אובר אייר מציגה: המונית המעופפת שתיקח אתכם לשדה התעופה

אובר אייר מספקת בימים אלו הצצה אל תא הנוסעים המעוצב של מוניות האוויר העתידיות שלה, המיועדות לטיסות קצרות בתוך הערים. סמנו ביומן: שנת 2023 ואתם באוויר. נסיעות שיתופיות: הגרסה השמימית

12/06/2019
משהו שבין אמנות קונספטואלית למדע בדיוני. אובר אייר(צילום: אתר רשמי, אובר)

חברת אובר חשפה לאחרונה את עיצובו של תא הנוסעים במונית המעופפת העתידיות שלה. למעשה, זוהי הפעם הראשונה שבה ניתן לקבל הצצה לחזון של החברה באשר לנסיעות משותפות - באוויר. וזה בהחלט נראה עתידני, משהו שבין אמנות קונספטואלית למדע בדיוני.

כלי הרכב, המכונים Air Taxi, מזכירים במראם מסוקים ותפקידם יהיה להטיס נוסעים בין חלקי הערים בתוך דקות. עיתון ה-SUN מדווח כי תא הנוסעים עצמו יוכל לאכלס עד ארבעה נוסעים, כאשר המושבים מקובעים בתצורת שניים-שניים. בנוסף, יוותר מקום אחסון ייעודי לאחסון לתיקי הנוסעים, בקצה האחורי של המונית.

תא הנוסעים עצמו יוכל לאכלס עד ארבעה נוסעים(צילום: אתר רשמי, אובר)
יהיו במוניות הללו חגורות בטיחות(צילום: אתר רשמי, אובר)

אין שירותים. יש פסי תאורה זוהרים

באשר לעיצוב (הראשוני, יש לציין), מעניין לגלות כי פסי אור תכולים-בוהקים יעניקו למרחב כולו לוק עתידני להפליא. וכן, עם כל היופי הזה - יהיו במוניות הללו חגורות בטיחות.

נכון לעכשיו, אין כל רמז להימצאות פינוקים כגון מיני בר או תא שירותים, וזאת בשל העובדה כי מוניות אלו נועדו לטיסות קצרות במיוחד, של פחות משעה. עוד מעניין לגלות כי מנועי המוניות הללו יהיו חשמליים, מה שיאפשר טיסה שקטה יחסית.

"אנו יוצרים את העתיד של הנסיעות השיתופיות באוויר", מסבירים בחברת אובר. "בשנת 2023, נוכל לספק ללקוחות שלנו את האופציה לטיסות הללו, במחיר בר-השגה". במקביל, מפתחת החברה אפליקציה ייעודית להזמנת השירות האווירי.

עוד נמסר כי Uber Air פועלת בשיתוף הדוק עם קובעי מדיניות ורגולטורים בארצות הברית, בכדי שאכן יהיה ניתן לקיים נסיעות שיתופיות גם באוויר. בהצהרה שפרסמה החברה צוין כי הטיסות יהיו "בטוחות, שקטות ומתחשבות בסביבה".

אובר אייר טקסי(צילום: אתר רשמי, אובר)
אובר אייר טקסי. אובר, אתר רשמי
אובר אייר טקסי(צילום: אתר רשמי, אובר)

טיסות פיילוט: כבר בשנה הבאה

"כינסו בכירים מהתעשייה ומהממשל - מעצבי כלי רכב, יצרנים, משקיעים, מפעילי תחבורה, ספקי תשתיות, קובעי מדיניות ורגולטורים - בכדי לברוא את עתיד התחבורה העירונית האווירית. טיסות הניסיון הראשון ייערכו כבר בשנת 2020", נמסר מהחברה.

השירות עצמו צפוי לפעול באופן מסחרי החל משנת 2023, והוא יחל כפיילוט בערים דאלאס ולוס אנג'לס. "במקביל, אנו פועלים בשווקים בינלאומיים - באוסטרליה, ברזיל, צרפת, הודו ויפן - בכדי להחליט מי תהיה העיר השלישית שתזכה לשירות זה", נמסר.

כמו כן, פועלת החברה להקמת רשת של נמלי אוויר ייעודיים, לצורך ההמראה והנחיתה של המוניות המעופפות. נמלי אוויר אלו טומנים בחובם עיצוב ייחודי, שלא נראה בעבר, שיאפשר התמודדות עם מספר רב מאוד של המראות ונחיתות. למטרה זו, גויסו מיטב הכוחות בשוק, בתחום האדריכלות, העיצוב וההנדסה - ליצירת נמלי אוויר שיאפשרו עד 1,000 נחיתות מדי שעה בשטח קטן יחסית.

אובר אייר טקסי(צילום: אתר רשמי, אובר)
אובר אייר טקסי(צילום: אתר רשמי, אובר)
אובר אייר טקסי(צילום: אתר רשמי, אובר)
  • אובר
  • טקסי
  • שדה תעופה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully