לנפוש כמו הנבטים: הונחה אבן הפינה למלון מטיילים קדמא בשדה בוקר

מלון מטיילים חדש מוקם בימים אלה באזור יחסית מפתיע של שדה בוקר, ויעוצב בקונספט של חאן נבטי מוקף חומה. בתכנון: 95 חדרים, שני אולמות כנסים, מסעדה ובר הפונים לחצר הפנימית ובה בריכה פתוחה. הפתיחה: אביב 2018

מערכת וואלה!
06/04/2017
מלון קדמא שדה בוקר. ניר יפת, מערכת וואלה! NEWS
יהיה מוכן ב-2018. מלון קדמא והבריכה הפתוחה שמתוכננת בו(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ניר יפת)

מלון חדש לובש "שלמת בטון ומלט" בדרום, והפעם מדובר על שדה בוקר שבנגב - המקום שמזוהה יותר מכל עם בן-גוריון. מלון "קדמא" הוא המלון הדרומי הראשון של רשת המלונות "מטיילים", המונה כיום חמישה בתי מלון באזור הגליל.

אבן הפינה למלון הונחה בתחילת השבוע בנוכחותו שר התיירות יריב לוין ומכובדים אחרים. השר התכבד להטמין בסמוך לאתר הבנייה של המלון כד חרס ובו דברי ברכה כתובים על קלף. בין המברכים נמנו גם ראש מ.א. רמת הנגב ערן דורון, רזי יהל יו"ר קיבוץ שדה בוקר, טל ישועה יו"ר רשת "מלונות מטיילים", בת-חן ישועה, מנכ"לית הרשת, מנכ"ל חברת "גני ירושלים" יעקב מורדוך, ורון פלד מיזמי הפרויקט.

המלון, שנבנה בימים אלה על-ידי חברת גני ירושלים, צפוי להיפתח באביב 2018, ולכלול בשלב הראשון 95 חדרים וכן מבנה ציבור הכולל לובי, שני אולמות כנסים, מסעדה ובר הפונים לחצר הפנימית ובה בריכה פתוחה מרהיבה וכן מבנה ספא/חמאם טורקי סגור.

בהמשך, צפויים להתווסף למלון עוד 38 חדרים נוספים. המלון יכלול מרכז מטיילים אזורי עבור כל מטיילי המדבר החולפים בכביש 40 בכלל ועבור אורחי המלון בפרט עם פעילויות מגוונות למשפחות וליחידים ובהן טיולים רגליים, טיולי גמלים, אופניים, ג'יפים ופעילויות יום ולילה במדבר. הקונספט של חאן נבטי מוקף חומה, בנוי על בסיס המצודות הנבטיות העתיקות במדבר, המשתלבות בצבעיו ונהנות מחן ואופי אוריינטלי בעיצוב החללים הציבוריים והחדרים.

טוב לדעת (מקודם)

חובה בכל בית: ככה מצננים את הקיץ בסטייל

מוגש מטעם colder
הקונספט של חאן נבטי מוקף חומה. מלון קדמא שאמור לקום בשדה בוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ניר יפת)
שר התיירות לוין בהנחת אבן הפינה למלון קדמא(צילום: מערכת וואלה! NEWS, צביקה טוכטרמן)

השר לוין, שפתח את הטקס, ציין כי: "אני מברך על הקונספט שאומץ, לבנות מיזם עממי ולאו דווקא מלון 5 כוכבים. המלון יספק מענה למשפחות ולקבוצות מטיילות, כמו גם לתיירות נכנסת מחו"ל, ויציע חוויית מדבר ייחודית במחירים אטרקטיביים. אנו במשרד התיירות מקדמים אתגר שיווקי על מנת לייצר מוצר מדברי שלם ויחיד במינו שיחבר את אזור ים המלח, מצפה רמון ואזור הנגב כולו, ומגבים את הפרויקט החשוב".

ערן דורון, ראש מ.א. רמת הנגב: "לקיבוץ שדה בוקר יש היסטוריה ארוכה עם תיירות, ועבור חברי הקיבוץ מדובר בפרויקט בעל חשיבות רבה. המוצר התיירותי יתרום להמשך פיתוח הנגב והמפעל ההתיישבותי בו".

יעקב מורדוך מנכ"ל חברת "גני ירושלים" הדגיש כי מטרת המיזם, להוות נקודת כניסה לטיולי המדבר, עם מרכז מטיילים שיציע טיולי אופניים, פיקניקים, טיולי טרקטורונים וכיו"ב. לדבריו, "בבניית המלון נעשה שימוש בבלוקים מיוחדים המותאמים לטמפרטורות הקיצוניות השוררות בשדה בוקר – חום קיצוני ביום וקור בלילות".

טל ישועה יו"ר "מלונות מטיילים": "הרצון הוא להנגיש את המדבר למטיילים, ולייצר שיתופי פעולה עם יזמי המדבר השונים. בנוסף, בעידוד ובדחיפת משרד התיירות המסייע רבות, המטרה היא להפוך את המדבר לאטרקציה מיוחדת ולחוויה פראית עבור תיירות חו"ל. מעבר לחשיבות ההיסטורית של בנית מלון בצמוד לצריף בן גוריון בשדה בוקר על כל המשמעויות הסמליות הנלוות לכך, הרי שפיתוח התיירות בחבל זה של הארץ הוא אתגר ציוני אמתי, תרומה לכלכלה ולחברה באזור".

עוד לדברי רזי יהל, יו"ר קיבוץ שדה בוקר אשר חתם את דברי הברכות, "משרד התיירות לא ויתר ואפשר להקים בסמוך לצריף של פולה ודוד בן גוריון מיזם זה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully