צפו: שבילי האופניים הזוהרים של הולנד

את הרכיבה הזו לא תרצו להחמיץ: אמן שעשה מחווה לצייר ההולנדי המפורסם, ואן גוך, יצר שביל אופניים בהשראת ציורו "ליל כוכבים", שמואר מאלפי נורות LED קטנות. צפו ברכיבה הכי "נוצצת" שיש

מערכת וואלה!
יח"צ - חד פעמי

אמן הולנדי שעשה מחווה מרהיבה לצייר המקומי הנודע, וינסנט ואן גוך, יצר שביל האופניים יפהפה שזוהר בחושך. האמן דן רוזגארד (Daan Roosegaarde) הושפע מציורו המפורסם של ואן גוך "ליל כוכבים" (Starry Night) מ-1889, וביחד עם חברת בנייה בשם Heijmans, יצרו תשתית לשביל רכיבה באורך קילומטר שנפתח בעיר איינדהובן במדינה בסוף השבוע.


עוד טיולים מיוחדים בוואלה! תיירות:
זה תלוי בכם: הגשרים התלויים היפים בעולם
לא לבעלי לב חלש: טיול בשביל המסוכן בעולם
זה רשמי: נבחר האי היפה ביותר בעולם


השביל מואר על-ידי אלפי אבנים קטנות זוהרות, שזוהרות בחשכה בעזרת טכנולוגיה המשלבת נורות LED שמוארות על-ידי אנרגיה סולארית. "רציתי ליצור מקום שאנשים יחוו בדרך מיוחדת", אמר האמן.

שיתוף הפעולה בין האמן לחברת הבנייה אינו הראשון מסוגו, ובעבר הם כבר עבדו יחד על סדרה של כבישים מהירים שמשלבים תאורה, אנרגיה ושלטים שמגיבים בהתאם למצב התנועה בכביש.

עוד באותו נושא

עוד אירוע נוצץ: המקומות הכי יפים בעולם לצפות בזוהר הצפוני

לכתבה המלאה
עיגולים שעוצבו בדומה לציורו של ואן גוך "ליל כוכבים" (צילום: Daan Roosegaarde)
ההשפעה לשביל הגיעה מהציור המפורסם. "ליל כוכבים" של ואן גוך (צילום: Creative Commons)

בסך הכל: 335 ק"מ של שביל ואן גוך

פתיחתו של השביל המואר מציינת את תחילת שנת ואן גוך ב-2015, שתצוין בהולנד, בלגיה וצרפת ובה יתקיימו אירועים תרבותיים לציון 125 שנים למותו של הצייר ההולנדי (1890-1853). השביל המואר הוא חלק משביל רכיבה גדול יותר בשם "ואן גוך" שבצפון בראבנט - מולדתו של הצייר בדרום הולנד.

אורכו הכולל של השביל נמתח לאורך 335 ק"מ ומחולק לחמישה מקטעים מעגליים שניתנים לדיווש ביום, ופוגשים כמה מאתרי המורשת של ואן גוך בצפון בראבנט - שם, כאמור, נולד וגדל.

אלפי אבנים קטנות זוהרות ומאירות את שביל ואן גוך באיינדהובן (צילום: Daan Roosegaarde)
וכך נראה השביל הזוהר מהאוויר (צילום: Daan Roosegaarde)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully