צפו בחילוץ הדרמטי: מטיילת הוכשה ע"י אחד הנחשים הקטלניים ביותר בעולם

נשיכה של נחש פתן חום מלכותי היא קטלנית, אולם האישה שרדה אותה למרות שהייתה במרחק של 100 ק"מ מהעיר הקרובה ובאיזור כמעט בלי קליטה סלולרית. צפו ברגע בו כוחות החילוץ הגיעו אליה לאחר מספר שעות

  • נחש
  • אוסטרליה
אסור לפספס
נחש מולגה הוא ארסי ביותר ויכול להרוג אנשים בקלות (צילום: ShutterStock, By Kristian Bell)

מטיילת בת 27 יכולה להחשיב את עצמה בת מזל שהיא בחיים - אחרי שהוכשה על ידי אחד הנחשים הקטלניים ביותר באוסטרליה (ולמעשה בעולם).

האירוע הדרמטי התרחש ביום ראשון מעט אחרי השעה 15:00, כאשר הצעירה טיילה עם חברות בפארק הלאומי קאריג'יניי, חלק נידח באזור פילבארה שבצפון מערב אוסטרליה.

היא הותקפה על ידי נחש מולגה (המכונה גם פתן חום מלכותי או קוברת פילבארה), נחש ארסי במיוחד שביכולתו להזריק כמויות גדולות של ארס רעיל ביותר לטרפו. הכשה אחת שלו יכולה להרוס במהירות תאי דם וכן להשפיע על השרירים והעצבים. המולגה הוא אחד הנחשים הארסיים הארוכים ביותר בעולם והארוך ביותר באוסטרליה והוא קטלני ביותר ויכול להרוג אנשים בקלות.

עוד בוואלה!

הקן הפך למלכודת מוות: נחש צד את נקבת הכוס שקיננה בהרי ירושלים

לכתבה המלאה

למרות שהייתה במרחק של 100 ק"מ מהעיר הקרובה ובאזור עם קליטה סלולרית גרועה מאוד - היא וחברותיה הצליחו להזעיק עזרה ולאחר קבלת שיחת החירום המשטרה שלחה שוטרים יחד עם אנשי שירותי חירום וחובשים להצלתה.

צפ ברגעי החילוץ הדרמטיים

מבצע החילוץ ארך מספר שעות - תחילה כדי לאתר את מיקומה המדוייק - כשבשל הקליטה הרעה באיזור לא ניתן היה לאתרה בעזרת GPS ואז עבר עוד זמן רב בניסיון לחלץ ולהוציא אותה מערוץ הנחל בו שכבה ולהסיע אותה לאשפוז בבית החולים.

בתיעוד של רגעי ההצלה נראית האישה, ככל הנראה תושבת פרת', עם רגל חבושה ומקבלת עזרה ראשונה. למרבה הפלא, היא מצליחה לחייך ונראה שהיא במצב רוח טוב כשהיא מחולצת ומועברת מהערוץ בו שכבה ומוכנסת לאמבולנס שהמתין במקום. היא הובהלה לבית החולים המחוזי טום פרייס לפני שהוטסה משם לקמפוס רפואי בדרום הדלנד לקבלת טיפול נוסף.

כעת היא מאושפזת במצב יציב לאחר שקיבלה תרופות נגד הארס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully