(אטרקציה) עוצרת נשימה: בריכת הצלילה העמוקה בעולם נפתחה בפולין

מימיה של הבריכה החדשה, שעומקה כ-45 מטרים, צלולים במיוחד, מה שיוצר אשליה של ריחוף בחלל

09/12/2020
בריכת הצלילה העמוקה בעולם נפתחה בפולין (Deepspot)

כאשר חושבים על צלילות, פולין היא לא המקום הראשון שעולה בדמיון. עם זאת, לאחרונה נפתחה במדינה אטרקציה חדשה, שמתהדרת בתואר "בריכת הצלילה העמוקה ביותר בעולם".

ככזו, היא מאפשרת לצוללנים הזדמנות לתרגל צלילות עומק, ממש כמו בים, אך מבלי לטבול באמת באוקיינוס, שבו התנאים מורכבים ולעתים מסוכנים יותר. נוסף על כך, מימיה צלולים במיוחד, מה שיוצר אשליה של ריחוף בחלל.

הבריכה, Deepspot שמה, נפתחה בעיירה אמשינוב (Mszczonów) ליד ורשה. היא מגיעה לעומק של 45.5 מטרים ותוכנה להוות בריכת אימון לצוללנים בכל הרמות - מילדים חסרי ניסיון קודם בצלילה ועד צוללנים מקצועיים. ניתן יהיה לצלול למגוון עומקים, על פי הרמה של כל צולל, כמו גם להיעזר במדריכים מקצועיים. גם חובבי צלילה חופשית מוזמנים לפקוד את הבריכה.

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון הטבעי לכאב הברכיים קרוב מתמיד - עם החזר מקופ"ח

מוגש מטעם אפוסתרפיה
הכי עמוקה שיש, כרגע. הבריכה הפולנית(צילום: אתר רשמי, Deepspot)
העומק בבריכה מגיע ל-45.5 מטרים(צילום: אתר רשמי, Deepspot)

מים חמים ומנהרת תצפית

מימיה של הבריכה חמים יותר מאלו שבבריכות רגילות, כך שהצוללים לא ייאלצו ללבוש חליפות צלילה. באופן זה, היא מתאימה לביקור בכל ימות השנה.

ומי שאינם מעוניינים לצלול בעצמם, מוזמנים לבקר במקום ולצעוד בתוככי מנהרה תת-מימית. עוד במקום: אולמות כנסים ומלון, שחדרי האירוח שלו צופים הישר אל הבריכה.

אתר לונלי פלנט מדווח כי תכנון והקמת מיזם כה שאפתני היו מאתגרים במיוחד. בחברה שהקימה את הפרויקט מסרו כי הקמת בריכה בעומק כזה מביאה עמה קשיים הנדסיים. בנוסף, בכדי לשמור על צלילותם הגבוהה של המים, נדרש היה להטמיע בבריכה מערכת סימון מים מתקדמת במיוחד.

כך או אחרת, נראה כי בעתיד הקרוב, תתקשה הבריכה הפולנית לשמור על תוארה. זאת מאחר שבשנת 2022 צפויה להיפתח בבריטניה בריכה דומה, שעומקה יעמוד על 50 מטרים.

לאתר הבריכה

הקמת בריכה בעומק כזה הביאה עמה לא מעט קשיים הנדסיים(צילום: אתר רשמי, Deepspot)
הבריכה מאפשרת לצוללנים הזדמנות לתרגל צלילות עומק, ממש כמו בים(צילום: אתר רשמי, Deepspot)
  • בריכה
  • פולין

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully