חאן אל-עומדאן העתיק בעכו יהפוך למלון בוטיק

אחד המבנים העתיקים והיפים של עכו, חאן אל-עומדאן, יהפוך בעתיד למלון בוטיק בן 50 חדרים. המלון יהיה שייך לרשת מלונות אורכידאה שבבעלות האחים נקש, שלהם גם מלונות סטאי בארץ ובחו"ל

31/12/2018
המלון יכלול 50 חדרים וישתרע על שטח של כ-5,500 מ"ר. חאן אל-עומדאן(צילום: אתר רשמי, אלכס דבורק)

במכרז להקמת מלון בחאן אל-עומדאן במבנה עתיק בעכו העתיקה, זכתה רשת המלונות אורכידאה שבבעלות האחים נקש. בבעלות האחים גם רשת מלונות סטאי, ביפו ובכנרת, כמו גם סטאי מיאמי.

המלון המיועד יכלול לפחות 50 חדרים וישתרע על שטח של כ-5,500 מ"ר. הבנייה תהיה כפופה לשימור העתיקות בשטח ותשתלב בנוף המקומי.

השטח המדובר יימסר לזוכה על פי תנאי המכרז, כולל מבנה היסטורי ששימש בעבר כחמאם, ויופעל עם פתיחת בית המלון. כמו כן, במסגרת הבנייה תיבנה חזית מבנה שפונה למרינה וחזית נוספת לכיוון כיכר הדייגים. ההשקעה של היזם צפויה להסתכם בעשרות מיליוני שקלים. פרויקט זה משתלב בשורה ארוכה של פעולות שיזם והשקיע משרד התיירות בעיר, כמו שיקום והפיכת מזח המרינה לטיילת, שביל נפוליאון וכן שיפוץ ושימור אולמות האבירים, המבוצעות על ידי החברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת.

עוד באותו נושא

"המיקום עלוב": מלון סטאי ביפו דורג כגרוע ביותר שנפתח ב-2018 בעולם

לכתבה המלאה

החאן בנוי מ-40 עמודים שהובאו מקיסריה

חאן אל-עומדאן, או "חאן העמודים" בתרגום מערבית, נמצא בצמוד לנמל עכו ומספק נקודת צפייה מיוחדת במינה על מגדל השעון. הוא נחשב לחאן הגדול ביותר בישראל והשמור מבין כולם. החאן הוקם בשנת 1784, בתקופת שלטונו של אחמד אל ג'זאר, השליט הגדול שהקים בעכו לא מעט מבנים ציבוריים בתקופה העות'מאנית, לרבות גן הבוסתן ששופץ אף הוא על ידי משרד התיירות באמצעות החברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת.

במקום שכן לפני הקמת החאן בית המכס של השלטון הצלבני. כאשר החליט אל ג'זאר להקים כאן את החאן, הוא שם דגש אישי ומיוחד על תכנונו. החאן כולל שתי קומות שבמרכזן חצר. הקומות בנויות מאכסדראות בעלות 40 עמודים שהובאו לכאן מקיסריה ועשויים מאבני גרניט. מעבר לאכסדראות, שהן למעשה מרפסות הליכה, קיימים חדרים שונים, כאשר בקומה הראשונה הוקדשו החדרים לפעילות מסחרית ועסקית ואילו בקומה השנייה פעל בית הארחה לסוחרים ועוברי אורח שהגיעו לעכו.

עוד באותו נושא

עכו המתחדשת: המהפך התיירותי של העיר הכי אותנטית בצפון

לכתבה המלאה

שר התיירות יריב לוין: "מדובר בהבעת אמון ענקית בעכו כעיר תיירות ובמהלך שישדרג מאוד את אזור העיר העתיקה, וייתן פתרונות לינה מצוינים. אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק בפרויקט ובמיוחד לראש העיר, שמעון לנקרי, אשר בעבודה משותפת הביא לתוצאה הנהדרת הזאת".

יובל פורת, מנכ"ל החברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת: "מדובר בפרויקט משמעותי מאוד לעכו העתיקה, שיוסיף לפחות 50 חדרי לינה בעיר העתיקה עצמה, ישדרג את אזור הנמל ויצטרף להשקעות בתחום התשתיות שמשקיע משרד התיירות בעכו העתיקה. העובדה שהחברה הזוכה הינה בעלת ניסיון ומוניטין בפרויקטים מסוג זה, מעודדת ותאפשר לכל הגורמים לשתף פעולה ולהוציא את מיזם בניית המלון והפרויקטים הנלווים מהכוח אל הפועל".

  • עכו
  • בית מלון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully