פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אחד הסלעים בנהר הזה הוא חיה קטלנית. האם תצליחו להבחין בה?

   הטורף העצום מסתתר היטב בין הסלעים במי הנהר הזורמים באוסטרליה, ואין שום סיכוי שהייתם שמים לב אליו אם הייתם מטיילים במקרה באזור

   אחד הסלעים בנהר הזה הוא חיה קטלנית. האם תצליחו להבחין בה?
   Matt Wright

   כוכב התכנית Outback Wrangler של הנשיונל ג'יאוגרפיק, הדייג מאט רייט, יצא למסע ביערות שבטריטוריה הצפונית, אוסטרליה, ולמזלו הוא היה מספיק מיומן ומנוסה בהתמודדות עם תנינים בכדי להבחין בתנין באורך 4 מטרים מסתתר בין הסלעים במי הנהר הזורמים. מטיילים אחרים היו בטוחים שמדובר בסלע ומתקרבים לנהר ללא חשש. מזל שהדבר הקרוב ביותר לטבע שאנחנו מטיילים בו זה הקניון.

   רייט טוען שהתנין פצוע ולא המתין שם במטרה להסוות עצמו בפני טרף פוטנציאלי. הוא תיעד את התנין המתחבא ופרסם את הסרטון ברשת. האם תצליחו להבחין בתנין לפני שהמצלמה עושה עליו זום-אין?

   איפה התנין?

   תנין מסתתר בנהר (צילום מסך)
   הוא מסתתר שם. לא רואים? (צילום מסך)

   עוד בנושא:

   סלפי עם קרוקודיל: ממש לא מומלץ. מניסיון
   קשה לצפייה: קרוקודיל ענק נכנס לבריכה - והגבר נטש שם את חברתו

   הנה הוא:

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   ומקרוב:

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   לרייט יש היסטוריה עם תנינים. בפברואר שנה שעברה הוא פרסם תמונה של תנין באורך 5.58 מטרים, אותו עזר ללכוד ב-2009. התנין היה השני בגודלו שנתפס באוסטרליה. הראשון בגודלו היה תנין אחר, גם כן מאותו אזור, שאורכו הגיע ל-6.1 מטרים ומשקלו יותר מטון. מאחר ששני התנינים לא נמדדו באופן רשמי, בספר השיאים של גינס נמצא תנין באורך 5.48 מטרים שנתפס בנהר פיניס שבטריטוריה הצפונית.

   הדייג מאט רייט שהבחין בתנין בנהר (צילום מסך , אינסטגרם)
   הדייג מאט רייט שהבחין בתנין (צילום מסך)