פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   נא להצטייד בדאודורנט: אלו הנוסעים הגרועים בעולם ב-2018

   נוסעים שמדיפים ריח רע והורים של ילדים נטולי השגחה ניצבים במקומות הראשונים בסקר "נוסעים מהגיהינום 2018", שנערך על ידי אתר תעופה עולמי. ויש גם את לוכדי משענת היד, סוגרי כיסוי החלון ושאר טיפוסים מעצבנים במיוחד

   נא להצטייד בדאודורנט: אלו הנוסעים הגרועים בעולם ב-2018
   Liveleak

   בווידאו: נוסע בטיסה נתפס צופה בפורנו ונוגע בעצמו

   סקר נרחב שערך אתר התיירות האוסטרלי Airlineratings.com, המתמחה בנושאי תעופה, דירג את מה שמכונה "הנוסעים מהגיהינום", או במילים אחרות: דירוג 10 סוגי הנוסעים הכי מרגיזים שתמצאו במטוס.

   הנשאלים התבקשו לדרג מ-1 עד 10 סוגים שונים של התנהגויות מעצבנות במיוחד. ג'פרי תומאס, עורך האתר, מציין כי בראש הרשימה מצוי הנוסע שמדיף ריחות רעים. "מידת התסכול ממצב זה נובעת בשל העובדה שריח רע מעיד על מידת היגיינה לקויה. אנשים טענו כי נוסעים ריחניים לא מודעים לעובדה זו או שפשוט לא אכפת להם", הוא מציין.

   נוסף על כך, ישנם הילדים המשתוללים, אלו שהוריהם אינם מציבים להם כל גבולות. "הורים רבים סבורים כי שאר 300 הנוסעים צריכים להיות השמרטפים שלהם", מוסיף תומאס, שאף מציין כי שני המקומות הראשונים בסקר הם גם הבחירה שלו-עצמו באשר לנוסעים המרגיזים ביותר.

   משפחה נוסעת לטיול בחו"ל (ShutterStock)
   הורים שאינם מציבים גבולות לילדים הם מהגרועים בנוסעים (צילום: Shutterstock)

   מי זכאי לקבל את משענת היד?

   אתר התיירות 4hoteliers, המדווח על הסקר, מציין כי במקום השלישי בדירוג ניצבים הנוסעים אשר משעינים את גב המושב שלהם לאחור. במקום הרביעי: נוסעים שמשתלטים על משענת היד שבין המושבים, במיוחד לאור העובדה שהמטוסים הופכים להיות יותר ויותר צפופים. "על פי כללי הנימוס המקובלים, הנוסע שיושב באמצע השורה, זכאי ליהנות משני משענות היד", מוסיף תומאס.

   במקום החמישי נמצאים הנוסעים שעולים למטוס עם עודף של תיקי יד או כבודה גדולה מהרגיל. ובכלל, מעניין לציין כי נושא זה הופך להיות בעיה רלוונטית מתמיד, במיוחד בארצות הברית, שבה חברות תעופה רבות גובות תשלום על מזוודות המועלות לבטן המטוס. נוסף על כך, במטוסים צרי-גוף רבים, אין מספיק מקום אחסון בתאים המצויים מעל המושבים, כך שהסוגיה רק הולכת ומחמירה.

   המקום השישי מוקדש לנוסעים בעלי שלפוחית שתן בעייתית, אלו שמקימים שוב ושוב את שכניהם לשורה, בדרכם אל השירותים. המקום השביעי שייך לנוסעים הפטפטנים, שלא סותמים את הפה לרגע, והמקום השמיני - לאלו שנוהגים לבצע תרגילי התעמלות במעברים.

   במקום התשיעי נמצא את הנוסעים גסי הרוח ומעוררי הבעיות, אלו שכל הזמן דורשים דברים ומתעקשים שהדיילים המותשים ישרתו אותם ראשונים, באופן בלתי פוסק.

   את רשימת "הנוסעים מהגיהינום" סוגרים אלו שסוגרים את כיסוי החלון, ומשאירים אותו מורד במשך כל זמן הטיסה.