פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   4.7 המלצה יומית לחופש הגדול: תערוכת קריקטורות לילדים חכמים

   התערוכה "רישומוח" ב"תחנה הראשונה בירושלים" במרכז לחקר המוח באוניברסיטה העברית תנגיש לקהל הרחב את עולם חקר המוח באמצעות קריקטורות של מיטב הקריקטוריסטים בארץ

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   סיעור מוחות יומיומי. קריקטורה של מישל קישקה מתוך התערוכה "רישומוח", ירושלים (צילום: יחצ)

   כוחו של המוח טמון בעבודת צוות של קבוצת תאי עצב המרכיבים אותו. במרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח באוניברסיטה העברית (ELSC), שהוקם לפני כארבע שנים, מתרחש סיעור מוחות יומיומי על-ידי חוקרים מתחומים שונים: תיאורטיקנים, אנשי מדעי המחשב, פסיכולוגים קוגניטיביים וביולוגיים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   אז איך המוח עובד? קריקטורה של אורי פינק מתוך התערוכה "רישומוח", ירושלים (צילום: יחצ)

   מרכז "אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח באוניברסיטה העברית" רואה כחלק מחזונו את חקר המוח כדו-שיח בין החוקר לאדם מן השורה, זה המתעניין בהשלכות חקר המוח ומושפע מהן ישירות.

   התערוכה "רישומוח" המוצגת בימים אלה בתחנה הראשונה בירושלים היא תוצר של שיתוף פעולה בין חוקרי מוח ובין הקריקטוריסטים המובילים בארץ. מנהל המרכז והחוקר, פרופ' אילון ועדיה, שוחח עם מיטב הקריקטוריסטים בארץ על המחקר הרב תחומי של מדעי המוח באוניברסיטה. במפגש הוסבר כיצד נבחן המוח באמצעות גישות מחקר חדשניות מרמת הג?ן הבודד עד לרמת ההתנהגות והקוגניציה, שעה שמחשבי-על מ?דמים את פעילותו המ?שתנה לפי מודלים מתמטיים ופיזיקליים. מטרת הפרויקט להנגיש לציבור הרחב את נושא חקר המוח בעזרת תוצרים ויזואליים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   הגזמה והומור. קריקטורה של ניסים חזקיהו מתוך התערוכה "רישומוח", ירושלים (צילום: יחצ)

   הקריקטוריסטים ניסים חזקיהו (נוסקו), מנהל פסטיבל אנימיקס לאנימציה וקריקטורה, מישל קישקה, שלמה כהן, אורי פינק, איתמר דאובה ועוד, שבצבע ובנגיעות של הגזמה והומור שירטטו את נפלאות המוח.

   התערוכה "רישומוח", מרכז "התחנה הראשונה" בירושלים תוצג עד ה-18 ביולי.
   כניסה חופשית בחינם לכל המשפחה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   בסוף זה מצליח. קריקטורה של איתמר דאובה מתוך התערוכה "רישומוח", ירושלים (צילום: יחצ)