פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הכי רחוק מחיי הזוהר: ביקור בסלב סיטי בקליפורניה

   לא היה להם כסף, גירשו אותם מהבית ועכשיו הם חיים בעיר בלב המדבר, בלי לשלם מסים והרחק מזרועותיהן של הרשויות. לונלי פלג ביקר בסלב סיטי (Slab City) בקליפורניה, אחד המקומות היותר מיוחדים, חזקים וגם עצובים בארצות הברית

   הכי רחוק מחיי הזוהר: ביקור בסלב סיטי בקליפורניה

   בלב המדבר, על הדרך בין דרום קליפורניה לנוואדה, נמצאת סלב סיטי (Slab city). בעברה בסיס צבאי שננטש, סלב סיטי הפכה בשנות ה-60 למעוז הגירה של אנשים שרצו לחיות מתחת לרדאר, בלי לשלם מסים ובלי שתהיה להם קרקע או בית על שמם.

   המסר פה ברור: אהבה אוניברסלית, בלי הבדל של מין וצבע עור. בכל מקום ובכל פינה יש כאן אמנות. זהו סוג של התיישבות לא חוקית. אנשים מגיעים, בונים מאהל קטן וחיים ללא חשבונות מים, חשמל ואחרים. אין פה כמעט כלום, כשהמטרה היא להתנתק, לא להיות קשור לממשל ולמדינה. חיים פה הרבה מאוד אמנים ואנשים עם רוח חופשית חיים כאן, וזהו סגנון בהחלט לא פשוט.

   סלב סיטי קליפורניה (מערכת וואלה! NEWS , לונלי פלג כהן)
   מעוז ההגירה של אנשים שרצו לחיות בלי נטל כלכלי. סלב סיטי

   שוחחתי עם מספר חסרי בית. קליפורניה היא אחד המקומות היחידים שבהם אתה יכול לבנות מאהל כזה והממשלה בכל זאת לא תסלק אותך. זו קהילה נודדת, כשבגלל החום הכבד רוב האנשים שחיים פה עוזבים בקיץ ובחורף הקהילה גדלה בהרבה, יש פה הרבה יותר חיים ואפילו מסיבות.

   יש כאן גם אוכלוסייה פחות נעימה. אני מרגיש בטוח כאן, אבל לאחר שאספתי ברכבי את אחד המקומיים, הוא הסביר לי שיש כאן מקרי שוד, לעתים מזוין. במקום כזה בהחלט צריך להיזהר.

   עוד מפלג כהן, 13 שנים בדרכים:

   עמוד הפייסבוק "לונלי פלג"
   לונלי פלג באינסטגרם
   לונלי פלג - האתר הרשמי

   סלב סיטי קליפורניה (מערכת וואלה! NEWS , לונלי פלג כהן)
   עוסקים באמנות. פסל של פיל עשוי מצמיגים בסלב סיטי