מדוע נעלם שמה של ישראל ממפת הטיסות של חברות תעופה?

מחקר של אוניברסיטת מינסוטה גילה ששמה של ישראל נעדר ממפות של חברות תעופה מסוימות. הניחוש הראשון שלכם לסיבה כנראה יהיה נכון, אבל יש גם כמה דילמות לא פשוטות בסיפור הזה

  • טיסות
  • מפות
מערכת וואלה!
אנחנו לא על המפה. מפת היעדים של כוויית איירווייז (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

מכירים את המפות שמראים לכם בטיסות? אתם בטוחים שעברו שש שעות טיסה ועוד מעט אתם בארצות הברית, מביטים במפה על הצג ואופס... אתם מעל איסטנבול, בקושי חלפו שעתיים.

סודן של המפות הללו, כמו גם מפות היעדים שמופיעות באתרי החברות, הוא שאין מקום בעולם שנסתר מהן. מעל כל יעד שתהיו בו יצוין שם המדינות שבסביבתו. אבל יש כמה מפות שמשום מה שמה של ישראל נמחק מהן. מסתורי משהו, לא?

עוד בוואלה!

4 טיפים שיעזרו לכם להתנהל בחוכמה בחודשים של הוצאות גבוהות

לכתבה המלאה
ישראל לא קיימת מבחינת אחת החברות הגדולות בעולם (צילום: GettyImages)

ובכן, התשובה די ברורה לחוקרים מאוניברסיטת מינסוטה שעלו על התופעה. המפות החסרות נמצאות בחברות תעופה ערביות, כמו "קטאר איירווייס", "סעודיה" ו"כוויית איירליינס". עם זאת, ב"איתיחאד", אחת החברות המשפיעות והמשמעותיות ביותר בעולם, מבינים שהסרה של ישראל בלבד עלולה לעורר הדים ולכן "כיסו" את ההדחה עם טריק פשוט: הם הסירו גם מדינות אחרות שאליהן החברה אינה טסה, כמו מאלי, ארמניה וגינאה.

ומה בדבר "איג'פט אייר", החברה הלאומית של מצרים, שטיסותיה מגיעות לנתב"ג? ובכן, שם לא יכולים, מטבע הדברים, להעלים את ישראל מהמפה, אבל גם לא מציינים שתל אביב היא יעד. גם זו דרך מעניינת לרצות את לקוחותיך.

קשרי חברות התעופה גדולים ומסועפים. ל"אייר פרנס" ו"דלתא" שיתוף פעולה נרחב עם "סעודיה". האם זה גורם להן לעשות צעד כנגד התופעה? ממש לא. האם יש דילמות? בהחלט כן, גם לחצים רבים מצד לוביסטים יהודים, אבל הקוד-שייר ממשיך כרגיל.

הם דווקא טסים לישראל, אבל לא ממש מתגאים בזה (צילום: GettyImages)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully