גורת ג'ירף נולדה לאחת הג'ירפות המבוגרות בעולם, שנמצאת בישראל

הג'ירף אקיאה בת 26 ושייכת לדור המייסדים של גן החיות התנ"כי בירושלים, ובגילה היריון נחשב להריון בסיכון. למרות זאת, היא הביאה לעולם גורה קטנה במשקל 65 ק"ג וגובה 1.80 מטרים. מזל טוב עד לשמיים

07/10/2020
יש דור המשך. אקיאה והגורה החדשה בגן החיות התנ"כי בירושלים(צילום: צילום: ישי אוחיון, גן החיות התנ"כי בירושלים)

גורת גי'רף נולדה לפני כשבוע וחצי לאקיאה, בת 26, אחת הג'ירפות המבוגרות בעולם. אקיאה היא חלק מדור המייסדים של גן החיות התנ"כי בירושלים ושייכת למין המצוי בסכנת הכחדה. הג'ירפה שנולדה שייכת לתת מין דרום אפריקאי הנמצא בסכנת הכחדה עקב הרס בית הגידול שלו באפריקה, השמורות שהולכות וקטנות ובשל צייד אדם.

אקיאה הגיעה לגן החיות התנ"כי מגן החיות בדרום אפריקה בשנת 1996 והיא שייכת לתכנית הרבייה הבינלאומית שמטרתה להציל את תת מין זה. לגורה טרם ניתן שם, ועובדי הגן יקבעו אותה בהתאם לאופיה בימים הקרובים.

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
שעה לאחר שנולדה כבר נעמדה על רגליה. הג'ירף החדשה(צילום: צילום: ישי אוחיון, גן החיות התנ"כי בירושלים)

"בגיל הזה ההריון של אקיאה נחשב להריון בסיכון, הוא נעשה תחת מעקב וההמלטה עברה בהצלחה ללא סיבוכים", מספר רושדי עליאן, מנהל מחלקת אוכלי העשב בגן החיות התנ"כי. לדבריו, גם האם וגם הבת נמצאות כעת בבית הג'ירפות למעקב נוסף: "מלבד בעיות ברכיים שנפוצות לגילה של אקיאה, היא לא סובלת מבעיות בריאותיות מיוחדות. למרות שההמלטה בגיל שלה היא בסיכון, אקיאה עברה אותה בכבוד. היא אמא מקסימה שדואגת ושומרת על הגורים שלה. חלקם נשארו עם הלהקה בגן וחלקם עברו לגני חיות אחרים".

הגורה נולדה במשקל של כ-65 ק"ג ובגובה של כ-1.80. גורת הג'ירף נעמדת על רגליה כשעה לאחר ההמלטה והיא נגמלת בגיל שנה מחלב אם. בימים הראשונים לחייה גורת הג'ירף שוהה בבית המוגן בטרם היא יוצאת לחצר האפריקאית. משך ההריון של ג'ירף הוא 15 חודשים והיא יכולה להמליט גור אחד פעם בשנתיים בממוצע.

1.80 של מתיקות. הגורה ואמה(צילום: צילום: ישי אוחיון, גן החיות התנ"כי בירושלים)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully