משם לא חוזרים בחיים: עיר מסתורית נמצאה ב"אי הרוחות המכושף"

רחוק מכל ציוויליזציה, מסתתרת באוקיינוס השקט עיר עתיקה ומסתורית, שארכאולוגים החלו לחקור רק לאחרונה. אנשים רבים מהאיזור מאמינים שהמקום רדוף רוחות ומפחדים להגיע אליו בלילות

16/11/2017
Nathan Fry

"למה שמישהו יבנה עיר באמצע האוקיינוס?", תוהה הארכאולוג דוקטור פטריק האנט ורבים נוספים בתחומו שחוקרים לאחרונה את האי הלא מיושב נאם מאדול, שנמצא ליד האי פונפיי שבמיקרונזיה, לחופי האוקיינוס הפסיפי. "למה שכאן, כל כך רחוק מהכל ומכל סימן לציוויליזציה, יבנו עיר שכזו?", מנסה להבין האנט.

"למה שמישהו יבנה עיר באמצע האוקיינוס?". נאם מאדול(צילום: צילום מסך, Science Channel)
רבים מאמינים שהעיר המוזרה רדופת רוחות(צילום: אתר רשמי, Science Channel)

העיר המוזרה, שרבים מהמקומיים מאמינים כי היא רדופת רוחות, נחשבה בעבר על ידי חוקרים מאירופה לפלא השמיני של העולם. עד לאחרונה היא לא הייתה נגישה למבקרים בשל מיקומה המרוחק ויש אף שהשוו אותה לאטלנטיס, האי המיתולוגי שנעלם מתחת לים. החוקרים מאמינים שהיא נבנתה במאה הראשונה או השנייה לספירה, אך אין לכך הוכחות ממשיות.

כך נראה האי המדהים מהקרקע

באי נבנו 97 בלוקים, המופרדים על ידי ערוצי נחל צרים, אך הסיבה לכך אינה ידועה. העיר ממוקמת למעלה מ-2,000 ק"מ מאוסטרליה ויותר מ-4,000 ק"מ מלוס אנג'לס. "כמה שהמקום הזה מדהים כשצופים בו דרך צילומי הלווין, לראות אותו מהקרקע זה אפילו יותר מדהים", אמר דוקטור קרן בלינג'ר, "יש פה קירות בגובה של 7.5 מטר ובעובי של 5 מטר".

באי נבנו 97 בלוקים, המופרדים על ידי ערוצי נחל צרים(צילום: צילום מסך, Science Channel)
משמעות שמו של האי בו נבנתה העיר המסתורית, נאם מאדול, היא "הרווח שבין לבין"(צילום: צילום מסך, Science Channel)

משמעות שמו של האי בו נבנתה העיר המסתורית, נאם מאדול, היא "הרווח שבין לבין", מה שרק הופך את העניין ליותר ויותר מסקרן. אנשים רבים קוראים למקום "עיר הרוחות" ואנשי פונפיי מסרבים להתקרב אליו בטענה שהאי רדוף ומכושף. המעטים שמסכימים ללוות תיירים לאי עושים זאת רק באור יום, והמקומיים טוענים שראו במקום עצמים כדוריים מסתוריים שזוהרים בשעות הלילה. הם מאמינים שמי שמבלה את הלילה באי לא חוזר ממנו בחיים.

עוד תמונות מרהיבות מ"נאם מאדול"

מה אתם אומרים? הייתם מסתכנים ומגיעים לאי, או שיש דברים שכדאי לא להתעסק איתם?

החוקרים מאמינים שהיא נבנתה במאה ראשונה או השנייה לספירה, אך אין לך הוכחות ממשיות(צילום: צילום מסך, Science Channel)
העיר ממוקמת למעלה מ-2,000 ק"מ מאוסטרליה ויותר מ-4,000 ק"מ מלוס אנג'לס(צילום: צילום מסך, Science Channel)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully