חוקרים מקראיים טוענים: הגולגולת של גוליית קבורה במקום בו נצלב ישו - וניתן לאתר אותה

חוקרים מקראיים משוכנעים שיש ביכולתם להוכיח את סיפורם של דוד וגוליית מאחר שהם סבורים שגולגולתו של גוליית קבורה בגבעת הגולגולתא - ומכאן שמה

אסור לפספס
חפירות העיר המקראית צקלג חורבת אל ראעי (משלחת חפירות חורבת אל ראעי)

חוקרים מקראיים עלו על תיאוריה מסקרנת לפיה גבעת הגולגולתא הסמוכה לירושלים היא המקום בו נערך הקרב בין דוד וגוליית, שבסיומו קבר דוד את ראשו הכרות של גוליית. מעבר לכך, הם סבורים שאם יתבצעו חפירות באזור, הארכאולוגים צפויים למצוא שם את גולגולתו הקבורה של גוליית. סיפורם של דוד וגוליית, המוצג בספר שמואל א', מגולל אחר הקרב המפתיע של השניים בו מצליח דוד, נער שדוף, לגבור על גוליית הענק ממחנה הפלישתים ולהפוך בזכות כך למלך ישראל. חוקרים מקראיים מחפשים אחר כל הוכחה היסטורית שתאמת את הסיפורים המקראיים וסבורים שהגולגולת של גוליית נמצאת בגבעת הגולגולתא, במקום בו לפי הברית החדשה נצלב ישו.

עד כה לא בוצעו חפירות באזור הנמצא כיום בין כותלי כנסיית הקבר הקדוש, אולם בדיילי סטאר דווח שהחוקרים מאמינים שארכיאולוגים יצליחו להגיע אל גולגולתו של גוליית אם רק יקבלו אור ירוק לחפירות. אותם מומחים טוענים שגם אם הגולגולת לא תמצא שם ולמעשה נקברה במקום אחר - זהו עדיין האזור בו התנהל הקרב המפורסם ביניהם.

עוד בוואלה!

ממצאים חדשים בגת ייתכן ומסבירים את קרב דוד וגוליית

לכתבה המלאה
דוד נושא את ראשו הכרות של גוליית (Drawings by Gustave Dore) (צילום: ShutterStock, Drawings by Gustave Dore)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully