לידיעת המטיילים המלכלכים: כל חופי הכנרת ירושתו במצלמות

יוזמה חדשה לשמירה על הכנרת ומניעת לכלוך ואלימות בחופיה יוצאת לדרך, במסגרתה ירושתו החופים במצלמות ויוקם חדר בקרה להגברת האכיפה, הסדר וביטחון הנופשים באגם הלאומי. עלות הפרויקט: 4.5 מיליון שקלים

  • כינרת
מערכת וואלה!
בתחילה יוצבו מצלמות בשישה חופים. חוף לבנון בכנרת (צילום: יח"צ רשות הכנרת)

לא פעם אנו מגלים שחופי הכנרת, המהווים את המפלט של כולנו בימי הקיץ החמים, מושארים מלוכלכים ומזוהמים על ידי מטיילים ונופשים. עכשיו ייתכן ונמצא פיתרון שיעזור לשמור על הסדר והניקיון של האגם הלאומי.

לאחר עבודת הכנה מוקפדת לאורך השנה במשרד לביטחון פנים, באיגוד ערים כינרת ובפרויקט 'עיר ללא אלימות', גובשה תכנית להצבת מצלמות לצורכי אכיפה והגברת הסדר בכל החופים סביב הכנרת.

על פי שלב א' של התכנית, יוצבו מצלמות בשישה חופים - חלוקים, לבנון, שקמים, צינברי, דוגית ומפרץ אמנון עד לתאריך 20 ביוני השנה. בימים האחרונים התקיימו סיורים לתיאום ותכנון בשטח בין צוותי רשות הכינרת לחברת גורדון מהנדסים בע"מ ופרויקט 'עיר ללא אלימות'. בהמשך יוצבו מצלמות בכל החופים סביב האגם הלאומי כשכולם יחוברו למערך השו"ב - 'מוקד הרואה' שברשות הכנרת שיאוייש בימי השיא 24 שעות ביממה.

עוד בוואלה!

איך אסי שיכנע את עדי בוזגלו להביא עוד ילדה לעולם?

לכתבה המלאה
המצלמות יתעדו 24 שעות. מטיילים בקמפינג לחוף הכנרת (צילום: אתר רשמי, ירדן נקש, רשות הכנרת)

"הצבת המצלמות תסייע להעלאת תחושת הביטחון"

התכנית המוגדרת כ'תכנית לאומית לחיזוק מרכיבי הביטחון האישי בחופי הכנרת', תתבצע בתיאום עם משטרת ישראל והינה בהובלת המשרד לביטחון פנים שיממן את פעילות הרכש של המצלמות ומסכים למוקד, בעלות של 4.5 מיליון שקלים ותקצוב פעילות המוקד ב-120 אלף שקלים מידי שנה.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר: "מי הכנרת הינם משאב תיירותי ולאומי. בכדי להגדיל את האטרקטיביות של חופי הכנרת עלינו להשקיע ולהעניק תחושת ביטחון מלאה לכל מי שנופש ונהנה מהאגם הלאומי".

צביקה סלוצקי מנכ"ל רשות הכנרת ציין, כי ברשות הכנרת ואיגוד ערים כנרת מברכים על המהלך, שיאפשר כלים נוספים לאכיפת הסדר והפעילות החשובה בחופים. לדבריו: "ציבור הנופשים מעוניין להגיע לנפוש בחופים משודרגים, מתוחזקים ומפוקחים. הצבת המצלמות תסייע להעלאת תחושת הביטחון בקרב הנופשים. אני מודה למשרד הביטחון על תקצוב הפרויקט החשוב וקורא לכל עם ישראל להגיע לנפוש בכנרת שלנו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully