שפריץ של אדרנלין: טיול רייזרים בעמק יזרעאל והגלבוע

הגשמים הטובים שירדו לאחרונה על עמק יזרעאל והגלבוע, השאירו את השבילים בוציים. אבל מי שלא מפחד מקצת בוץ, יכול לנצל אותו לטיול שטח מפתיע ומהנה ב"רייזר העמק הנעלם", שנפתח ממש לאחרונה באזור. להוסיף מעט אקסטרים לטיול

06/01/2017
צילום: זיו ריינשטיין עריכה: רן צימט

החודש האחרון הביא עמו גשמים מבורכים, אפילו על הגלבוע שקולל על ידי דוד המלך: "אל טל ואל מטר. עמק חרוד, שהוא חלק משרשרת עמקים שמכונה בגדול עמק יזרעאל, הוא אחד המקומות היפים בתקופה זו של החורף, עת נצבעים שדותיו בצבעים רבים, וביניהם בריכות הדגים והמאגרים הרבים של עמק המעיינות.

ובתוך כך, נפתחה בחודש דצמבר, ממש כמו ארובות השמיים, אטרקציה חדשה בעמק העונה לשם "רייזר העמק הנעלם". אז נכון, טיול רייזרים (רק בשבילי 4X4 מורשים, כן?) אינו דבר חדש בארץ, אבל דווקא באזור הזה כן. מדובר בכלי שטח שלא יודעים פחד ממכשולים מהו, והפעם מסוג קוואסאקי מתקדם בעל ארבעה מקומות.

מדובר במיזם חדש של קיבוץ ניר דוד, שחגג לא מכבר 80 שנה להקמתו כישוב "חומה ומגדל" הראשון, ומפעיל גם את גן החיות האוסטרלי גן גורו ופארק המעיינות הסמוכים.

מסתכלים לבוץ בעיניים. אחד הנהגים על הרייזר החדש(צילום: מערכת וואלה! NEWS, זיו ריינשטיין)
הפריחה בעיצומה ומשתלבת בנוף. רקפות וברקע בריכות הדגים בעמק(צילום: מערכת וואלה! NEWS, זיו ריינשטיין)

להתחרות עם הרכבת - מי יותר מהיר?

באמצעות האטרקציה החדשה תוכלו להכיר את אזור עמק חרוד והגלבוע בשני מסלולים: "מגלים את הגלבוע" - סיור של 31 ק"מ האורך כשעתיים וחצי (230 שקלים לאדם ברכב של ארבעה) ובו תפגשו תצפיות מרהיבות מהגלבוע על העמק הצבעוני (למשל מכתף שאול), תגלו את השטחים החקלאיים שנצבעים עתה בירוק, תכירו את מגוון העופות שתרות אחר מזונם בבריכות דגים וגם אתרים היסטוריים, כמו תל יוסף הישנה, שבה החל הקיבוץ על שם טרומפלדור את דרכו ב-1921.

המסלול השני "סודות נחל חרוד" הוא הקצר יותר ואורכו 18 ק"מ - כשעה וחצי של נסיעה כולל עצירת לקפה בשטח (150 שקלים לאדם ברכב של ארבעה). המסלול עובר בין נקודות חבויות לאורך הנחל המבתר את העמק, בין בוסתנים, שדות, גשר הקנטרה המפורסם מעל הנחל שבשיא זרימתו עתה וכמובן תקבלו מבט אל רכבת העמק החדשה שבה תוכלו להתחרות - מי יותר מהיר?

החוויה בהחלט לא זולה, אבל תוכלו למצוא הנחות בצימרים השונים באזור ובפרסומים שונים. כך או כך, כדאי להגיע לעמק המעיינות עכשיו - הצבעים נפלאים, הפריחה כבר קיימת ובעיקר נוף ממכר עיניים בחבל ארץ שאין בו הרבה מטיילים, וחבל. ומאידך, לפעמים זה דווקא טוב.

רייזר העמק הנעלם, בכניסה לגן השלושה (סחנה) על כביש 669. טל' 04-6488060 או באתר האינטרנט.

לעצור ביופי של נקודות. "יוכבד טורס" מתפעלת מהנוף(צילום: מערכת וואלה! NEWS, יוכבד טורס)
כלי שלא יודע פחד. השאלה אם אתם? הרייזר חוצה משוכת מים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, זיו ריינשטיין)
מאיפה שלא תסתכלו - העמק מרהיב(צילום: מערכת וואלה! NEWS, זיו ריינשטיין)
תל יוסף הישנה. מערכת וואלה! NEWS
נקודות היסטוריות על הדרך. תל יוסף הישנה(צילום: מערכת וואלה! NEWS)
על הדרך תעצרו עם המדריך, שישלוף פק"ל קפה מול הנוף(צילום: מערכת וואלה! NEWS, יוכבד טורס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully