הגשר התלוי הארוך בעולם נחנך בפורטוגל

למטיילים הנועזים ממתינים 516 מטרים של הליכה על רצפה שקופה ונופים פנורמיים של נהר ומצוקים טבעיים, רק שעה מהעיר פורטו. וכן, הביקור באטרקציה המפחידה יעלה כסף

  • גשר
  • פורטוגל
מערכת וואלה! תיירות
516 Arouca, הגשר התלוי הארוך בעולם בפורטוגל (צילום: Município de Arouca)

אטרקציה חדשה, וגם די מפחידה, אמורה להיחנך החודש בפורטוגל: גשר תלוי הנמתח גבוה באוויר, לאורך של 516 מטרים. ככזה, הוא נחשב לגשר ההליכה התלוי הארוך בעולם.

עקבו אחרי האינסטגרם שלנו wallatravel
ויש לנו גם טיקטוק!

אבל עיקר החוויה כאן היא העובדה שמדובר בגשר שמצוי בגובה של 175 מטרים מעל פני הקרקע, כאשר רצפת הגשר שקופה ומאפשרת תצפיות מטה, אל עבר מצוקים ונהר.

הגשר, ששמו 516 Arouca (כיאה לאורכו), ממוקם במרחק של שעת נסיעה מעיר הנמל פורטו (Porto). הוא נועד לקשר בין שני אתרי טבע מקומיים: מפלי Aguieiras וערוץ נהר פייבה (Paiva).

תכנון הגשר החל בשנת 2016, והעבודות בשטח נמשכות מאז שנת 2017. הגשר מורכב מבסיס רשת מתכתית וכבלי פלדה, מה שמאפשר לצועדים בו לחוש כאילו הם מרחפים באוויר, גבוה מעל נופי הנהר. ככזה, זהו אחד הגשרים היחידים מסוגו באירופה הפתוחים להולכי רגל.

בכל צד של הגשר נטועים שני מגדלי בטון בצורת האות V, מה שמזכיר את סגנונם של הגשרים הטיבטיים.

עוד בוואלה!

זה תלוי בכם: הגשרים התלויים היפים בעולם

לכתבה המלאה
גשר 516 Arouca הנמתח לאורך 516 מטרים (צילום: צילום מסך, צילום מסך 516 Arouca)
הגשר מורכב מבסיס רשת מתכתית וכבלי פלדה (צילום: צילום מסך, צילום מסך 516 Arouca)

עשר דקות של אומץ

המטיילים בעלי התעוזה שיפקדו את הגשר, יגלו כי ההליכה מקצה לקצה אורכת 10-5 דקות, כולל עצירות הכרחיות להביט בנוף הפנורמי המדהים הניבט ממנו. נכון למועד כתיבת שורות אלו, ידוע אמנם כי הגשר ייחנך החודש, אך עדיין לא נקבע תאריך מדויק. כמו כן, לא נקבע עדיין מחיר כרטיס הכניסה לאטרקציה החדשה.

הגשר השני באורכו בסגנון זה מצוי בשוויץ. מדובר בגשר צ'ארלס קונן (Charles Kuonen), המחבר בין הכפרים צרמט (Zermatt) וגראכן (Grächen). אורכו 494 מטרים והוא נחנך בשנת 2017.

ואם כבר מדברים על גשרים ארוכים, בשנת 2018 חנכה סין את HKZM - גשר אדיר-ממדים לכלי רכב, שאורכו כ-55 ק"מ. הוא מחבר בין הונג קונג למקאו ונחשב לגשר הימי הארוך בעולם. גשר זה נבנה במשך תשע שנים והוא מיועד לעמוד בסופות טייפון עוצמתיות וברעידות אדמה בעוצמה 8 בסולם ריכטר.

הגשר ממוקם במרחק של שעת נסיעה מעיר הנמל פורטו (צילום: צילום מסך, צילום מסך 516 Arouca)
ההליכה מקצה לקצה אורכת 10-5 דקות (צילום: צילום מסך, צילום מסך 516 Arouca)
לא נקבע עדיין מחיר הכניסה לאטרקציה, אבל היא תהיה בתשלום (צילום: צילום מסך, צילום מסך 516 Arouca)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully