וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחירים חדשים בחופי תל אביב: כמה תשלמו על אבטיח, צ'יפס ובירה?

עודכן לאחרונה: 15.4.2024 / 10:47

13 חופי העיר תל אביב-יפו נפתחים היום לציבור והעירייה הכניסה כמה שדרוגים, כשהשנה עודכן התפריט בחופים על ידי הוספת ארוחות עסקיות במשך כל השבוע, ועודכן גם מחירם של המוצרים הנמכרים ביותר בחוף. מדריך למשתזף העירוני

חוף שדה דב בתקופת מלחמת חרבות ברזל, 10.10.23/צילום: דני שדה

עונת הרחצה נפתחת היום (שני) בחופי תל אביב-יפו ותסתיים בתאריך 31 באוקטובר. חופי העיר משתרעים מגבול הרצליה בצפון עד גבול בת-ים בדרום (כ-13 חופים באורך כולל של כ-14 ק"מ) ומשרתים את תושבי העיר ואת הבאים בשעריה. סך הכל בעונת הרחצה נופשים בממוצע כ-8.5 מיליון מתרחצים.

הכי יפה בארץ: נפתחה טיילת הפארק החופי בתל אביב

13 חופי תל אביב-יפו בהם יינתנו שירותי הצלה הם: חוף צוק צפון, חוף צוק דרום, חוף תל ברוך, חוף מציצים, חוף הנפרד, חוף הילטון, חוף גורדון, חוף פרישמן, חוף בוגרשוב, חוף ירושלים, חוף גאולה, חוף צ'ארלס קלור, חוף גבעת עליה. כלל החופים מונגשים לבעלי מוגבלויות, כולל מקלחות וברזיות מותאמות, ובכל החופים קיימים שירותים, מלתחות ומקלחות פתוחות וכן מקלחות ייעודיות לתינוקות. שירותי ההצלה בחוף אביב נסגרו, והוא מיועד כעת לפעילות ספורט ימי בלבד. שירותי ההצלה נפתחו השנה בחוף גאולה הסמוך.

שעות פעילות תחנות ההצלה לעונת הרחצה בשנת 2024:
15/04/2024 - 31/05/2024 זמני הפעילות 07:15 - 16:45
01/06/2024 - 30/06/2024 זמני הפעילות 07:15 - 17:45
01/07/2024 - 31/08/2024 זמני הפעילות 07:15 - 18:45
01/09/2024 - 30/09/2024 זמני הפעילות 07:15 - 16:45 ובימים שישי ושבת 07:15 - 17:45
01/10/2024 - 31/10/2024 זמני הפעילות 07:15 - 16:45

*יש להישמע להוראות המצילים והפקחים ולרחוץ אך ורק בחופים המוכרזים שמאוישים במצילים ורק בשעות פעילות התחנה. הרחצה ללא פיקוח מצילים אסורה ומסוכנת.

חופי תל אביב. אילן ספירא וטל אלמוג,
חופי תל אביב/אילן ספירא וטל אלמוג
11.02.18 - רומנטיקה בחוף מציצים. ראובן קסטרו
בעונת הרחצה בתל אביב-יפו נופשים בממוצע כ-8.5 מיליון איש. חלקם רומנטים/ראובן קסטרו

צמצום השימוש בכלים חד-פעמיים בחופים

בהמשך לשנה שעברה, גם השנה העירייה תיתן דגש מיוחד לפעולות לצמצום כלים חד-פעמיים בחוף, כולל הסברה לציבור הרחב ולמשתמשי החוף מתוקף תיקון לחוק העזר העירוני האוסר על הכנסת כלים ושקיות חד פעמיות ופלסטיק לחופי הרחצה. בשלב זה העירייה תמשיך בהסברה ובאזהרות, ובהמשך תבוצע אכיפה.

כל החופים העירוניים עומדים בתקן הסביבתי "דגל כחול" של ארגון FEE הבינלאומי, שפירושו שהעיר מפעילה חופים ברמה גבוהה ובהתאם לקריטריונים המוקפדים של התכנית. מטרת התכנית הינה לקדם את הניהול הסביבתי של חופי רחצה והמרינות ולהעצים מודעות סביבתית בקרב משתמשי החוף. ניתן לדווח על מפגעים בחוף למוקד השירות 106+ או באמצעות אפליקציית דיגיתל.

אפליקציית חופי תל אביב-יפו מאפשרת שכירת מתקני חוף בצורה קלה ומהירה בכל אחד מ-13 חופי העיר. באפליקציה ניתן לשלם עבור שימוש במתקני החוף: שמשייה, כיסא חוף ומיטת שיזוף, לקבל מידע על החופים הפתוחים לרחצה, לצפות ברשימת החופים הקרובים אלייך ולהתעדכן במצב טמפרטורת הים וגובה הגלים.
להורדת האפליקציה:
אפל - https://apple.co/36iJGCf
גוגל - http://bit.ly/2wwbCkT

דגל כחול בחופי תל אביב. באדיבות עיריית תל אביב-יפו,
דגל כחול בחופי תל אביב/באדיבות עיריית תל אביב-יפו
חוף ירושלים בתל אביב. חוף ירושלים 3 קרדיט כפיר סיון,
גם ירושלמים מוזמנים. חוף ירושלים בתל אביב-יפו/חוף ירושלים 3 קרדיט כפיר סיון

כמה יעלה ארטיק או קפה בחוף?

לפי עיריית תל-אביב-יפו, היא רואה חשיבות גבוהה בהנגשת חופי הים, לאורך רצועת החוף כחלק ממדיניות הורדת יוקר המחייה ועל כן הובילה כמה מהלכים בשירותים הניתנים בחופים ובסביבתם. למשל, פיקוח בתחום המזון והשתייה. השנה עודכנו התפריטים המוצעים לבאי החוף, זאת על ידי הוספת ארוחות עסקיות 7 ימים בשבוע (60 שקלים) ועדכון מחיר סל המוצרים הנמכרים ביותר בחוף, כגון: צ'יפס (25 שקלים) (אבטיח 30 שקלים) ובירה (21 שקלים). הנ"ל בנוסף למחירי המוצרים המפוקחים.

מחירון מוצרים מפוקחים במסעדות החופים:
• בקבוק מים מינרליים קטן - 6 שקלים.
• קרטיב - 3 שקלים.
• פיתה או כריך עם חומוס וסלטים - 12 שקלים.
• קפה/תה/שוקו - 5 שקלים.
• בייגלה - 5 שקלים.
כמו כן, הוזלה עלות השימוש בלוקרים מ-10 שקלים ל-5 שקלים.

חופשה חוף ים תל אביב. ShutterStock
בירה בחוף תעלה 21 שקלים/ShutterStock

כמה תעלה השכרת מיטת שיזוף?

השכרת מתקני החוף במחיר סמלי למחזיקי דיגיתל: בשנים האחרונות העירייה מתחזק ומשכירה את מתקני החוף ללא מפעילים חיצוניים, וזאת במטרה להוזיל את העלויות לבאי החופים. לנוכח צמצום מכונות התשלום של מתקני החוף, ממליצים בעירייה למבקרים בחוף לבצע את הזמנת הפריטים ומימוש ההטבה באמצעות יישומון דיגיתל שלי או יישומון חופי תל אביב-יפו. https://tlvbeach.page.link/qL6j

מחירון מתקני חוף בחופי תל אביב-יפו:
שמשייה - 2 שקלים למחזיקי כרטיס דיגיתל ו-8 שקלים למבקרים שאינם מחזיקי דיגיתל.
כיסא - 2 שקלים למחזיקי כרטיס דיגיתל ו-8 שקלים למבקרים שאינם מחזיקי דיגיתל.
מיטת שיזוף - 4 שקלים למחזיקי כרטיס דיגיתל ו-16 שקלים למבקרים שאינם מחזיקי דיגיתל.
*למחזיקי דיגיתל, בכל רכישה תהיה הגבלת כמות של שני פריטים בהטבה (היקרים מבניהם).

הכנות לפתיחת חוף פרישמן, תל אביב, 11 במאי 2020. ראובן קסטרו
מיטת שיזוף ב-4 שקלים למחזיקי דיגיטל. הכנות לפתיחת חוף פרישמן, תל אביב (ארכיון)/ראובן קסטרו
הצללות חדשות בחוף בוגרשוב. באדיבות עיריית תל אביב-יפו,
הצללות חדשות בחוף בוגרשוב/באדיבות עיריית תל אביב-יפו

הטבות בחופים למשרתי ומשרתות מילואים בצו 8

משרתי ומשרתות מילואים בצו 8 המשויכים ל"דיגיתל חיילים" זכאים ל-10 מתקני חוף ללא תשלום למשך כל תקופת השירות הצבאי/ לאומי שלהם, בנוסף להטבה של כל מחזיקי דיגיתל לשני מתקני חוף מוזלים.

הטבות בחופים למפונים השוהים בעיר: למפונים השוהים במלונות העיר יחולקו שוברי זכאות להטבת דיגיתל בהשכרת מתקני החוף.

ספריות ומשחקים בחופים ללא תשלום: הספריות והמשחקיות בחופים מספקות פעילויות העשרה למתרחצים בחופים ללא עלות, ובלבד שישיבו את הספרים והמשחקים למקומם בתום השימוש. כמו כן, בכל החופים ישנן פינות משחקים המציעות משחקי שח מט, שש בש ודמקה למבוגרים ומשחקי חוף לילדים. הספריות ממוקמות בחופים: חוף הצוק הצפוני, חוף מציצים, חוף גורדון וחוף תל ברוך.

נגישות לבעלי מוגבלויות: כל 13 החופים מונגשים לבעלי מוגבלויות, כולל מקלחות וברזיות מותאמות. בכל חופי הרחצה הותקנה מערכת חדשנית בשם STEP HEAR לעזרה והכוונה של לקויי ראיה. המערכת מופעלת על ידי הטלפון הנייד, באמצעות אפליקציה חינמית או על ידי שלט שניתן בחינם לאנשים לקויי ראייה במרכז לעיוור. המערכת מאפשרת התמצאות במרחב בהתאם למיקום המשתמש, חיוג מקוצר לקבלת שירות במרחב בו הוא נמצא וקבלת דף אינטרנט נגיש על המקום בו הוא נמצא. לפרטים נוספים אודות המערכת- https://www.step-hear.com/

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully