וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האטרקציה החדשה שנפתחה בפארק החיות של באר שבע

עודכן לאחרונה: 18.4.2024 / 15:54

פארק החיות בבאר שבע "מדבריום", התחדש במבוך העטלפים, שמציע שלושה מסלולים השזורים זה בזה ומתפרשים על פני שלוש קומות. המשחק מדמה את השחקנים לעטלפים המנווטים את דרכם במרחב באמצעות חוש השמיעה בלבד

מבוך עטלפים בפארק החיות מדבריום/צילום: עמותת עטלף/ מדבריום

חיפשתם עטלף פירות ולא מצאתם? מבוך עטלפים חדש שנפתח במדברים - פארק החיות המדברי בבאר שבע - מציע שלושה מסלולים השזורים זה בזה ומתפרשים על פני שלוש קומות. מבוך העטלפים נמצא במתחם העטלפים של מדבריום, המשמש מקלט לחיות בר פצועות שלא ניתן להשיבם חזרה לטבע. במתחם 34 עטלפי פירות מצויים שהועברו אל מדבריום מעמותת ע.ט.ל.ף. העטלפים שהגיעו נפגעו ולא ניתן להשיבם חזרה אל הטבע.

מבוך העטלפים הוא משחק ניווט על פי צליל. על הילדים לעקוב ולזכור את צליל העטלף שהושמע להם בכניסה למסלול המבוך שלהם, לעקוב אחריו באמצעות שמיעה ברחבי המבוך תוך התעלמות מצלילים אחרים, עד ליציאה הנכונה לפי הצליל שהושמע להם בכניסה. המשחק מדמה את השחקן לעטלף המנווט במרחב באמצעות חוש השמיעה שלו. מבוך הרשתות מתפרש על פני שלוש קומות עם שלושה מסלולים השזורים זה בזה, כאשר אחד מהן הוא מסלול מונגש. המתקן מתאים לגילי 4 ומעלה.

עטלף פירות במעוף. Shutterstock, עיבוד תמונה
עטלף פירות במעוף/עיבוד תמונה, Shutterstock
מתקן עטלפים במדבריום פארק החיות. playplus,
מתקן עטלפים במדבריום פארק החיות/playplus

מנורות וקיר חימום הוצבו עבור העטלפים

"במדבריום בנו מתחם מיוחד המותאם אישית לצרכים השונים והמורכבים ולנכויות השונות של העטלפים", אומרת אירה אלפרייב, מנהלת מחלקת העופות בפארק. "מכיוון שהעטלפים שהגיעו לא יכולים לעוף, היה צריך לבנות רמפות מיוחדות במתחם כדי שהעטלפים יוכלו להגיע למקומות גבוהים יותר. בנוסף, מכיוון שהם לא עפים, הם מתקשים יותר בשמירה על חום הגוף, ולכן הוצבו מנורות חימום וקיר חימום אליו יוכלו העטלפים להיצמד כאשר קר. לעטלפים חצר אחורית נסתרת, אליה הם יכולים לצאת ולהרגיש את הרוח, לראות את הירח ולהתאוורר בכל זמן שיבחרו".

לדבריה, במתחם מראה חד צדדית, והמבקרים יכולים לראות את העטלפים, אך העטלפים לא רואים אותם, כך הם לא נלחצים מהחשיפה לאנשים. בנוסף, ישנו מעקה המפריד כך שאנשים לא מגיעים במגע ישיר עם המבנה של העטלפים. "קבוצת העטלפים במדבריום מונה זכרים בלבד, על מנת למנוע מצב בו הנקבות יכנסו להריון ויהיה להן קשה לשאת אותו. הצוות המטפל הועבר הכשרה סביב הטיפול וההתאקלמות של העטלפים החדשים במדבריום", היא מוסיפה.

מיכל בן צבי, מטפלת הוליסטית משותפת במדבריום ובעמותת ע.ט.ל.ף: "עמותת ע.ט.ל.ף דוגלת בכך שאין להחזיק בעטלפי פירות מצויים בשבי ללא הצדקה ונאבקה על מנת לשחררם. שמחנו לגלות שהצוות במדבריום דוגל באותה הגישה וכך נוצר שיתוף פעולה מדהים למציאת בית הולם ל-34 עטלפים שהיו בעמותת ע.ט.ל.ף עם נכויות שונות שלצערנו לא יכולים לחזור אל הטבע. מדובר בקבוצה של עטלפי פירות נכים, ללא יכולת לעוף וללא יכולת לשוב לטבע, חלקם עם קטיעות איברים שונים, ולכן הם זקוקים למתחם שמותאם במיוחד למחייתם. עמותת ע.ט.ל.ף שמה לעצמה למטרה לעזור, לטפל, לשקם ולהשיב אל הטבע עטלפי פירות מכל ישראל, אשר נמצאו פצועים, חולים, יתומים או תשושים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully