בייג'ינג מציגה: שדה התעופה הגדול בעולם ייפתח ב-2019

בירת סין עמלה בימים אלה על בנייתו של שדה תעופה חדש בדרום בייג'ינג, שיעוצב ע"י ארכיטקטים מבית זהא חדיד המנוחה, ויוכל להכיל עד 100 מיליון נוסעים בשנה. כמה יעלה? "רק" 12 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות
עד 100 מיליון נוסעים יוכלו לעבור בו. שדה התעופה החדש ברובע דה-סינג, בייג'ינג (צילום: צילום מסך, Zaha Hadid Architects)

שדה התעופה הגדול בעולם עתיד להיפתח ברובע דה-סינג (Daxing) שבדרום בייג'ינג ב-2019, וייתן פיתרון לתנועה התעופתית הגוברת למדינה האסייתית.

שדה התעופה המתוכנן הוא פרי עיצובם של ארכיטקטים מבית זהא חדיד, המעצבת הבריטית העולמית, שמתה בשנה שעברה, ועתיד להכיל 45 מיליון נוסעים בשנה, עם הרחבה ל-100 מיליון נוסעים במידת הצורך. השדה החדיש יהווה בסיס לשתי חברות התעופה הסיניות - צ'יינה סאותרן איירליינס וצ'יינה איסטרן איירליינס. בעקבות כך, נוסעי חברות התעופה שחברות בברית התעופה "סקיי טים" (SkyTeam), יזכו לטיסות המשך נוחות וזמינות יותר דרך סין.

הטרמינל החדש יכיל גנים בוטניים שונים ויהיו בו אזורים שונים לטיסות מקומיות ובינלאומיות, כדי ליצור מבנים קטנים יותר ולצמצם את זמני הנסיעה ממקום למקום. לפי המעצבים מבית חדיד, התכנון של השדה משלב צבעים וחומרים מהתרבות הסינית עם הרמוניה ואיזון בנוף הסיני, שביחד מהווים ביטוי לשפה ויזואלית לתרבות הסינית.


.

עוד באותו נושא

כבוד לישראל: נתב"ג נבחר בין 10 שדות התעופה הטובים בעולם

לכתבה המלאה
שילוב של צבעים וחומרים מהתרבות הסינית עם הרמוניה ואיזון בנוף הסיני (צילום: צילום מסך, Zaha Hadid Architects)
מטרתו של השדה החדש להקל על תנועת הנוסעים לשדה התעופה הבינלאומי של בייג'ינג (צילום: צילום מסך, Zaha Hadid Architects)

הטרמינל החדש יתפרש על שטח של 700 אלף מ"ר, ובו מרכז תעופה, שממנו יוצאות שש זרועות אל שערי הטיסה (גייטים) וניתן להלך מהן ואליהן בקלות ממרכז הטרמינל.

לפי התכנון המקורי, בשדה התעופה יהיו ארבעה מסלולי המראה ונחיתה, כשבשלבי התכנון הבאים יתווספו עוד מסלולים שיאפשרו להגדיל את הקיבולת של השדה גם ל-100 מיליון נוסעים בשנה. מעבר לשדה שנבנה בימים אלה, נבנית גם תחנת רכבת שאליה יוכלו להגיע נוסעים מבייג'ינג עצמה, המרוחקת 46 ק"מ מהשדה העתידי, ומערים נוספות.

מטרתו של השדה החדש היא להקל על תנועת הנוסעים ולקצר את זמני המעבר של התיירים, כשרוב העומס נופל כרגע על שדה התעופה הבינלאומי של בייג'ינג, הנחשב לשני הכי עמוס בעולם (הראשון הוא באטלנטה, ארה"ב).

עוד באותו נושא

טרמינל ז'ה טם? נבחר שדה התעופה הגרוע בעולם

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully