פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תמונות נדירות של שבטים נידחים הנמצאים בסכנת הכחדה

   הצלם הבריטי ג'ימי נלסון הצליח להתיידד עם שבטים נידחים מכל רחבי העולם ולהביא תיעוד יוצא דופן של האנשים שחיים הרחק מהציביליזציה

   תמונות נדירות של שבטים נידחים הנמצאים בסכנת הכחדה
   Jimmy Nelson - Blink. And they're gone

   כל חייו המקצועיים של הצלם הבריטי ג'ימי נלסון, בן ה-52, עברו בטיסות ברחבי העולם ובניסיון להתקרב ולהכיר שבטים נידחים. מיומנותו להשיג את ביטחון ואמון בקרב האנשים שבדרך כלל מתרחקים מהציביליזציה ולא מכירים את שפתו מסייעת לו להביא תמונות נדירות של שבטים נידחים הנמצאים בסכנת הכחדה.

   הוא ביקר כבר בקניה, אקוודור, תאילנד, סודן, סין ופפואה גינאה החדשה ובכל פעם נאלץ לעבור "טקס קבלה" לפני שהצליח לתקשר עם השבטים אותם איתר. רק אחרי שיצר קרבה, הציע נלסון לחברי השבט לתעד אותם במצלמתו. את התמונות המרהיבות הלוכדות את היופי הגולמי והטבעי של חלק מהילידים הוא מפרסם בעמוד האינסטגרם שלו.

   בתמונה אחת נראה מנהיג שבט מהרי אלטאי שבמונגוליה, מכוסה בפרווה עבה כשעל ידו הימנית נשר. באחרת נראית ילדה צעירה כשעל פניה פסים אדומים, מעוטרת בלבוש שבטי של שבט הצ'יצ'ימקס הנוודי שבמרכז מקסיקו. "אתה צריך לתת להם זמן, לשים את עצמך על הקרקע ואחרי פרק זמן קצר תתקבל", הסביר ג'ימי, "אני חושב שזה מדהים עד כמה אתה יכול להגיע לאנשים בלי לדבר איתם. אנחנו מדברים שפות שונות אבל נראה שזה לא משנה. כולנו בני אדם. זה עניין של להיות פתוח לעולם, ללא שיפוט, ללא ידע מוקדם, רק אהבה למקומות אחרים ולבני אדם אחרים".

   View this post on Instagram

   I feel a deep connection to light. It represents the opposite of darkness, both literally and as a metaphor for knowledge. In fact, visible light, as it's called, is just one aspect of the entire book of light's story and capabilities. I remember when I first visited the Kalam of Simbai in Papua New Guinea. On the day of my departure after a 2-week visit, I was blessed to have my last picture graced by a majestic rainbow. It seemed a wonderful sign representing the total alignment of all the prisms light to create the total experience of Human connection. A moment I will never forget. . Kalam, Bartholomeuw, Rubin, Gibson & Samson | Simbai, Nukunt Village, Bismark Range, Central Highlands | Papua New Guinea | 2010 . #HomageToHumanity #JimmyNelson #AllHuman #JoinJimmy #photography #culture #culturaldiversity #unitedindiversity #seethebiggerpicture #travel #papuanewguinea

   A post shared by Jimmy Nelson (@jimmy.nelson.official) on

   תיארתם לעצמכם איך נראים החיים בלי סמארטפון, בלי אינסטגרם, בלי נטפליקס, בלי קפה!? ג'ימי מסביר: "האנשים האלה חושבים אחרת. אנחנו תמיד חושבים על העתיד. הם חיים בהווה. הם חיים את הרגע וזה נפלא. הם לא מתעסקים בשטויות. הם חיים בהישרדות. אם הם חיים באקלים הקר, הם משתמשים בעור של בעלי חיים כדי להתחמם ואם הם גרים במקומות חמים, הם חיים מתחת לעצים". ג'ימי מודה שהוא לא מסוגל לראות את עצמו חיי חיים שכאלה: "אני משתמש במצלמות שלי כתירוץ לברוח. הדבר האהוב עלי הוא לשבת על מטוס כשאנחנו עוזבים עולם אחד ונכנסים לעולם אחר".