וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצלה מטורפת: צפו במבצע חילוץ של 6 צבאים בבנימין

עודכן לאחרונה: 25.6.2024 / 15:56

6 צבאים שהוחזקו בניגוד לחוק באזור בנימין, חולצו על ידי הצבא לאחר שמידע מודיעיני הגיע לרשות הטבע והגנים. עוכבו לחקירה שני חשודים שהודו במעשים המיוחסים להם, והצבאים הועברו להמשך טיפול

6 צבאים חולצו מבית בחבל בנימין/צילום: רועי גלעד, רט"ג

פקחי רשות הטבע והגנים במנהל האזרחי בעזרת גדוד 90 של נחשון, הצליחו לחלץ 6 צבאים שהוחזקו בניגוד לחוק באזור בנימין, הצבאים הועברו להמשך טיפול.

המבצע התקיים לאחר שלגורמים ברשות הגיע מידע מודיעיני כי ייתכן ומוחזקים מספר צבאים בחצר בית פרטי. לאחר מספר שבועות של הכנה והתארגנות, הצליחו צוותי הרשות יחד עם גדוד המילואים לבצע אתמול את החיפוש, בו התגלתה המציאות המדהימה - החשודים החזיקו בחצר ביתם שישה צבאים ארצישראלים בניגוד לחוק. במסגרת המבצע, עוכבו לחקירה שני חשודים שהודו במעשים המיוחסים להם, ולאחר מכן הועברו למעצר.

6 צבאים חולצו מבית בחבל בנימין. רועי גלעד, רשות הטבע והגנים
הגיע מידע מודיעיני כי מוחזקים מספר צבאים בחצר בית פרטי. שניים מהצבאים שחולצו/רשות הטבע והגנים, רועי גלעד
6 צבאים חולצו מבית בחבל בנימין. רועי גלעד, רשות הטבע והגנים
החשודים החזיקו בחצר ביתם שישה צבאים ארצישראלים בניגוד לחוק/רשות הטבע והגנים, רועי גלעד

רועי גלעד, פקח רשות הטבע והגנים במנהל האזרחי שלקח חלק במבצע, מספר: "הייתה לנו אינדיקציה מוקדמת שבבית המדובר מוחזקים 2-3 צבאים. התכוננו בהתאם עם שלושה כלובים ויצאנו לשטח עם הכוח הצבאי. כשהגענו, ראינו מחזה לא יאמן - שישה צבאים מוחזקים במקום אחד. היינו צריכים להבין איך אנחנו מלחצים את כולם ולא משאירים אף אחד מאחור, היו לנו רק שלושה כלובים לכן היינו צריכים לאלתר. הווטרינר שהגיע איתנו למבצע האכיפה הרדים את כל הצבאים, ויחד הוצאנו שלושה בכלובים ושלושה החזקנו בידינו. זה אמנם לא שגרתי להחזיק ככה צבי בידיים, אבל היה לנו ברור שאנחנו לא משאירים אף צבי מאחור - אנחנו מחלצים את כולם".

גלעד מסביר כי הרדמת הצבאים לקחה זמן קצר, מפני שכולם הוחזקו במתחם אחד, ולאחר שהורדמו, החיילים עזרו לצוות רשות הטבע והגנים במנהל האזרחי לשאת את הצבאים ברכבים לתוך שטח ישראל. לאחר שהצבאים חולצו בבטחה, נפגשו הצוותים עם פקחי רשות נוספים, שהביאו כלובים לצבאים הנוספים, ויחד כל הצבאים נלקחו והעוברו בשלום להמשך טיפול בבית החולים לחיות בר בספארי רמת גן.

הצבאים הגיעו לפנות בוקר לבית החולים, שם נבדקו על ידי ד"ר שירה גונן שלום. מבדיקה ראשונית נראה כי הם אינם במצוקה וסובלים רק מפציעות שטחיות. הצבאים אושפזו בשני חדרים שהצוות הכין במיוחד עבורם, ובשעות הבוקר המוקדמות נערכו בדיקות מעמיקות על ידי ד"ר אריאלה רוזנצוויג וצוות בית החולים, בהן נמצא כי מדובר בשישה צבאים ממחזורי רבייה שונים - שני צבאים זכר ונקבה בוגרים, שני צבאים זכר ונקבה צעירים (כאשר ניכר כי הנקבה המליטה לא מזמן) ועוד שני צבאים צעירים בני פחות משנה. בבית החולים מציינים כי ישנם סימנים בפרטים, למשל קרניים שמוטות, שיכולים להעיד על תזונה לא נכונה או החזקה במתקן לא מתאים. הצבאים מורגלים לאכול אוכל של צאן ובקר ולא צמחייה כפי שצבאים נוהגים לאכול.

6 צבאים חולצו מבית בחבל בנימין. רועי גלעד, רשות הטבע והגנים
6 צבאים חולצו מבית בחבל בנימין/רשות הטבע והגנים, רועי גלעד
6 צבאים חולצו מבית בחבל בנימין. רועי גלעד, רשות הטבע והגנים
הרדמת הצבאים לקחה זמן קצר, מפני שכולם הוחזקו במתחם אחד/רשות הטבע והגנים, רועי גלעד
6 צבאים חולצו מבית בחבל בנימין. רועי גלעד, רשות הטבע והגנים
מבדיקה ראשונית נראה כי הצבאים אינם במצוקה וסובלים רק מפציעות שטחיות/רשות הטבע והגנים, רועי גלעד

"חלק מהמורשת של המדינה הזו היא אהבת הטבע"

סער, מ"פ גזרת עלי שהצוות שלקח חלק באירוע האכיפה, מספר: "הפעילות הייתה ערכית וחשובה, אמנם כל היום אנחנו מתעסקים בטרור, אבל היה לנו חשוב גם לעסוק בדבר הזה, חלק מהמורשת של המדינה הזו היא אהבת הטבע והמקום, לכן מאוד שמחנו לקחת חלק בדבר ולעזור לרשות הטבע והגנים באירוע אכיפה ערכי כל כך".

רועי גלעד, מספר על ההתרגשות ממעורבות החיילים: "בלי המ"פ סער, לא בטוח שהיינו מצליחים להוציא את המבצע לפועל. צה"ל עסוק במשימות מבצעיות חשובות בתקופה המורכבת הזו, בייחוד באזור יו"ש, לכן זה לא ברור מאליו שצוות שלם מפנה זמן לבצע אכיפה שקשורה לטבע. בזכות קצינים וחיילים כאלו אנחנו במנהל האזרחי וברשות הטבע והגנים מצליחים לשמור על הטבע על אף המורכבות. זה היה מדהים לראות את האכפתיות וההתרגשות של החיילים, הם היו ממש באופוריה, שמחו לקחת חלק במשהו כל כך שונה. זה גם שובר להם את השגרה המורכבת וגם נותן להם למלא את הנפש עם עזרה ליצורים המופלאים של ארצנו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully