וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יום כדור הארץ: עד כמה חשוב לכם שהחופשה תהיה ידידותית לסביבה

22.4.2018 / 14:28

עד כמה חשוב לנו לצאת לחופשה באתרי אירוח ידידותיים לסביבה ומה כוללת חופשה כזו? מחקר שנערך על ידי Booking.com מצביע על עלייה בביקוש של מטיילים מכל העולם בהזמנת מקומות אירוח ידידותיים לסביבה

טיסות חופשה חו"ל. ShutterStock
87% מהתיירים בעולם הצהירו שהם מעוניינים להיות יותר אחראים/ShutterStock

היום, ה-22 באפריל, מציינים ברחבי העולם יום כדור הארץ. חברת Booking.com ערכה מחקר גלובלי בנושא תיירות בת-קיימא ידידותית לסביבה וחושפת את הממצאים.

הדוח מצביע על כך שתיירות בת-קיימא ממשיכה לצבור תנופה, כאשר רוב גדול של מטיילים מכל העולם (87%) הצהירו שהם מעוניינים להיות תיירים יותר אחראים, וכמעט 4 מתוך כל 10 מטיילים (39%) מאשרים שהצליחו לעשות זאת תמיד, או לעתים קרובות. יחד עם זאת כ-44% מהמטיילים ציינו שמעולם לא התנסו בתיירות בת קיימא, ולעתים רחוקות או רק לעתים הצליחו לטייל באופן בר-קיימא, מה שמעלה את הסברה שאומנם יש סימנים לעתיד ירוק יותר, אך עדיין יש מקום רב לעשייה.

קיימות מתחילה בבחירת מקום האירוח שלכם

'תיירות בת-קיימא' הוא מושג שנתון לפרשנויות רבות ואנשים שונים מוצאים בו משמעויות שונות. יחד עם זאת, בקרב מחצית מהמטיילים (46%) שנשאלו מה המשמעות שהם מייחסים למושג, התשובה המובילה הייתה: בחירה במקום אירוח 'ירוק' או ידידותי לסביבה. על פי המטיילים, הסיבות המרכזיות לבחירת מקום אירוח ידידותי לסביבה הן סיוע בהפחתת השפעות שליליות על הסביבה (40%), קבלת חוויה רלוונטית לסביבה המקומית (34%) והרגשה טובה לגבי בחירת מקום האירוח (33%).

במבט לעתיד, יותר משני שליש מהמטיילים (68%) מתכוונים לשהות בשנת 2018 במקום אירוח ידידותי לסביבה, נתון שנמצא במגמת עליה משנת 2016 (62%) ו-2017 (65%). בנוסף, אחוז המטיילים שלא שקלו מקום אירוח ידידותי לסביבה משום שלא היו מודעים לקיומה של אפשרות כזו, ממשיך במגמת ירידה, כשהשנה הוא עומד על 31%, בהשוואה לשנת 2017 (39%) ובשנת 2016 (38%).

משפחה מטיילת חופשה חמשוש חינם. ShutterStock
משפחה מטיילת חופשה חמשוש חינם/ShutterStock

השראה סביבתית

כשזה נוגע למה מעניק לאנשים השראה לטייל באופן יותר אחראי, נדמה שהטיולים עצמם הם המוטיבציה העיקרית. כשישה מתוך כל עשרה מטיילים (60%) ציינו שהטבע המרשים אליו נחשפו בטיולים קודמים הוא שמעניק להם השראה לטייל באופן יותר ידידותי לסביבה, בעוד שיותר ממחצית המטיילים (54%) אמרו שההשפעה הניכרת והנראית לעין שיש לתיירות ולמטיילים על אתרי תיירות, היא זו שמהווה עבורם מקור השראה לטייל באופן אחראי יותר.

התגברות על חסמים

עלויות נוספות נותרו החסם המוביל עבור מטיילים המעוניינים בתיירות בת-קיימא. כשני שלישים מן הנשאלים (66%) ציינו שיהיו מוכנים לשלם לפחות 5% יותר על הטיול שלהם כדי להבטיח שתהיה לו השפעה שלילית נמוכה ככל האפשר על הסביבה. מטיילים מהודו הם בעלי המוכנות הגבוהה ביותר עם כמעט שליש מהם (32%) שהצהירו שישלמו כ-15% או יותר, ואחריהם הברזילאים (21%) והסינים (18%).

המחקר מצביע גם על כך שמחסור במידע וגם בתווי תקן מהימנים מהווים מחסום משמעותי לתיירות בת-קיימא (32%), במיוחד בקרב מטיילים מהודו, מסין ומיפן, אשר הצביעו על זה כחסם מרכזי אף יותר מעלויות נוספות.

בזמן שהמוכנות לתיירות בת-קיימא עולה, מטיילים מחפשים עדיין דרכים לממש את שאיפותיהם בקלות יתר. כ-40% אמרו שאתרי הזמנות אונליין המציעים אפשרות סינון של קיימות או ידידותיות לסביבה יעזרו, ו-32% ממשיכים לבקש סטנדרט בינלאומי לסיווג של מקומות אירוח כידידותיים לסביבה.

כחלק ממחויבותה לשיפור החשיפה והשיתוף של מאמצי הקיימות מצד מקומות האירוח- השותפים שלה, חברה Booking.com לארגונים כמו Green Key - תו תקן אקולוגי בעל הכרה בינלאומית עם קריטריונים קפדניים לניהול סביבתי חיובי: מקומות אירוח בעלי תו תקן של Green Key יסומנו כברי-קיימא באתר Booking.com.

כל הירוק, הרי זה משובח

עדות נוספת לכך שקיימות לא מחייבת תמיד פשרה על נוחות, היא הצהרתם של מטיילים רבים על כך שאימצו התנהגות תיירותית בת קיימא יותר, משום שהפעילות עצמה הוסיפה לטיולם חוויה חיובית.

"כשיותר מטיילים מחפשים חוויות תיירותיות ידידותיות יותר לסביבה, אנו ממשיכים לבחון דרכים בהן נוכל לעזור לאנשים למצוא אותן ביתר קלות. ניתן לעשות זאת באמצעות הבלטת מקומות אירוח ידידותיים לסביבה, או באמצעות אפשרות סינון מקומות אירוח לפי למשל, קרבה לעמדת הטענה למכוניות חשמליות", אומר פפיין ריוורס, סמנכ"ל שיווק בכיר ב-Booking.com". שינוי משמעותי יכול להגיע רק דרך שיתוף פעולה בכמה חזיתות ובהשתתפות כל הגורמים הרלוונטיים לתחום התיירות בת-הקיימא. זוהי גם הסיבה לכך שאנו מבקשים לטפח חדשנות סביב תיירות בת-קיימא באמצעות יוזמות ה-Booking Booster למימון ותמיכה בסטארט-אפים ומובילי שינוי בתחום. המחקר הזה שוב מאשר את זה שתיירות בת-קיימא רלוונטית לכולנו, עובדה מעודדת בזמן שאנו מנסים יחד להשפיע באופן חיובי וליצור עתיד בר-קיימא יותר".

*המחקר שהוזמן על ידי חברת Booking.com ונערך באופן עצמאי בקרב מדגם של נסקרים בוגרים אשר טיילו במהלך 12 החודשים האחרונים, או תכננו טיול ל-12 החודשים הקרובים. בסקר השתתפו סה"כ 12,134 משיבים מ-12 שווקים שונים (למעלה מ-1000 מכל אחת מהמדינות הבאות: אוסטרליה, ברזיל, קנדה, סין, גרמניה, צרפת, הודו, איטליה, יפן, ספרד, בריטניה וארה"ב). המשתתפים בסקר אינטרנטי בפברואר ומרץ 2017.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully