד באותו נושא

בלוגרית מאוסטריה מספרת בדיוק מה היא חושבת עלינו

לכתבה המלאה
"אוהבת אותנו". מלכת היופי של וייטנאם באולפן וואלה!NEWS (צילום: מערכת וואלה!, זיו ריינשטיין)
במסעדה וייטנאמית בתל אביב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, Vu Hoang My)
סופגת קצת מורשת במוזיאון האצ"ל בתש"ח בתל אביב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, Vu Hoang My)

"חיפשתי בגוגל 'להתנדב בישראל'"

בין המקומות שבהם ביקרה מי, ניתן למנות את ירושלים, תל אביב, נצרת, הנגב, חיפה ויפו. "בעצם הסתובבתי בכל הארץ", היא אומרת. "כדי לראות את הכל צריך לנסוע. בעתיד אהיה גם בים המלח ובעוד מקומות".


עוד עלינו בעולם:
הצצה אלינו: זה מה שחושבים בניו יורק טיימס על תל אביב
בלוגרית מאוסטריה מספרת בדיוק מה היא חושבת עלינו
התייר הישראלי במזרח הרחוק: כך אנחנו נראים מהצד


במהלך סיבוביה בארץ, התארחה גם באכסניה המוכרת "פאוזי אעזר" בנצרת, שאף לנבחרה בין עשר האכסניות הטובות בעולם, ואף נשארה כמה ימים להתנדב בה.

מה את עושה בעצם בהוסטל? את מתנדבת שם? רוחצת כלים ומחליפה סדינים?
מי: "כן, בדרך כלל הייתי מטיילת בעולם בדרך הרגילה. הפעם החלטתי לעשות משהו יותר מטורף. הדרך הרגילה מאפשרת לתיירים לחסוך, ואילו אני רציתי לתרום למקום שבו אני נמצאת ולהבין את המקומיים וזו אפשרות טובה, אז חיפשתי בגוגל 'להתנדב בישראל'".

ואז הגעת ל"פאוזי עאזר" שזה הוסטל בנצרת, שבו עובדים יהודים ומוסלמים.
מי: "זה סיפור מדהים על פאוזי עאזר, כי בעבר היה שם סיפור יפה של האבא פאוזי שבשביל להגן על המקום הקריב את חייו, ואז בחור יהודי פתח אותו שוב. זה מקום שבו ערבים ויהודים עובדים ביחד, ומאוד נהנינו שם".

אבל את מלכה, מלכת יופי, נכון? את עדיין עושה את העבודה השחורה?
מי: "לא אכפת לי. אני לא מחשיבה את זה מלוכלך, פשוט שונה".

עם החברים בהוסטל "פאוזי אעזר" בנצרת (צילום: מערכת וואלה! NEWS, Vu Hoang My)
אין כמו יפו. על חוף הים של תל אביב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, Vu Hoang My)

"יהודים וערבים הם אחים. הם מאב אחד והוא אברהם"

מי גם נחשפה לסכסוך הישראלי-פלסטיני באזור, אבל ממש כפי שמדינתה חוותה קרבות ומלחמות במשך שנים וכיום היא מדינה שלווה, היא חושבת שיש סיכוי לשלום גם בינינו. "בכנות, אני באה ממדינה אחרת ואני רואה שיהודים וערבים הם אחים. הם מאב אחד והוא אברהם, ואין שום סיבה להילחם במשפחה שלך", היא אומרת.

מעבר לעבודתה כאן באיסוף חומר לסרט, מי גם משמשת "שגרירה" של ישראל בוייטנאם, ואף כתבה שתי כתבות על ישראל לתקשורת בוייטנאם, המכילות את צילומיה וחוויותיה מהארץ.

את חושבת שתיירים מוייטנאם יבואו לפה? אולי כצליינים?
מי: "הם ממש רוצים לבוא. כשאני מעלה הכל לפייסבוק ולחדשות בוייטנאם, הרבה חברים שלי רוצים לבוא, כי בעבר גם על וייטנאם תמיד שמעו בהקשר של מלחמה, וכשאנחנו שומעים על ישראל זה רק בהקשר של הפגזות".

וזה לא כך, את מתכוונת.
מי: "כן, כשאני באה לכאן אני מרגישה מאוד בטוחה ואני מרגישה רצויה וכולם מתנהגים אלי כאילו אני בבית. אני מאמינה שהוייטנאמים יבואו. יש לי כבר חמישה חברים שרוצים לבוא לפה עכשיו לבקר אותי".


מי נמצאת כאן כבר יותר מחודש ובשבוע הבא תחזור לארצה, אך היא מבטיחה לשוב בקרוב ולהשלים את התחקיר ואף להתחיל לצלם את הסרט שלה עלינו. ואילו אנחנו נחכה בקוצר רוח לראות איך הוא ייצא ואיך נראים הישראלים בעיניה של מלכת יופי.

קפצה גם לנגב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, Vu Hoang My)
את חג המולד חגגה בנצרת (צילום: מערכת וואלה! NEWS, Vu Hoang My)
פגשה לוחם נינג'ה ביפו (צילום: מערכת וואלה! NEWS, Vu Hoang My)
טיילה גם בעיר עם העתיד. בגנים הבאהים בחיפה (צילום: מערכת וואלה! NEWS, Vu Hoang My)
יפה לה בכיפת הסלע. מי בבהר הבית בירושלים (צילום: מערכת וואלה! NEWS, Vu Hoang My)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully