סן דייגו קליפורניה, ארה"ב. Shutterstock, ShutterStock
סן דייגו קליפורניה, ארה"ב(צילום: ShutterStock, Shutterstock)

מתחילים מחדש

תעשו "ריסטארט" לכל מה שידעתם על דירוג המקומות הטובים בעולם, כי דירוג 2021 של "לונלי פלנט" שם הפעם דגש על מקומות ואנשים שמפגינים מחויבות לקיימות, לקהילה ולמגוון. ויש אפילו ייצוג לשכנה שלנו ממזרח

איל שפירא
18/11/2020

מדי סוף שנה, בוחר אתר "לונלי פלנט" את היעדים הטובים ביותר ברחבי העולם לשנה שבפתח. אך השנה הזו שונה מכל מה שהכרנו, בשל העובדה שמגפת הקורונה הביאה עמה השפעה דרמטית על עולם הנסיעות.

עקבו אחרי האינסטגרם שלנו wallatravel
ויש לנו גם טיקטוק!

לכן, החליטו עורכי האתר להמציא מחדש את הדירוג השנתי לקראת 2021, כדי להדגים ולהציג את השינויים שהתחוללו ויתחוללו בעולמנו. "השנה אנו מתמקדים ביעדים שיש להם תרומה כבירה בתחומי הקיימות, הגיוון והקהילתיות", מציינים עורכי האתר. "אלו יובילו ל'ריסטארט' של התיירות".

"השנה, בעת שעולמנו נעצר, הבטנו במראה בכדי להבין כיצד נוכל להעצים את קוראינו בצורה הטובה ביותר, כך שכולנו נטייל באחריות ונהפוך לסוכני שינוי. לכן, עדכנו את שיטת העריכה שלנו כדי להדגיש קולות מקומיים ומגוונים יותר. החלטנו גם להעניק דגש למקומות ולאנשים שמפגינים מחויבות אמיתית לקיימות, לקהילה ולמגוון. אנו מצדיעים לכל הזוכים!", ציינו העורכים.

הנה 12 היעדים הטובים בעולם לשנה הקרובה.

אנטיגואה וברבודה: יעד בר קיימא בהתהוות

מדינת האיים אנטיגואה וברבודה (Antigua and Barbuda), הממוקמת במזרח הים הקריבי, ניצבת בחזית השינוי האקלימי העולמי. וזוהי סיבה מצוינת לבקר בה.

ניצבת בחזית השינוי האקלימי העולמי. אנטיגואה וברבודה(צילום: ShutterStock, Shutterstock)

איי פארו: הצד האנושי

על אף שיש בהם דרמה נופית של ממש - מצוקי בזלת רמים, מפלי מים תלולים וכרי דשא פסטורליים - הרי שאיי פארו (Faroe Islands) שבצפון האוקיינוס השקט מתאפיינים בעיקר בקהילה אנושית מגובשת להפליא, מה שהופך אותם ליעד לבבי במיוחד.

מצוקי בזלת רמים ומפלי מים תלולים. איי פארו(צילום: ShutterStock, Shutterstock)

יוון: קיימות קולינרית

עם שווקים אורגניים, שפע של צמחי תבלין טריים ושלל דגים ומאכלי ים, יוון מסמלת את כל מה שמיוחד בקיימות הקולינרית בעולם.

אתונה אקרופוליס יוון. Shutterstock, ShutterStock
קיימות קולינרית אצל השכנה שלנו. אתונה, יוון(צילום: ShutterStock, Shutterstock)

גטנבורג, שבדיה: קיימות עירונית

לעיר גטבורג (Gothenburg) שבשבדיה יש שאיפה יומרנית: להיות משוחררת לחלוטין משימוש בדלקי מאובנים עד לשנת 2030. כבר כיום, ניתן להבחין בהשפעות המבורכות של החלטה זו, בעיר השנייה בגודלה במדינה.

לא לשימוש בדלקי מאובנים. גטבורג, שבדיה(צילום: ShutterStock, Shutterstock)

פלאו: איים של קיימות

לאחר עשור של מדיניות סביבתית מתקדמת ונקיטת אמצעי הגנה על ערכי הטבע המקומיים, נהפך הארכיפלג הבראשיתי של פלאו (Palau), מדינת איים באוקיינוס השקט, לחלוץ בכל הקשור לקיימות סביבתית.

חלוצה בכל הקשור לקיימות סביבתית. פלאו(צילום: אתר רשמי, פיש אנד פינס)

לשמר את ההיסטוריה: האיים של גאלה

גאלה (Gullah) היא שפה קריאולית של חלק מצאצאי העבדים האפרו-אמריקאים באזורי החוף הדרום-מזרחיים של ארצות הברית, כמו גם כינויים של מספר איים באזור זה. קבוצה אתנית זו טיפחה במשך שנים את שורשיה התרבותיים, ושימרה אותה היטב.

האיים של גאלה(צילום: ShutterStock, Shutterstock)

אוסטרליה: שימור קהילתי

לאחר אחת מעונות השריפות החמורות ביותר היסטוריה, אנו עדים כיום לשיקום איטי ומבטיח של יערות הגשם ועולם החי הייחודי של אוסטרליה. זאת בזכות מאמצי שיקום קהילתיים ברחבי המדינה.

שיקום איטי ומבטיח של יערות הגשם. אוסטרליה(צילום: ShutterStock)

מדיין, קולומביה: התחדשות קהילתית

מדיין (Medellín) שבקולומביה היתה עד לא מזמן העיר המסוכנת ביותר בעולם, אך היא התנערה מעברה, נטענה באנרגיות חדשות וניפצה את כל הסטריאוטיפים שדבקו בה בעבר. כל זאת, בזכות מאמצים קהילתיים.

ניפצה את כל הסטריאוטיפים שדבקו בה. מדיין, קולומביה(צילום: ShutterStock)

קוסטה ריקה: נגישות לכולם

לסייר ביערות הגשם, לטייל על החופים החוליים הבוהקים, להתענג על מגוון עשיר של הרפתקאות כגון גלישת אומגה ועוד. כל אלו אפשריים כיום לכולם, בזכות חוקי נגישות מחירים שאימצה קוסטה ריקה, מה שהפך אותה לגן עדן לתיירים הרתוקים לכיסאות גלגלים.

המדינה אימצה חוקי נגישות מחירים. חוף בפורטו ויאחו, קוסטה ריקה(צילום: ShutterStock)

עמאן, ירדן: בזכות הכנסת האורחים

שורשיה של תרבות האירוח הירדנית המפורסמת, נעוצים במסורות לבנטיניות ובדואיות. ותרבות זו היא שמעניקה לעיר הבירה עומאן של אופייה ונשמתה.

תרבות אירוח מפורסמת אצל השכנה ממזרח. עמאן, ירדן(צילום: ShutterStock, Shutterstock)

אל היירו, ספרד: תיירות רב-דורית

האי הספרדי אל היירו (El Heirro), הממוקם באוקיינוס האטלנטי ומהווה חלק מהאיים הקנריים שטופי השמש, מספק בריחה נהדרת לתיירים בכל קבוצת גיל.

בריחה נהדרת לתיירים. אל היירו באיים הקנריים(צילום: ShutterStock, Shutterstock)

סן דייגו: מגוון תרבותי

עיר החוף האמריקנית שבדרום קליפורניה, משמשת מוקד משיכה מגוון וייחודי בעבור אמנים וחובבי תרבות. המגוון המרתק הזה מספק שפע של הרפתקאות תרבותיות.

מוקד משיכה עבור אמנים וחובבי תרבות. סן דייגו, ארה"ב(צילום: ShutterStock, Shutterstock)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully