"אין להם גוף, רק רגליים ענקיות": יצורים ימיים שנראים כמו חייזרים נמצאו באנטארקטיקה

יצורים ימיים מוזרים למראה נמצאו מתחת לקרח באנטארקטיקה, ביניהם עכביש עם גוף זעיר ורגליים עצומות וחבצלות ים שעד כה תועדו רק כמאובנים

אסור לפספס
יצורים ימיים מוזרים שנמצאו באנטארקטיקה (The Secrets of Antarctica)

סרט תיעודי חדש שפורסם ביוטיוב בשם "הסודות של אנטארקטיקה" חושף יצורי ים משונים שטרם נראו, כמו חבצלות ים שעד כה תועדו רק כמאובנים ועכבישים עם גוף זעיר ורגליים עצומות. הסרט מתעד את מסעם של צוות חוקרים ביבשת הקפואה, בעודם משתמשים בטכנולוגיה חדישה לסריקת קרקעית הים.

ד"ר דייב באודן סיפר על תדהמתו מצורות החיים המוזרות שגילו. מלבד חבצלות ים ועכבישים מוזרים, מצאו אנשי הצוות ספוגי ים שאין להם מערכות עצבים או עיכול והם ניזונים על ידי סינון מים דרך נקבוביותיהם. הוא אמר: "הסיבה לקיומם היא שהחלקה היבשתית באנטארקטיקה הייתה מבודדת משאר כדור הארץ במשך הרבה מאוד שנים". על העכביש סיפר: "זה עכביש ים, שזו אחת הקבוצות המסקרנות במערכת הקבוצות באנטארקטיקה, שהן הרבה יותר מגוונות משאר העולם. היצורים האלה מגיעים לגודל משמעותי. יש נטייה לחלק מהקבוצות לענקות (קומה גבוהה). במקרה של העכבישים זה הכל רגליים, כמעט ואין להם גוף, זה לא דומה לשום דבר שראינו קודם".

עוד בוואלה!

אלפי יצורי ים מפלצתיים ונדירים נמצאו בחוף בבריטניה - ושוויים 220 אלף שקל

לכתבה המלאה
זן חדש של דג שנמצא באנטרקטיקה (צילום: צילום מסך, YouTube/TRACKS)
"במקרה של העכבישים זה הכל רגליים, כמעט ואין להם גוף, זה לא דומה לשום דבר שראינו קודם". (צילום: צילום מסך, The Secrets of Antarctica)

הוא הוסיף: "הנה דוגמה לחיה מדהימה אחרת. זו תולעת ממחלקת הרב-זיפיות, תמצאו אותן בדרך כלל מתחת לסלעים, אבל זו הרבה יותר גדולה מהרגיל. יש ויכוח אם אנטארקטיקה היא הסיבה לכך שהיצורים האלה גדולים יותר, או אם יש רק שושלות של החיה הזו שהתפתחו באנטארקטיקה ולא קיימות בשום מקום אחר".

"אחד הממצאים המרתקים ביותר שלי מההפלגה היה על הר מצולה, צפונית לים רוס, שם מצאנו אסיפה יוצאת דופן של חבצלות ים - קרינואידים - שקשורות קשר הדוק לקיפודי ים. ההבדל העיקרי הוא שהם מעוגנים במיקום אחד. המקום היחיד שראינו אותם בעבר הוא במאובנים. מעולם לא ראינו דבר כזה חי על קרקעית הים".

צפו בכל היוצרים המוזרים שנמצאו בדוקומנטרי "הסודות של אנטרקטיקה":

והנה עוד כמה מהיצורים המוזרים שמצא הצוות:

(צילום: צילום מסך, YouTube/TRACKS)
(צילום: צילום מסך, YouTube/TRACKS)
(צילום: צילום מסך, YouTube/TRACKS)
(צילום: צילום מסך, YouTube/TRACKS)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully