אוגנדה: 50 גוונים של ירוק

אחרי טיול באוגנדה קשה להשתחרר מתחושת ההחמצה: זה יכול היה להיות הנוף שלנו, הישראלים, וזה בלי להזכיר את גורילות ההרים. אבל אפשר להתנחם בקירבה הגיאוגרפית, עלויות נמוכות במיוחד ואין ספור בעלי-חיים נפלאים שצילמו שתי ישראליות שטיילו באחת המדינות היפות באפריקה

דפנה טריואקס ותמר מילר
27/11/2014
אוגנדה מכונה "שווייץ של אפריקה", ולא בכדי. הפארק הלאומי מפלי מרצ'יסון, אוגנדה(צילום: דפנה טריואקס)

אחרי ביקור באוגנדה קשה להשתחרר מתחושת ההחמצה. לו רק בשנת 1905 המשלחת שבאה לבדוק כאן את השטח שהומלץ על ידי שר המושבות הבריטי היתה אומרת כן לקונגרס הציוני, יתכן וחיי העם היהודי היו נראים אחרת.

זוהי ארץ בה שולטים גוני הירוק לצד ג'ונגלים, אגמים, שמורות טבע, חיות פרא לצד שבטים ששמרו על צביונם, לודג'ים מפוארים ורומנטיים ואוכל אירופאי מצוין (גם יין ואלכוהול). האוגנדים הם עם שלא סבל מרעב, זאת בניגוד למדינות אחרות באפריקה ולא בכדי היא מכונה "שווייץ של אפריקה" ו"סל המזון של אפריקה".


עוד טיולים מיוחדים בוואלה! תיירות:
יש גשם? היכנסו למערות היפות בעולם
המקומות הכי יפים בעולם לצפות בזוהר הצפוני
ללא ישראלים: חופשה במקומות שלא הכרתם בעולם

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה

מפגשים מהסוג החייתי

הפארק הלאומי מפלי מרצ'יסון נחשב למראה היפה ביותר של הנילוס ממקורותיו ועד לשפכו. השמורה משתרעת על פני כ-3,900 קמ"ר והיא הגדולה בשמורות אוגנדה. מומלץ לצאת לשיט לאזור המפלים השוצפים. השיט, הנמשך כמה שעות, גם מספק מפגש מרגש עם תנינים, היפופוטמים ופילים משוטטים.

תנין(צילום: דפנה טריואקס)
איילים(צילום: דפנה טריואקס)

קופים בכל מקום

ביקור באוגנדה מזמן מפגשים מרגשים עם קופים מזנים שונים ביחידים לצדי הדרכים או במשפחות. בטראקים לא קשים במיוחד צועדים בשקט בתוך יערות הגשם עם מדריך מקומי שמכיר את השבילים הצרים וקולות בעלי החיים מסביב כאת כף ידו, עד שמגיעים אל בעלי החיים המדהימים.

קוף(צילום: דפנה טריואקס)

בטרקים ובשיט בשמורת "קווין אליזבט" באזור האגמים, בהם אגם אדוארד ואגם ג'ורג', המהווים חלק מהשבר הסורי אפריקאי , תפגשו היפופוטמים, שימפנזים ובעיקר המוני מינים שונים של ציפורי מים וציפורים נודדות.

אוגנדה(צילום: דפנה טריואקס)
עופות ותאואים על גדת אגם ויקטוריה אוגנדה(צילום: דפנה טריואקס)
ברווזים(צילום: דפנה טריואקס)
ציפורים על סלע בפארק הלאומי מפלי מרצ'יסון, אוגנדה(צילום: דפנה טריואקס)

ארץ אלף הגבעות והאריות המטפסים

מעבר הגבול בין אוגנדה לרואנדה, המכונה "ארץ אלף הגבעות", מהיר וחלק. יש לבקש אשרת כניסה באינטרנט מראש. בדרך לקיסורו, עיירת הגבול עם רואנדה, מומלץ לעצור באישאשה, ביתם של האריות מטפסי העצים. משני צדי הגבול מתגוררות גורילות ההרים.

הרים(צילום: דפנה טריואקס)
אריה ישן(צילום: דפנה טריואקס)

750 דולר כדי לפגוש גורילה

בפארק דה וולקנוס בשמורת וירונגה, ביתה של חוקרת גורילות ההרים דיאן פוסי המנוחה, מתקהלים מדי יום כ-250 חובבי טבע מכל רחבי העולם ששילמו 750 דולר כדי לחזות בקופי האדם, הידועים כגורילות ההרים. 20 המשפחות כבר הורגלו לקרבת בני אדם בשטח השמורה, הנמצאת בגובה 3,000 מטר מעל פני הים ובמעבה יער במבוקי סבוך, התנאים האידאליים עבורן.

גורילת ההרים יושבת ואוחזת בענף במבוק. דפנה טריואקס,
גורילת ההרים יושבת ואוחזת בענף במבוק(צילום: דפנה טריואקס)
  • אוגנדה
  • גורילות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully