פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לראשונה מספטמבר: טיסות ישירות בין טוקיו לתל אביב

   לארץ השמש העולה ישירות מנתב"ג: שתי טיסות ישירות מישראל ליפן יופעלו החל מספטמבר הקרוב על ידי חברת סאן דור, כשהכוונה בהמשך לקיים קו ישיר. "זה צעד ראשון בדרך להשגת טיסות ישירות וסדירות", אמרה שגרירת ישראל ביפן

   לראשונה מספטמבר: טיסות ישירות בין טוקיו לתל אביב

   ישראל ויפן הודיעו לראשונה על טיסות שכר בין שדה התעופה נאריטה שבטוקיו לנתב"ג. זו הפעם הראשונה שטיסות ישירות בין המדינות ישווקו לתיירים. שגרירת ישראל ביפן, יפה בן-ארי, נציב סוכנות התיירות היפנית הירושי טבאטה, ויו"ר התאחדות סוכני הנסיעות של יפן (JATA) הירומי טגאווה, הודיעו היום (ד') על התחלת טיסות השכר.

   הטיסות, שיישכרו על ידי שלוש סוכנויות נסיעות יפניות מחברת סאן דור, יצאו לדרך בספטמבר הקרוב, כשנכון לשעה זו מתוכננות שתי טיסות לכל כיוון, בהפרש של שבוע בין כל סבב. זמן הטיסה צפוי לעמוד על 11 וחצי שעות בדרך ליפן, ו-12 וחצי שעות בדרך לישראל - חיסכון של כארבע שעות לכל כיוון לעומת המסלול הקצר ביותר כיום, שגם מצריך עצירה ביעד ביניים.

   שינג'וקו טוקיו, יפן (מערכת וואלה! NEWS , דין אריאל, אינסטגרם: deantravel)
   לראשונה בטיסה ישירה. האם יהיה לזה המשך? טוקיו (צילום: דין אריאל)

   צעד ראשון בדרך להשגת קו ישיר

   "טיסות השכר הן צעד ראשון בדרך להשגת היעד העיקרי שלנו - טיסות ישירות וסדירות בין שתי המדינות", אמרה שגרירת ישראל ביפן, יפה בן-ארי, והוסיפה כי "הטיסות יסייעו למקם את ישראל על מפת התיירות היפנית, ויאותתו לשוק המקומי כי ישראל היא יעד אטרקטיבי. במקביל, תיירים ישראלים יוכלו ליהנות ממסלול קצר ונוח יותר ליפן - מהיעדים הצומחים ביותר בשוק התיירות היוצא בישראל".

   "אנו מקווים כי המהלך יעודד ביקורי אנשי עסקיים יפנים בישראל ויתרום לחיזוק קשרי הכלכלה והמסחר בין המדינות", הוסיף סמנכ"ל אסיה והפסיפיק במשרד החוץ, גלעד כהן.

   בשנים האחרונות פעלו ממשלות ישראל ויפן לקידום טיסות ישירות סדירות בין המדינות, וטיסות השכר כעת הן תוצר ראשוני של פעילות זו. לאחרונה חלה צמיחה מרשימה בתנועת התיירים בין שתי המדינות - מספר הישראלים המבקרים ביפן זינק ב-2018 ללמעלה מ-35 אלף איש, לעומת כ-15 אלף איש לפני כחמש שנים. מהכיוון השני, בשנת 2017 נרשם זינוק של כ-50% במספר התיירים היפנים בישראל לעומת 2016, ובשנה שעברה נרשמה צמיחה נוספת של כ-15%, לרמה של כ-20 אלף תיירים.