פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חוקרים מקראיים טוענים: הגולגולת של גוליית קבורה במקום בו נצלב ישו - וניתן לאתר אותה

   חוקרים מקראיים משוכנעים שיש ביכולתם להוכיח את סיפורם של דוד וגוליית מאחר שהם סבורים שגולגולתו של גוליית קבורה בגבעת הגולגולתא - ומכאן שמה

   חוקרים מקראיים טוענים: הגולגולת של גוליית קבורה במקום בו נצלב ישו - וניתן לאתר אותה
   משלחת חפירות חורבת אל ראעי

   בווידאו: האם נמצאה העיר צקלג המקראית ליד קרית גת?

   חוקרים מקראיים עלו על תיאוריה מסקרנת לפיה גבעת הגולגולתא הסמוכה לירושלים היא המקום בו נערך הקרב בין דוד וגוליית, שבסיומו קבר דוד את ראשו הכרות של גוליית. מעבר לכך, הם סבורים שאם יתבצעו חפירות באזור, הארכאולוגים צפויים למצוא שם את גולגולתו הקבורה של גוליית. סיפורם של דוד וגוליית, המוצג בספר שמואל א', מגולל אחר הקרב המפתיע של השניים בו מצליח דוד, נער שדוף, לגבור על גוליית הענק ממחנה הפלישתים ולהפוך בזכות כך למלך ישראל. חוקרים מקראיים מחפשים אחר כל הוכחה היסטורית שתאמת את הסיפורים המקראיים וסבורים שהגולגולת של גוליית נמצאת בגבעת הגולגולתא, במקום בו לפי הברית החדשה נצלב ישו.

   עד כה לא בוצעו חפירות באזור הנמצא כיום בין כותלי כנסיית הקבר הקדוש, אולם בדיילי סטאר דווח שהחוקרים מאמינים שארכיאולוגים יצליחו להגיע אל גולגולתו של גוליית אם רק יקבלו אור ירוק לחפירות. אותם מומחים טוענים שגם אם הגולגולת לא תמצא שם ולמעשה נקברה במקום אחר - זהו עדיין האזור בו התנהל הקרב המפורסם ביניהם.

   קרב דוד מול גוליית (ShutterStock , Drawings by Gustave Dore)
   דוד נושא את ראשו הכרות של גוליית (Drawings by Gustave Dore)