מערת אבירי טמפלרים סודית נמצאה חבוייה מתחת לעץ ביער

יוטיובר יצא עם חברו ליערות שרופשייר כדי לחקור רשת של מערות סודיות בנות 700 שנה המכונות מערות קייטנון. הם מצאו מערת "אבירי טמפלרים" מרהיבה מתחת לעץ והביאו תיעוד מצולם נדיר שלה

14/10/2021
מערת אבירי טמפלרים נמצאה חבויה מתחת לעץ (YouTube/Brendan Explores)

היוטיובר הפופולארי "ברנדן אקספלורס" יצא עם חברו לחקור רשת מערות בת 700 שנה המכונות "מערות קיינטון" כשלפתע השניים מצאו מה שלטענתם היא מערת אבירי טמפלרים שמורה היטב מתחת לעץ ביער שיפנל, שבמחוז שרופשייר באנגליה.

בסרטון ששיתף ב-3 באוקטובר, ברנדן וחברו מאתרים מחילת ארנב וכמו ב"אליס בארץ הפלאות" צונחים מטה למערה עתיקה, מרהיבה ומאוד קלסטרופובית. בתיאור הסרטון הוא כתב: "מצאנו מערת אבירי טמפלרים תת קרקעית נסתרת במורד מחילת הארנב בזמן שחקרנו את יער שרופשייר! הצטרפו אלינו למסע המדהים הזה ותראו עד כמה רחוק מחילת הארנב תקח אתכם!". השניים מצאו בפנים מערה יפייפיה המכוסה כולה בגילופים וחריטות, חלקם עתיקים יותר וחלקם חדשים, ופסולות של מבקרים.

עוד בוואלה!

פסלים מיתיים מצמררים נמצאו קבורים במערת מבוך באוקראינה: "זה נראה כמו המוות"

לכתבה המלאה
נכנסים למאורת הארנב(צילום: צילום מסך, YouTube/Brendan Explores)
מערת טמפלרים שנמצאה חבוייה מתחת לעץ(צילום: צילום מסך, YouTube/Brendan Explores)

ברנדן סיפר כי בהתחלה חשש לעבור דרך מחילת הארנב ועל אף שבבפנים הוא חש קלסטרופוביה, הוא התרגש מאוד מהמראות. ברנדן מאמין שהמערה נבנתה בידי אבירי הטמפלרים - שנקראו גם מסדר אבירי היכל שלמה והיו מסדר צבאי קתולי של אבירים-נזירים שנוסד בשנת 1119 בירושלים ופעל בתקופת מסעי הצלב - אולם הוא אינו מציג שום הוכחה לכך בסרטון שלו, מה גם שעל פי האתר "אנגליה ההיסטורית" המערות הללו נחצבו בכלל במאה ה-18 או תחילת המאה ה-91, על אף שלא ניתן לקבוע זאת בוודאות.

מערת טמפלרים שנמצאה חבוייה מתחת לעץ(צילום: צילום מסך, YouTube/Brendan Explores)
מערת טמפלרים שנמצאה חבוייה מתחת לעץ(צילום: צילום מסך, YouTube/Brendan Explores)

בשלב מסוים מצאו שני החוקרים תמונת פספורט של גבר זר בשם פול ג'ונס, וחברו של ברנדן החל לחשוד שהמערה רדופה וטען שהיא שימשה עבור טקסי כישוף פגאניים שטניים, ביניהם זה בו ג'ונס היה הקורבן. מה שהלחיץ את השניים אפילו יותר היה שהפנס של ברנדן הפסיק לפעול ללא סיבה - על אף שזה עתה הטעין אותו בסוללות חדשות.

השניים גם החלו לחשוש מבטיחות המבנה לאחר שמצאו שם קיר שהתמוטט - והחליטו לעזוב את המקום. ברנדן אמר: "לא ידעתי שאני קלסטרופובי, אבל הייתי אסיר תודה על שיצאתי משם בשלום. המערה מרהיבה ביופיה. ראיתי כמה תמונות שלה ברשת, אבל שום תמונה לא המחישה את יופיה כמו שצריך. כשירדתי לשם נפקחו עיניי. זה היה יוקרתי. מישהו שם התאמץ לעשות גילופים כה יפים. זה בוודאי היה נראה טהור כשרק עשו אותם".

מערת טמפלרים שנמצאה חבוייה מתחת לעץ(צילום: צילום מסך, YouTube/Brendan Explores)

צפו בתיעוד המלא:

בין אם הם קשורים למערה ובין אם לא - הטמפלרים, מסדר אבירי היכל שלמה, היה מסדר צבאי נוצרי של אבירים-נזירים שתפקידו הרשמי, כפי שעולה מהצהרת מייסדיו, היה להגן על הממלכה הצלבנית בארץ הקודש. בשלב מסוים המסדר כלל 20 אלף חברים. עם זאת, לאחר שאיבדו את "ארץ הקודש" במהלך מסעי הצלב, התמיכה בהם ירדה. הם פורקו בשנת 1312 ע"י האפיפיור קלמנס החמישי בלחץ מצד מלך צרפת, פיליפ הרביעי, בעקבות שמועות על טקסי החניכה הסודיים של הטמפלרים.

  • טמפלרים
  • מערה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully