טייסי אל על עושים שריר ומשביתים טיסות לארה"ב ואירופה

חברת התעופה הישראלית הודיעה כי היא מבטלת טיסות שתוכננו לצאת הערב ודוחה אותן למחר. מהחברה נמסר: "הדחייה בעקבות אי זמינות מכוונת של טייסים וחוסר נכונות מצדם לבצע טיסות מסוימות"

  • אל על
  • טיסות
מי שולט בחברת התעופה? כנראה שהטייסים. אל על (צילום: יח"צ)

האם טייסי אל על שוב מקרקעים טיסות? חברת התעופה הישראלית הודיעה הערב (א'), כי תיאלץ לדחות טיסות עקב עיצומים של אנשי צוות אוויר. בין הטיסות שיידחו ניתן למנות את הטיסות לניוארק, לונדון, קייב ובודפשט שהיו אמורות לצאת הערב.

תזכורת: שביתת פתע של טייסי אל על, שיבושים בטיסות

טיסה 027 לניוארק שהיתה אמורה להמריא הלילה בחצות וחצי, נדחתה לשעה 5:20 מחר בבוקר, טיסה 317 ללונדון שהיתה אמורה להמריא היום בשעה 17:15, יצאה באיחור של שעתיים. גם הטיסות לבודפשט ולקייב, שתוכננו להמריא בשעות הערב, נדחו למחר - הטיסה לבודפשט נדחתה לשעה 5:20 בבוקר והטיסה לקייב צפויה להמריא בשעה 9:10 בבוקר.

זוהי לא הפעם הראשונה שמספר לא קטן של טייסים מודיעים בפתאומיות שהם חולים, ועל כן נאלצת החברה לבטל את הטיסות. בקרב אנשי חברת התעופה נשמעות טענות, שמקרי המחלה הרבים שמציפים את הטייסים נובעים ממאבק ארוך שנים בין ועד הטייסים להנהלת החברה, על-אודות הוספת תקנים לטייסים חדשים ודיון בחוזה העבודה העתידי שלהם.

מהנהלת אל על נמסר, כי בתקופה האחרונה נאלצת אל על להתמודד עם שיבושים בלוחות הזמנים ובהצבת המטוסים, עקב אי זמינות מכוונת של טייסים וחוסר נכונות מצדם לבצע טיסות מסוימות.

בשל הפגיעה בלקוחות החברה כתוצאה משיבושי לוחות הזמנים וביטולי הטיסות, פנתה הנהלת החברה היום לבית הדין האזורי לעבודה, על מנת שיורה לטייסים לחדול משיבושי הטיסות ולשוב מיד לעבודה סדירה. מתוך דאגה ללקוחות החברה וללוח הזמנים הסדיר של החברה, מבקשת אל על מבית הדין להורות להסתדרות ולנציגות העובדים לוודא קיום "שקט תעשייתי" ולאסור שיבושי עבודה או עיצומים כלשהם.

עד היום הצליחה הנהלת אל על למנוע פגיעה משמעותית בלקוחות החברה על ידי שינויים של הרגע האחרון בהצבת המטוסים והצוותים, ואולם כל שינוי כזה הסב לחברה נזקים כספיים וגרם לנוסעים לעוגמת נפש. אל על מתנצלת על הפגיעה בלקוחותיה ועושה ככל שביכולתה למצוא פתרונות חלופיים לנוסעים.

עוד באותו נושא

לואוקוסט "כחול-לבן": אל על משתלטת על ארה"ב

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully