הנחשים כבר כאן: ההפתעה שחיכתה לדרור בבריכת המים

הציפורים בתחנה לחקר ציפורים בירושלים לא ראו את זה בא: נחש זעמן מטבעות, שאומנם אינו מסוכן לאדם אך בהחלט לבעלי הכנף, ארב בבריכת המים לדרורים שיבואו לשתות, ואז תועד רגע מדהים בטבע הישראלי

  • נחש
"פתאום מופיע על הסלע ליד הפלג זעמן מטבעות כשהוא חונק ציפור" (צילום: החברה להגנת הטבע, יעקב גת)

באביב מתחיל להתחמם, וכשחם - הנחשים מתחילים לצאת משנת החורף שלהם. הפעם היה זה נחש מסוג זעמן מטבעות, שתועד טורף ציפור דרור בתחנה לחקר ציפורים בירושלים ע"ש נילי ודוד של החברה להגנת הטבע.

יעקב גת, צלם וחובב טבע מירושלים, שהגיע בימים האחרונים לתחנה לחקר ציפורים בבירה, אתר טבע עירוני שפתוח לציבור ללא תשלום, לא ציפה לראות את המחזה המדהים שנגלה לנגד עיניו. "הגעתי באחר צהריים אביבי לתחנה וכתמיד, אני רואה סבכים ודרורים משתכשכים במים בשלווה. פתאום, מופיע על הסלע ליד הפלג זעמן מטבעות כשהוא חונק ציפור. כשיש דורס בסביבה כל הציפורים נעלמות, אולם הפעם, הדרורים התיישבו על הענף שמעל וצפו בהנאה במחזה בלי להתחשב בקורונה. זו פינת טבע ייחודית ומיוחדת בתוך הסביבה העירונית העמוסה", הוא מספר.

עוד בוואלה!

יש לך נחש במכנסיים או ש...: נוסע ניסה להבריח לישראל נחש במכנסיו

לכתבה המלאה
זעמן המטבעות בפעולה. נראה מפחיד אך אינו ארסי (צילום: החברה להגנת הטבע, יעקב גת)
לדברי בלבן, "הזעמן אורב לטרף ליד הנחל ומחכה שציפורים תגענה לשתות" (צילום: החברה להגנת הטבע, יעקב גת)

הנחש שמסתגל היטב לסביבה העירונית

לדברי עמיר בלבן, מנהל תחום הטבע העירוני בחברה להגנת הטבע: "זעמן המטבעות הוא אחד הנחשים הנפוצים שיש בישראל והוא נחשב כמסתגל היטב לסביבה העירונית. בתחנה לחקר ציפורי ירושלים, אנחנו צופים באופן קבוע בפעילות של הזעמנים, שמתחילה מיד כשמתחמם".

לדברי בלבן, חשוב לציין שזעמן המטבעות אינו מסוכן לאדם למרות דמיון מסוים לצפע הארסי, ואין להם שיני ארס. "הם אורבים לטרף שלהם ליד הנחל בבריכת נימן ומחכים שציפורים תגענה לשתות", מוסיף בלבן. "לרוב הם ניזונים מזוחלים, ביצים של ציפורים ומגוזלים, והפעם הוא תפס דרור שלא שם לב ובלע אותו ממש מול הצלמים שבמסתור. יעקב גת, מבקר קבוע אצלנו בתחנה, זכה לתעד את האירוע המדהים הזה ושיתף אותנו במראות המיוחדים האלו, בין הכנסת לבית המשפט העליון. זו ההוכחה לכך שאם נותנים לטבע הזדמנות בעיר, הוא משגשג ממש מול העיניים", הוא מסכם.

דמיון מסוים לצפע הארסי. זעמן המטבעות (צילום: החברה להגנת הטבע, יעקב גת)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully