3 גלריות ומשקה לצדן: טיול ויום כיף שמוקדש לנשים

הגליל פורס בפנינו מרחב אנושי, תרבותי ויצירתי עשיר, ובמרחב הזה ניתן ליצוק תוכן, טעם וצורה כשנופי הגליל יהיו לתפאורה, ואילו הנשים המטיילות בו תהיינה השחקן הראשי. קבלו הצעה ליום כיף בגליל העליון, שכולו מוקדש לנשים

אמנון גופר
08/03/2018
צילום וידאו: זיו ריינשטיין עריכה: רן צימט

בווידאו: הצעה נוספת לטיול בגליל המערבי

עוד בוואלה!

לרקוד על שתי חתונות? מהפכת ה-VR בשירות האירועים

בשיתוף כלות אורבניות

יום האישה הבינלאומי חל היום (8 במרץ), ונשים רבות ודאי מתכננות את צעדיהן ותשאלנה בינן לבין עצמן: איך נפרגן לעצמינו יום כיף, יום נטול בעלים ואולי איתם, אבל כזה שייתן נגיעות קטנות מהסוג שנשים אוהבות.

הגליל פורס בפנינו מרחב אנושי, תרבותי עשיר ויצירתי, ובמרחב הזה ניתן ליצוק תוכן, טעם וצורה כשנופי הגליל יהיו לתפאורה, והנשים המטיילות בו תהיינה השחקן הראשי. לצד כל גלריה נגלה יקב מיוחד, שבו תוכלנה לגלגל באצבעותיהן כוס משקה ייחודי.

גלריית הזכוכית 'קלדרון' בקיבוץ חניתה

באומץ לב כלכלי, פותחת משפחת קלדרון את מפעל הזכוכית שלה בקיבוץ חניתה. כחלוצים לפני המחנה, בדיוק כמו מתיישביו הראשונים של הקיבוץ - אנשי "חומה ומגדל" שהעזו ועלו אל ההר באביב 1938.

דני קלדרון, מעצב זכוכית מהשורה הראשונה שהגיע לגליל מירושלים, עושה מלאכתו במיומנות מעוררת השראה, תוך שילוב צבע, צורה והסביבה הארץ ישראלית שבה סובבו חייו.
במרחק נסיעה קצר מחוף ים אכזיב, היכן שלפני אלפי שנים, סוחרים פיניקים ייצרו, נפחו והפיצו זכוכית למלכים ולאתרי פולחן, מפעל הזכוכית של דני קלדרון מאפשר הצצה אל עולם הזכוכית של העת המודרנית.

אולם תצוגה מרהיב ואסתטי מקבל את המבקרים, ולאחר הסבר קצר ניתן להיכנס לסיור במפעל הקטן ולראות את תהליכי החיתוך, הליטוש והעיצוב הסופי. עבודותיו של דני קלדרון מקשטות מוזיאונים, טרקליני מלונות יוקרה ואפילו מסעדות מישלן שהזמינו צלחות וכלי הגשה מעוצבים מעשה ידיו.

ניתן לשלב בביקור סדנא לייצור כלי זכוכית באינטרפרטציה אישית ,וכמובן חנות הגלריה המאפשרת לרכוש במחיר השווה לכל נפש מוצרים מהמגוון העשיר שבמקום, כולל עודפי ייצור מסדרות או עבודות ייחודיות שביצע.

איך מגיעים: קיבוץ חניתה - שילוט במקום
טלפון לתיאום: 052-3833501

שילוב צבע, צורה והסביבה הארץ ישראלית. גלריית הזכוכית קלדרון(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אמנון גופר)
עבודותיו מקשטות מוזיאונים וטרקליני מלונות. דני קלדרון בגלריית קלדרון(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אמנון גופר)

מזקקת הגראפה "יוליוס", קיבוץ חניתה

מה הופך את מזקקת "יוליוס" בקיבוץ חניתה ל"מכ?ה" של חובבי הגראפה בישראל, מעבר להיותה אחת ויחידה המשתמשת במתקן זיקוק גרמני בסגנון אלזסי, שנושא את שם המותג ונבנה במיוחד עבורו?! לבעל המזקקה קוראים ג'וב הר-גיל ושעה קלה במחיצתו תהפוך אתכם למכורים למשקה, ויותר מכך לסיפורים של ג'וב.

גראפה מסורתית מייצרים מזגי הענבים (גפת), אך במזקקת יוליוס הגישה היא לנצל גם חומרי גלם מקומיים ולכן מזקקים גראפה גם מזני פירות הגדלים בגליל, בעיקר מנדרינות ואתרוגים.

מתוך ראייה אקולוגית של תהליך הייצור, המזקקה עובדת על אנרגיה סולארית, ממחזרת את המים, והגפת נשלחת למאכל בעלי חיים. מדובר במעגל אקולוגי, וזהו גם הרעיון שעומד מאחורי המשקאות שהם נטולי סוכר וצבעי מאכל. המפגש עם ג'וב הר-גיל הוא חוויה יוצאת דופן. האיש שהיה עיתונאי משקאות ומבקר מסעדות, מספר תוך דילוג בין החביות, המזקקה ודלפק הטעימות על תהליך הייצור, כשהוא בורר מילותיו בקפידה, נותן כבוד למשקה ומטבל את הביקור בסיפורים היסטוריים על השנאפס (גראפה) ומורשתו.

אתם מוזמנים לביקור ומפגש עם תותח אלכוהול שאינו מעגל פינות. חוויה על-חושית לאוהבי הז'אנר וחידוש מרענן לטירונים שבקהל.

איך מגיעים: קיבוץ חניתה
טלפון לתיאום: 04-9859944

מזקק גראפה בסגנון אלזסי. ג'וב הר-גיל ב"יוליוס" שבקיבוץ חניתה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אמנון גופר)

סטודיו למוזאיקה ודינמיקה קבוצתית, קיבוץ יחיעם

למרגלות מבצר יחיעם, פתחה לפני כ-15 שנה האמנית בת הגליל, דלית בן שלום, את הסטודיו שלה לעבודות מוזאיקה ופיסול בברזל ובבטון.

במבנה שהיה בעבר מחסן לייבוש טבק ואחסון גידולי השדה של קיבוץ יחיעם, כשמרחוק בקו האופק נראית העיר חיפה, ורכסי הגליל משתפלים מערבה, נותנת גלית השראה לכל המעוניינים לתת דרור לנפש יצירתית.

שברי אבנים צבעוניות הופכים לתמונה מרהיבה כשהם מתחברים יחדיו על משטח העבודה, וכל העוסקים במלאכה תורמים איש-איש ליצירה קבוצתית המחברת אבנים ואנשים.
ניתן לקיים סדנאות קצרות וליצור ביחד, כשדלית מכוונת את המשתתפים אל מחוזות היופי והבילוי המשותף.


דלית בן שלום. קיבוץ יחיעם.
טלפון: 052-3224431, בתיאום מראש.

לתת דרור לנפש יצירתית. דלית בן שלום בסטודיו למוזאיקה בקיבוץ יחיעם(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אמנון גופר)
שברי אבנים צבעוניות הופכים לתמונה מרהיבה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אמנון גופר)

יקב אשקר, כפר יאסיף

בין בתי האבן של השכונה המזרחית והמתחדשת בכפר יאסיף, יוצר ניעמי אשקר, את יין הבוטיק האיכותי שלו, כשכרמי הזיתים המקיפים את הגבעה מזכירים לו את ביתו הישן והטוב שבכפר איקרית שבמרומי הגליל המערבי.

מי שמכניס לתוך בקבוק יין את אהבת האדמה וגעגועיו לביתו, יפיק מהענבים את הטוב שבמשקאות. משנת 2010 החל ניעמי ייצר יין. את כרם הענבים הראשון נטע באזור הכפר איקרית, מרחב שהיה ידוע בתעשיית היין בתקופות הקדומות, ועל כך יעידו גתות הדריכה הרבות שממערב לכפר ונותרו כנראה עוד מהתקופה הצלבנית ומהמאות הראשונות לספירה.

את התוויות עיצבה בתו של ניעמי, יארה, בוגרת בית הספר לעיצוב. היקב המשפחתי אוצר את חביותיו מתחת לבית המשפחה בכפר יאסיף, והטעימות מתבצעות בין החביות.
לאחר הביקור ביקב ניתן לצאת לטיול בסמטאות כפר יאסיף וליהנות ממכמניו.

הביקור בתיאום מראש: 054-5484016.

היקב המשפחתי אוצר את חביותיו מתחת לבית המשפחה. יקב אשקר בכפר יאסיף(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אמנון גופר)
מסורת של יצירת יין רבת שנים באזור. הכרמים באזור כפר יאסיף(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אמנון גופר)

גלרית Soul room - מקום עם נשמה, ראש פינה

קצת מזרחה מראש פינה, מרחק דקות נסיעה, תגיעו לאזור תעשיה צ.ח.ר ושם, בין המחסנים והמפעלים, מסתתר יהלום חברתי, תיירותי ואנושי הקרוי Soul room, המתכתב במשחק מילים עם המפעל הסמוך "סול רום", ויחד הם שותפים במיזם המשלב בין סדנאות אמנות לאנשים עם מוגבלויות ומרכז מבקרים, הכולל בית קפה קטן וחנות המוכרת את תוצרת הסדנאות.

רהיטים ממוחזרים, שלל עבודות טכסטיל וקרמיקה, חיתוכי לייזר, תכשיטים, בגדים, תמונות ואפילו דברי שירה והכל בעיצוב מוקפד וייחודי. המקום הוא פלטפורמה שיקומית המאפשרת למשתקמים מתן ביטוי לצדדים היצירתיים שלהם.

נחשון, הוא משורר ושיריו מעטרים את קירות הגלריה, מיכאל מצייר ציורי נוף עדינים ומרגשים, מירב ומתן מבאי המקום מקבלים את האורחים ומלווים אותם לסיור בסדנאות. המקום מופעל על ידי עמותת "כוכב הצפון", ששמה לה למטרה לשלב בחברה אנשים עם מוגבלויות.

מיקום: אזור תעשיה צ.ח.ר ראש פינה
טלפון לתיאום: 050-9034880 050-8539477 (פתוח ימים א' - ה')

יהלום חברתי, תיירותי ואנושי. גלריית Soul room בראש פינה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אמנון גופר)
במיזם המשלב בין סדנאות אמנות לאנשים עם מוגבלויות. גלריית Soul room(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אמנון גופר)

אין סוף משקאות ב"פינה בראש", ראש פינה

אם הייתי צריך להכתיר את חלוץ טיולי היין בגליל, הייתי בוחר ללא היסוס בטל, הבעלים של "פינה בראש" ביסטרו קפה ומסעדה בראש פינה.

300 תוויות יין מעשרות יקבים מוצגים על מדפי הבר הפנימי, רובם ככולם מתוצרת הגליל, הגולן ושאר חבלי מולדת, כולל יקבי בוטיק קטנים שקשה להשיג את משקאותיהם.

בר היין ב'פינה בראש' מאפשר טעימות יין איכותיות לבודדים, סדנאות יין לקבוצות וכליווי למשקה טעימות מתפריט המסעדה.
ניתן לתאם טיול יין מאורגן לכרמים וליקבים הפזורים באזור ולזכות בחוויה יוצאת דופן של יין טוב ונוף גלילי.

פינה בראש: 04-6937028

300 תוויות יין מעשרות יקבים. הבר ב"פינה בראש"(צילום: מערכת וואלה! NEWS, פייסבוק פינה בראש)
  • טיולים בארץ

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully