סימולטור טיסה של 737 Boeing: ככה מייצרים טייסים באל על

לאחרונה רכשה חברת אל על מחברת MPS ההולנדית, סימולטור טיסה של 737 Boeing בשווי 5 מיליון שקלים, שיישמש לאימונים והדרכת טייסים בישראל. הצצה ראשונה

טובי כוכב
03/01/2017
סימולטור טיסה בואינג 737 אל על. סיון פרג', מערכת וואלה! NEWS
מדמה תא טייס אמיתי של מטוס מדגם בואינג 737. הסימולטור של אל על(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סיון פרג')

אל על חונכת סימולטור טיסה ראשון מסוגו בארץ, במתחם אל על באור יהודה. הסימולטור ישמש לאימון והדרכת טייסי אל על, אשר עד היום ביצעו את כל האימונים בחו"ל.

הסימולטור מדמה תא טייס אמיתי של מטוס מדגם בואינג 737, שבו כל הדימוי של התנועה והטיסה הוא של טיסה אמיתית וכולל נוף חיצוני ומכשירים ושמע של מנועים ורעשי רקע. כל המפסקים ומערכות הטיסה והמחשבים עובדים ומגיבים כמו במטוס.

הסימולטור מדמה את כל נמלי התעופה בעולם, המשמשים את חברת אל על, ביניהם לונדון, פריז, רומא, ברלין, אמסטרדם ועוד רבים אחרים. הסימולטור מדמה את מסלולי ההמראה והנחיתה, את מסלולי ההסעה והמבנים, את נתיבי הניווט של הגישה והיציאה מהשדות כולל כל עזרי הניווט והתאורה הקרקעיים.

הסימולטור מבצע סימולציה של התכונות האווירודינמיות של המטוס, ההגאיים והמנועים, ודימוי של כל מערכות המטוס. בנוסף, מדמה תא הטייס סימולציה של מצבי חרום, אש, כיבוי מנועים, ותקלות במערכות השונות.

עוד באותו נושא

אחרי הטייסים, דיילי אל על יוצאים למאבק: "זו עבדות מודרנית"

לכתבה המלאה
הסימולטור מבצע סימולציה של התכונות האווירודינמיות של המטוס(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סיון פרג')
הסימולטור מדמה את מסלולי ההמראה והנחיתה ואת כל שדות התעופה שבהם נוחתת החברה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סיון פרג')

בסימולטור יערכו אימון והכשרה של טייסים חדשים

הסימולטור מיועד לדמות לטייסים הפעלה שגרתית, טיסות מכשירים, מצבי חרום, תקלות, טיסה במזג אוויר קשים וראות נמוכה, אימון ותרגול שדות מיוחדים ושדות חדשים.

יערכו בו אימון והכשרה של טייסים חדשים, וכן אימוני קידום מקצועי של טייסים מנוסים בקו כמו הכשרת טיסה בראות נמוכה, הכשרת קברניטים, הכשרת מדריכים ואימונים תקופתיים שונים לשמירה ושיפור רמה.

הסימולטור כולל עמדת מדריך מתקדמת, באמצעותה מדריך הטיסה בוחר את המצבים השונים על צג מגע גדול, כולל שליטה במתארי האימון, שדות תעופה, מזגי אוויר, תקלות, מיקום המטוס והצבתו במקומות ותנאי טיסה המוגדרים לאימון, וכדומה.

מנהלת הפרויקט כוללת את קברניט דני לויט המשמש כמנהל הפרויקט, קברניט מייק טלמור - טייס ניסוי של הפרויקט, ויהודה עפר - מנהל אימונים והדרכה בסימולטור.

דוד מימון מנכ"ל אל על אמר היום: "לאחר שנים ארוכות במהלכן עשתה אל על שימוש בסימולטורים בחו"ל, אנו גאים להצטרף היום אל השורה הראשונה של חברות התעופה בעולם ולהיות בעלים של סימולטור להדרכת טייסים שיחסוך משאבים רבים וזמן יקר של אימונים שנעשו עד כה רק בחו"ל".

סמדר שכטר, מאמנת טיסה והקברניטה הראשונה באל על, אמרה לוואלה! ש"הסימולטור מאפשר לנו זמינות ויכולת השמה של טייסים בקלות יחסית, היות והכל מתבצע כאן בישראל. היתרון הכללי בהקמה של סימולטור כזה הוא, שההכשרה של הטייסים נמצאת כאן ולא צריך לשלוח אותם לכל מיני מדינות אחרות, ובעצם להשלים את מרבית שעות האימון הנדרשות על פי התקנות פה ולא בחו"ל".

עוד באותו נושא

מחקר מטריד: אלפי טייסים שטסים יום-יום שוקלים להתאבד

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully