הממשלה אישרה תכנית סיוע למלונות בגובה של עד 300 מיליון שקל

תכנית הסיוע שגובשה על ידי משרד האוצר והתיירות גובשה, ובמסגרתה יחולקו למתקני אחסון מלונאים מענקים בגובה עד 300 מיליון שקל למאי-יוני: "צעד חשוב לשימור תשתית התיירות"

16/08/2020
בווידאו: נתניהו במפעל גילרו בבית שמש מתייחס למשבר התקציב (צילום: רוני כנפו, עריכה: ניר חן)

הממשלה אישרה היום (ראשון) את תכנית הסיוע למלונות שגובשה על ידי משרד האוצר והתיירות, במסגרתה יחולקו למתקני אחסון מלונאים מענקים בגובה של עד 300 מיליון שקל, לחודשים מאי-יוני במטרה לשמר את תעשיית התיירות בישראל ולהבטיח את המשך קיומה לאחר המשבר. תכנית הסיוע מהווה מענה משלים למנגנוני הסיוע הרוחביים המיושמים על ידי המדינה תוך שימת דגש על מאפייני הענף ועל המענה הנדרש לו.

על פי התכנית, הזכאות למענק וגובהו ייקבעו בהתאם לירידה בהיקף ההכנסות של מתקן האחסון המלונאי בהשוואה לתקופה המקבילה בשנים קודמות, כאשר סכום המענק יינתן על פי כמות החדרים בו. כיום פועלים בארץ כ-430 מלונות עם למעלה מ-55 אלף חדרים ומועסקים בהם כ-41 אלף עובדים.

עוד בוואלה!

כשעומר מילר וד"ר שקשוקה נפגשו להכין צ'יפס

בשיתוף תפוצ'יפס
צעד חשוב לשימור תשתית התיירות. שר התיירות אסף זמיר(צילום: פלאש 90, הדס פרוש, פלאש 90)

תעשיית המלונות ספגה פגיעה אנושה בעקבות ההחלטה על סגירת השמיים ואיסור על כניסת אזרחים זרים לשטח ישראל, דבר שעצר לחלוטין את זרימת התיירות הנכנסת לארץ. רבים מהמלונות בארץ מתקשים להתאושש מהמכה שחטפו בעקבות המשבר ולמעלה מ-40% מהם עדיין סגורים.

שר האוצר, ישראל כץ: מדובר בצעד נוסף שאנו נוקטים על מנת לשמור על הכלכלה הישראלית בתקופת משבר. המתווה נותן ודאות וסיוע לטווח הארוך למלונות שנפגעו מהמשבר. אמשיך לפעול כדי לחזק את העסקים ולהביא את הכלכלה והמשק כולו לצמיחה".

שר התיירות, אסף זמיר: "זהו עוד צעד חשוב לשימור תשתית התיירות בישראל. נמשיך לפעול על מנת לסייע לכלל גורמי ענף התיירות לצלוח את משבר הקורונה ולחזור להיות מנוע צמיחה כלכלי משמעותי. מודה לשר כ"ץ על הובלת הנושא במשרד האוצר ועל שיתוף הפעולה".

  • מלון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully