וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דייל בכיר הדליף פרטים רגישים של אלפי לקוחות ישראלים

7.6.2020 / 9:49

הסתיימה חקירה שניהלה הרשות להגנת הפרטיות על דייל בחברת תעופה שמסר את פרטי ההזדהות שלו לחשוד אחר, בעל עסק בתחום התעופה, שאפשר לו לגשת למאגר המידע שנועד לדיילים ולצפות בפרטים אישיים רגישים אודות לקוחות החברה

צלמים זמניים מורשים

בווידאו: דיילת מוזגת כוס שמפניה חזרה לבקבוק

בימים אלה סיימה הרשות להגנת הפרטיות חקירה פלילית, שניהלה כנגד שני חשודים בגין פגיעה בפרטיות בחברת תעופה. זאת בעקבות מעשים הנוגעים למאגר מידע, שבבעלות החברה ואשר נועד לשמש את הדיילים לצורך עבודתם.

לפי החשד, החשוד, דייל בכיר בחברת התעופה, מסר את פרטי ההזדהות שלו לחשוד אחר, בעל עסק בתחום התעופה, דבר שאפשר לבעל העסק לגשת למאגר המידע שנועד לדיילים, ולצפות בפרטים אישיים רגישים אודות לקוחות החברה.

הפרטים כללו מידע רפואי של לקוחות, מידע אודות טיסות של לקוחות VIP, מידע אודות לקוחות אשר הינם בעלי קילומטרז' טיסה גבוה (milage) ועוד.

איום הסייבר בתחבורה. ShutterStock, ShutterStock
אפילו הגעה מאוחרת לטיסה עלולה להחשיד אתכם. בידוק בטחוני בשדה/ShutterStock, ShutterStock

הדייל הדליף פרטיו במשך שנים

מהחקירה שניהלה הרשות עלה, כי במשך שנים נהג הדייל למסור לבעל העסק את פרטי ההזדהות שלו, כדי שיוכל לגשת למאגר המידע ולעשות בו שימוש. כשפרטי ההזדהות השתנו בשל מדיניות אבטחת המידע של חברת התעופה, נהג הדייל לשלוח את הפרטים המעודכנים לבעל העסק.

חברת התעופה היא שדיווחה לרשות להגנת הפרטיות על החשד וזאת בהתאם לתקנות הגנת הפרטיות (אבטחת מידע), התשע"ז-2017. התיק הועבר למחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה לצורך עיון וקבלת החלטה.

מהרשות להגנת הפרטיות נמסר כי: "גם מאגרי המידע המנוהלים על ידי גורמים פרטיים כעסקים וחברות, מכילים מידע מהרגישים והאישיים ביותר. מנהלים ועובדים צריכים לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור למידע המופקד בידם ולזכור כי שימוש במידע למטרות חורגות, פרטיות או אחרות, מנוגד לדין, בין אם נעשה למטרות רווח ובין אם לאו. מסירת הרשאות גישה למי שאינו מורשה לכך ושימוש לא מורשה במידע למטרות זרות, הם עבירה מסוג פשע, אשר העונש בצידה הינו עד חמש שנות מאסר בגין פגיעה בפרטיות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully