ימי החנוכה: 8 ימים עם מגוון אירועים לכל המשפחה

חג החנוכה: מה עושים היום? 12.12.12

חופשת חג החנוכה היא הזדמנות נפלאה לצאת לטייל עם המשפחה ולבקר בפארק תמנע, להשתתף בסיורים מודרכים בצוק מנרה, ובאירועים נוספים ביום רביעי, ה-12 בדצמבר

06/12/2012

צפון

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
פעילויות אור ומדע במדעטק חיפה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

מדעטק, חיפה

בחנוכה יתקיימו במוזיאון מדעטק בחיפה, פעילויות אור ומדע, ביניהן המופע של פרופסור אור: מופע הדגמות מדעיות בנושא אור, צל של סיפור, אגדת ילדים באורות וצלילים, תערוכת שולחנות מדע ופעילות לגיל הרך.

מתי: מדי יום
איפה: מדעטק חיפה
כמה: עד גיל 5 חינם, ילד 65 שקלים, מבוגר 75 שקלים
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

עוד בוואלה!

נפגעתם במהלך נסיעה באוטובוס? מגיע לכם פיצוי

בשיתוף zap משפטי

מרכז מבקרים סינדיאנת הגליל

מרכז מבקרים סינדיאנת הגליל מזמין משפחות, קבוצות ובודדים לסדנאות קליעה מהנות לכל הגילאים. הסדנה כוללת אירוח במרכז המבקרים, סרטון קצר, הדרכה וכיבוד קל. בתיאום מראש.

מתי: בכל ימי החג
איפה: כפר מנדא
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים: 04-9863191

קטופותי - בית לחם הגלילית

בימי החנוכה מוזמנות משפחות עם ילדים לבית לחם הגלילית, לקטיף עצמי של תות שדה, כרובית, בצל ירוק, חצילים, פלפל אדום חריף ותבלינים. במקום גם מכינים עציץ מקושט, מאכילים עזים ויש גם מבוך תירס, טיפוס על טרקטור ועוד.

מתי: בכל ימי החג
איפה: בית לחם הגלילית
כמה: 25 שקלים למבוגר 30 שקלים לילד, כולל קפה ותה מצמחי המקום
מתאים לגילאי: מגיל 3
פרטים באתר

צוק מנרה

במהלך ימי החג, יתקיימו בצוק מנרה סיורים מודרכים בחורש הטבעי בשיתוף עם קק"ל. בנוסף, יתקיימו בצוק סדנאות יצירה, סדנאות בחימר ברוח החג וסדנאות אצטרובלים. ללא תוספת תשלום. כל זאת בנוסף לאטרקציות במקום: מגלשות אקסטרים, טרמפולינת באנג'י דום ורכבת הצוק המקיימת סיורים לאורך גבול הלבנון, בין מטעי המשק ותצפיות על עמק החולה, לבנון ורמת הגולן.

בנוסף חגיגת ציפורים: סיורים מודרכים לתצפיות בנדידת הציפורים, מספרי סיפורים: שעת סיפור עם קלאסיקות שמספרות על ציפורים ועוד.

מתי: בכל ימי החג
איפה: צוק מנרה
כמה: כרטיס טריפל: 99-109 שקלים (מגלשות אקסטרים, רכבל, סיור טעימות שוקולד ב"דה קרינה", עין זיוון)
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

סיורים בחיפה

בעיר חיפה, חוגגים באופן מסורתי גם השנה את פסטיבל "החג של החגים". הפסטיבל נערך בכל שנה בחודש דצמבר ומבטא את החגים הדתיים של החודש כמו חג החנוכה, חג המולד ועיד אל פיטר. בנוסף, בכל סופי השבוע של דצמבר יתקיימו גם סיורים ייחודיים ברחבי העיר.

בין הסיורים: סיור "קסמים במושבה" עם הקוסם/אומן יוני אלאדיני המפתיע תוך כדי הסיור ההיסטורי בקטעי קוסמות ואשליות אל חושיות. סיור נוסף, "תפדלו" הוא בדגש קולנריה - מפגשים עם ריחות, טעמים, אנשים וסירים בואדי ניסנס בליווי שחקנים. בעיר מתקיימים גם סיורים מומחזים נוספים המספקים היסטוריה מתובלת בתיאטרון. ניתן להצטרף בחינם לסיור "חיפה ב-360 מעלות" בין נקודות תצפית וסיור "סיטי-תור" הכולל את אתרי התיירות היפים בחיפה.

מתי: 8.12 - סיור מומחז במושבה, סיור סיטי תור-דתות בחיפה, 10.12 - סיטי תור, 13.12, סיטי תור-דמות בחיפה, 14.12 - סיור תפאדלו, 15.12 - סיור מומחז במושבה, 20.12 - סיור קסמים. הסיורים ממשיכים בתאריכים שונים במהלך חודש דצמבר.
איפה: רחבי חיפה
כמה: חלק מסיורי עמותת התיירות בחיפה חינמיים ואחרים בתשלום
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

חוות עז עיז במנחמיה

בחוות עז עיז במנחמיה תיערך בחנוכה סדנה כפרית, הכוללת סיור בדיר והאכלת העיזים, יחד עם פעילות בישול חווייתית הכוללת הכנת כדורי לבנה, פוקצ'ות וסלט כפרי עם תבלינים מגינת הירק.

בשבת חנוכה וביתר שבתות החודש - פעילות מיוחדת הכוללת סיור ותצפית נוף לאורך הירדן ברכבים ידידותיים לסביבה, ארוחה מיוחדת הכוללת פלטת גבינות ממבחר גבינות החווה בתוספת פלטת ירקות ולחם כפרי ופעילות בחוות העיזים.

מתי: מדי יום
איפה: מנחמיה
כמה: 48 שקלים, סיור: החל מ-200 שקלים לזוג
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

גן השלושה - הסחנה

בשטח גן השלושה חגיגת אור, עתיקות וחלוצים, במיוחד לחנוכה: באתר שחזור 'חומה ומגדל' - אתר השחזור של הישוב הראשון, יתקיימו הפעלות מיוחדות לילדים ברוח החלוצים - כיבוס בגיגיות, צילום משפחתי בבגדי חלוצים, מילוי סלים, בניית חומה, פענוח צפנים, תצפית ממגדל השמירה ועוד. תתקיים גם סדנה להכנת פנסי פח כמו בתקופת החלוצים (9-11.12).

מתי: לכל אורך החג
איפה: גן השלושה
כמה: פעילות כלולה במחיר הכניסה לגן. עלות פנס: 10 שקלים מתאים לגילאי: מגיל 3
פרטים באתר

הנגרייה של סבא יוסי בעין גב

בנגרייה ובמשחקיית העץ לילדים בעין גב, ניתן לצבוע, לשייף, לחבר ולהדביק צעצועי עץ על פי בחירה. בכל ימי חנוכה בשעה 16:00 הדלקת נרות בנגרייה.

מתי: בכל ימי חנוכה
איפה: עין גב
כמה: 25 שקלים כניסה למשחקייה, יצירה החל מ- 57 שקלים לפריט
מתאים לגילאי: מגיל שנתיים
פרטים באתר

ביו-תור בקיבוץ שדה אליהו

בפרויקט 'ביו-תור - סיורים בחוויה אורגנית' שבקיבוץ שדה-אליהו, ייערך מדי יום סיור מיוחד למשפחות, בענפי החקלאות האורגנית של הקיבוץ, בו מבקרים (וטועמים) בכרמים, במטעים ובגני הירק האורגניים. בנוסף צופים על בריכות הדגים, הכוורות, בתיבות הקינון של התנשמות, כולל הכרות עם 'הפתעות' הטבע - דבורת בומבוס מאביקה, זבובים מעוקרים, ושלל חרקים מועילים בחקלאות.
הסיור בהרשמה מראש, מותנה במספר משתתפים.

מתי: ימי החנוכה לא כולל שישי ושבת
איפה: קיבוץ שדה אליהו
מתאים לגילאי: מגיל 3
פרטים באתר

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
פסטיבל טעם כנרת(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

פסטיבל 'טעם כנרת' השמיני

פסטיבל האוכל האזורי, 'טעם הכנרת', חוגג את שנתו השמינית ויתקיים כמדי שנה בחנוכה. הפסטיבל גדוש בטעמים ריחות ותכנים המתאימים לכל המשפחה. השנה יחבר הפסטיבל בין הצבעים ליצירות האוכל, תחת הכותרת "כל גווני העמק וטעמיו".

בנוסף למסעדות המגישות סעודות פסטיבל עשירות ומנות מיוחדות, יצטרפו פעילויות רבות הקשורות באוכל ו"סביבתו". כך יהיו ארוחות עם מנות בניחוח נוסטלגי מן המטבח הקיבוצי של פעם, סעודות בהשראת התנ"ך לצד ארוחות מלכים בהשתתפות שפים אורחים מהטובים בארץ.

כמו כן, תיערך בפסטיבל האליפות המסורתית של מלך הפויקה והתכנית כוללת חווית שיט דיג, סדנאות בישול ואפיה, שוק אקולוגי, טעימות של מרקי חורף, תחרות קינוחי שוקולד ועוד אין ספור חוויות קולינריות.

מתי: 6-16.12
איפה: אזור הכנרת ועמק הירדן
כמה: כל פעילות והתמחור שלה
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
סדנאות יצירה לילדים בדבורת התבור(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

דבורת התבור בשדמות דבורה

'דבורת התבור', מרכז המבקרים להיכרות עם עולם הדבורים בשדמות דבורה, יקיים בחנוכה פעילות מיוחדת בדגש נרות והמבקרים יקבלו מענה על שאלות כמו: מה היה נר המכבים, אילו נרות טבעיים קיימים היום ואיך מכינים נרות מדונג דבורים.

בסדנאות היצירה יכינו כמה סוגי נרות. בנוסף כל מבקר יקבל סופגנייה עם שוקולד-דבש ותה. כל זאת בנוסף לביקור במצפה הדבורים, מכון הרדייה ואולם גידול המשי.

מתי: 7-17.12
איפה: דבורת התבור שדמות דבורה
כמה: 22 שקלים למבוגר, 45 שקלים לילד מעל גיל שנתיים
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
טעימות של מנות חנוכה בחוות התבלינים(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

חוות דרך התבלינים בבית לחם הגלילית

בחוות דרך התבלינים בבית לחם הגלילית מציעים בכל ימי החג מגוון פעילויות וסדנאות חווייתיות: הכנת נרות מתבלינים, יצירת חנוכיות מתובלות, קישוט כדי שמן, יצירת סביבונים וסדנאות קולינריות לילדים: סדנת שוקולד, סדנת סופגניות, וסדנת לביבות מיוחדות בה יכינו לביבות מלוחות ומתוקות.

בשבתות ייערכו טעימות של מנות חנוכה קלאסיות: לביבות וסופגניות ובנוסף, סיורים חווייתיים להכרת סודות התבלינים עם מדריכי החווה.

מתי: 8-15.12
איפה: חוות דרך התבלינים בבית לחם הגלילית
כמה: פעילויות החל מ-10 שקלים סדנאות: 50 שקלים
מתאים לגילאי: כל פעילות לגיל אחר
פרטים באתר

אתר המורשת גשר הישנה

במסגרת חגיגות 20 שנה להיווסדו של אתר המורשת גשר הישנה, יתקיימו בחנוכה מגוון פעילויות מיוחדות לכל המשפחה, ביניהן מיצג המציג את סיפורו של פנחס רוטנברג,"הזקן מנהריים", איש החזון שהאיר את השמים והקים את מפעל החשמל הראשון בארץ וסדנאות אפייה לכל המשפחה, בהן ייאפו המשתתפים בתנור לבנים היסטורי ששימש את החלוצים ויטראז' בצק וחנוכיות חמות ומתוקות.

מתי: 9-16.12
איפה: גשר הישנה
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים: 04-6752685

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
מוזיאון המרציפן לובש רוח חג(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

מוזיאון המרציפן בכפר תבור

מוזיאון המרציפן בכפר תבור לובש רוח חג ומזמין את הקהללביקור הכולל הכנת סביבון, סופגנייה וכד שמן - הכל ממרציפן. במקום תערוכה של פיסולי מרציפן וחנות.

מתי: 9-16.12
איפה: כפר תבור
כמה: 37 שקלים לילד (כולל סדנה), 20 שקלים למבוגר
מתאים לגילאי: מגיל 3
פרטים באתר

פארק המעיינות

פארק המעיינות השוכן בסמוך לגן השלושה (סחנה), מציע מגוון אפשרויות טיול ובילוי. בפארק שלושה מעיינות, נחל הקבוצים, בריכות דגים, אתרי מורשת, שטחים חקלאיים, ציפורים נודדות- חגיגה שלמה של מים, טבע ונוף.

ניתן להביא אופניים מהבית לרכיבה בפארק, לשכור בתשלום רכבים ידידותיים לסביבה ואופניים או לנסוע בשאטל חשמלי הנוסע בפארק לאורך כל היום. בנוסף, ניתן להצטרף לסדנת צילום בנושא האור בהדרכת הצלמת אתי חן ברייר.

הסדנאות יתקיימו בקיבוץ ניר דוד ויתרכזו בשימוש באור היום כבמכחול, סדנת צילום בלילה, סדנאות בחדר חושך, יצירת פוטוגרמות ועוד.

מתי: 9-16.12
איפה: פארק המעיינות, עמק המעיינות
כמה: תלוי בפעילות/רכב
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר
סדנת צילום: 050-7576339

מפעל נייר חדרה

במרכז המבקרים של 'נייר חדרה', ילמדו הילדים על התפתחות טכנולוגיית הנייר מהפפירוס ועד היום, על מעגל המיחזור של הנייר ועוד. במהלך הסיור מתצפתים על מערך ייצור הנייר ומסיימים בסדנת ייצור נייר ממוחזר.

מתי: 9-16.12 (לא כולל שישי-שבת)
איפה: חדרה
כמה: 15 שקלים
מתאים לגילאי: מגיל 6
פרטים באתר

כפר קדם - מצפה הושעיה

ב"כפר קדם" אשר במצפה הושעיה מזמינים משפחות לחוות את חג האורים ממש כמו בימים ההם. במקום חוזרים אחורה 2,174 שנה אל תקופת החשמונאים, יהודה המכבי, היוונים וכד השמן הקטן.

במהלך הסיור שולחים יונת דואר, חווים מסיק, מתלבשים כמו פעם ומשחקים משחק בסופו תיבה עם פרס.

מתי: 9-16.12 (ללא שבת)
איפה: מצפה הושעיה
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
תיאטרון צלליות של סיפור חנוכה. מוזיאון וילפריד(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

מוזיאון וילפריד בקיבוץ הזורע

במוזיאון וילפריד בקיבוץ הזורע יתקיימו סדנאות יצירה לילדים והורים ותיאטרון צלליות של סיפור חנוכה. בין הסדנאות: יצירת תמונות זורחות בחושך וסדנת רישום באור - צילום עקבות פעולה של תנועת פנס הלייזר.

מתי: 9,12,13.12
איפה: קיבוץ הזורע
כמה: 30-50 שקלים
מתאים לגילאי: צלליות מגיל 3, סדנת יצירה באור מגיל 8
פרטים באתר

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
המוזיאון הפתוח בתפן(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

המוזיאון הפתוח בתפן

בימי החג מתקיימת במוזיאון הפתוח בתפן פעילות חנוכה מיוחדת: סדנאות אוריגאמי עם האמן אילן גריבי, הצגות ילדים ("אין דרקון בלי אש", "הסנדלר והגמדים", "צפרדי וקרפד"), סיפור בגלריה לאמנות, "לא המצאנו את הגלגל" - תערוכה אינטראקטיבית לכל המשפחה בנושא הגלגל באמנות ובטכנולוגיה, "זרעים של פלסטיק"- קו ייצור לילדים, מופע מוזיקה ועוד.

מתי: 9-16.12
איפה: גן תעשייה תפן
כמה: 35 שקלים לאדם מגיל 3 עד 103. הצגות בתוספת 10 שקלים. קו ייצור זרעים של פלסטיק - 10 שקלים.
מתאים לגילאי: הצגות מגיל 3, זרעים של פלסטיק מגיל 10, סיפורים לכל המשפחה
פרטים באתר

המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל חי

המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל חי, מזמין לחגיגת חנוכה ולמגוון סדנאות ופעילויות שבמרכזן בעלי הכנף וציפורי העמק. בין סדנאות היצירה: יצירת ציפורים מחומרי טבע, צילומי פוטומונטאז' ויצירת קולאז' צילומי על רקע תצלומי ציפורים.

בשבת 15.12 - הפנינג לכל המשפחה במרכזה ההצגה "ציפור הגשם" - אגדת נייר של תיאטרון הקרון. ניתן לשלב עם ביקור בתערוכות המוזיאון.

מתי: 9-16.12
איפה: תל חי
כמה: סדנאות: 15 שקלים
מתאים לגילאי: ההצגה לגילאי 5-10
פרטים באתר

סיור בעכו העתיקה

אריאל הדרי יקיים סיורים בעכו בעקבות כתבי חידה עבור הקהל הרחב. הסיור יתחיל בשעה 10:30 וייארך שלוש שעות.
נקודת המפגש: מדרגות מסגד אל-ג'זאר.

מתי: 10-14.12
איפה: רחבי עכו
כמה: 50 שקלים למבוגר, 25 שקלים לילד
מתאים לגילאי: מגיל 6
פרטים באתר

מוזיאון יאנקו דאדא בעין הוד

חגיגדאדא במוזיאון בעין הוד, בכל יום יתקיים במקום מופע אחר: שירים קלאסיים לילדים, סיור בגלריות בכפר, הקרקס של גברת פשקה וסיור תיאטרלי ברחבי כפר האמנים.

מתי: 10-15.12
איפה: עין הוד
כמה: מחיר בהתאם לפעילות
מתאים לגילאי: כל פעילות מותאמת לגיל אחר
פרטים באתר

מוזיאון החאן חדרה

בביתם של ראשוני חדרה יתקיימו סיורים בליווי שחקנים בכל שעה עגולה ובתאריך 10.12 תתקיים פעילות "עששיות מאירות" (בהרשמה מראש).
בחאן היסטורי,רח' הגיבורים, מול קניון לב חדרה

מתי: 10-16.12
איפה: מוזיאון החאן חדרה
כמה: 20 שקלים מבוגר, 18 שקלים ילד (מבצע 1+1)
מתאים לגילאי: מגיל 4
פרטים באתר

מקור החסידה בכפר רופין

הפנינג חנוכה בכפר רופין עם סיורי טבע וציפורים במרכז הצפרות: סיורי חוויה הכוללים תצפית בעשרות מינים של ציפורים בבריכות הדגים והשדות, היכרות עם התנשמת וההדברה הביולוגית של המכרסמים, סיור במוצב מתקופת מלחמת ההתשה ותצפית על נוף הירדן והגלעד. לאחר הסיור - הפנינג חנוכה לילדים עם טפטופי נרות, יצירה והפעלות, אפיית פיתות בטבון וסדנת עפיפונים.

מתי: 8.12, 11-13.12
איפה: כפר רופין
כמה: 40 שקלים לילד, 45 שקלים למבוגר
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

מרכז

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
חגיגת בובות וסביבונים במרכז לתיאטרון בובות בחולון(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

המרכז לתיאטרון בובות בחולון

במרכז לתיאטרון בובות בחולון, תתקיים חגיגה של "בובות וסביבונים": הצגות, סיורים במוזיאון וסדנאות חוויתיות לכל המשפחה. בין ההצגות שיועלו במהלך החג: "תיבת הקסמים" של המרכז לתיאטרון הבובות ו-"תיאטרוני" שמשלבת בובות עם וידאו ואנימציה, "כיפה אדומה הקטנה" - הצגת הביכורים של הבובנאית ליאורה שוקרון המציגה פרשנות חדשה לסיפור המוכר, וכן ההצגות "פיראט באמבט" (תיאטרון הקרון) ו"קומדיה במסכה" (תיאטרון סקפינו). במהלך ימי החג יתקיימו גם סדנאות יצירה והפעלה מיוחדות לחנוכה: "יהודה המכ...פית" ו"ילד אור".

מתי: 9-14.12
איפה: המרכז לתיאטרון בובות בחולון
מתאים לגילאי: כל פעילות מותאמת לגילאים אחרים
פרטים באתר

שמנא בית בד במושב חגור

בית הבד במושב חגור מזמין משפחות במהלך ימי חג החנוכה לחוויית מסיק, הכנת שמן להדלקת החנוכיה ועבודות יצירה בחימר וענפי זית. בנוסף: המחזת סיפור חנוכה על ידי הילדים ומסע בין כרמי הזית. בבית הבד יתקיים טקס הדלקת נרות עם הנרות והשמן שהכינו הילדים.

מתי: 8-16.12
איפה: מושב חגור
כמה: 40 שקלים לילד, 30 שקלים למבוגר, בהרשמה מראש
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

מוזיאון הילדים חולון

כל מסלולי מוזיאון הילדים בחולון פתוחים לקהל בימי החג, אבל במיוחד לחנוכה הורכב מסלול מיוחד: "גבורות ונפלאות" - מדריכי "דיאלוג בחשיכה" ו"הזמנה לשקט" יחד עם מדריכי מסלולי הילדים, יוצאים מן המסלולים ומפגישים את הילדים עם עולמם המיוחד של העיוורים והחירשים באמצעות משחק, שירה ויצירה, דוגמת: לימוד שיר בשפת הסימנים, משחקים מאתגרים בעיניים עצומות וסדנאות יצירה. לקינוח יוגשו סופגניות.

מתי: 9-16.12
איפה: מוזיאון הילדים בחולון
כמה: מסלול "גבורות": 35 שקלים לילד, 20 שקלים למבוגר
מתאים לגילאי: "גבורות ונפלאות" 4-8. יתר המסלולים גילאים שונים
פרטים באתר

מתחם ביאליק - תל אביב

בחג החנוכה בית ביאליק בתל אביב לובש אור ומסתורין. באישון לילה נעלם אוצרו של המשורר הלאומי, אוצר מופלא ויקר ערך שרק ילדים יוכלו לסייע להשיבו. בעזרת כתב חידה קדום, מפה סודית וסביבון קסום, יוצאים למסע משימות מרתק בעקבות האוצר האבוד. עוד במתחם: סיור בבית העיר, סדנת אהילים וההצגות: "חנות של חיות" ו"אגדה במעבדה"

מתי: 9-16.12
איפה: מתחם ביאליק
כמה: ילד 40 שקלים, מבוגר 20 שקלים, הצגה: 35 שקלים, כרטיס משולב: 79 שקלים לילד, 50 שקלים למבוגר
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

גן המדע ברחובות

בגן המדע ברחובות מתכננים לשבור את שיא גינס בסיבוב סביבונים משותף. למעלה מ-500 איש יסובבו יחד סביבונים באירוע לשבירת שיא גינס שנקבע בהונג קונג ועומד כיום על 377 סביבונים. עוד בגן: סדנאות יצירה ומדע, תערוכת צעצועים חכמים ואוסף סביבונים צבעוניים, סיורים מודרכים בנושא המדע שמאחורי המשחקים ועוד עשרות מתקנים וחוויות.

מתי: אירוע שיא גינס 12.12 בשעה 12:00. יתר האירועים
9-16.12
איפה: גן המדע על שם קלור, מכון דוידסון לחינוך מדעי, מכון ויצמן למדע, רחובות
כמה: הכניסה חינם לאירוע - בהרשמה מראש באתר האינטרנט. כרטיסים: מבוגר-40 שקלים. ילד (5-18) -35 שקלים. כרטיס משפחתי-150 שקלים
מתאים לגילאי: לכל המשפחה

רמת הנדיב

ברמת הנדיב יתקיים בילוי לעת ערב, בגנים הקסומים לאור עששיות בין חושך למאורות. הסיור יתרכז בקשר בין חלוצי המושבה זיכרון יעקב למכבים, סיפורי ניסים ועוד. בסוף הסיור תערך הדלקת נרות וחלוקת סופגניות.

מתי: 10,12.12
איפה: רמת הנדיב, זיכרון יעקב
כמה: חינם
מתאים לגילאי: מגיל 4
פרטים באתר

החצר הישנה בעין שמר

בחנוכה יתקיים נס פך השמן בעין שמר: ביקור בבית בד מראשית המאה והדגמת פעולתו יצירת מנורת שמן מחימר, יצירת חנוכיות מחומרי טבע, הכנת סביבונים, יצירה במכונת צבע. בנוסף: סיור במוזיאון לראשית ההתיישבות, ביקור במוזיאון הטרקטורים, נסיעה בטרקטור, אפיית לחמניות, נסיעה ברכבת.

מתי: 14-15.12
איפה: עין שמר
כמה: ילד 42-45 שקלים
מתאים לגילאי: מגיל 3
פרטים באתר

חנוכה של אור בנתניה

בעיר נתניה יתקיימו מספר פעילויות לכבוד החג: סיור רכוב מודרך בנקודות ציון בנתניה וסדנאות בשיתוף רשות העתיקות. בהיכל התרבות בעיר יתקיימו סדנאות של רשות העתיקות תחת הכותרת "הפנינג אור ומאור". הסדנאות יכללו הכרות עם עצי זית, מסיק וכתישת זיתים לידי שמן בבקבוק אישי, יצירת ועיטור נרות מחרס והכנת מטבעות עתיקים בסגנון החשמונאים.

מתי: סדנאות של רשות העתיקות: 10.12, 12.12
סיור רכוב: 13.12
איפה: רחבי העיר נתניה
כמה: 25 שקלים לסיור
מתאים לגילאי: לכל המשפחה

ירושלים ומודיעין

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
פעילויות בהשראת מקומות אקזוטיים מסביב לעולם. מיני ישראל(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

מיני ישראל

לרגל חג החנוכה ובמהלך חודש דצמבר, ייערכו בפארק המיניאטורות מיני ישראל פעילויות בהשראת מקומות אקזוטיים מסביב לעולם. במסגרת הפעילות הילדים ייחשפו למגוון תרבויות, מתחמי הפעלה, הופעות תיאטרליות קסומות ואטרקציות לכל המשפחה. בתכנית: סדנת קצב אפריקאי, סדנת החוויה האינדיאנית, מתחם חג המים התאילנדי, סדנת ניו זילנד ועוד.

מתי: במהלך דצמבר
איפה: מיני ישראל, לטרון
כמה: 24-79 שקלים
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

חוות הזיתים אלאדין

בחוות הזיתים אלאדין מציעים בחנוכה פעילות "באנו חושך לגרש", הכוללת סיור חוויתי במהלכו הילדים מאכילים תרנגולות, קוטפים צמחים לחליטת תה ולהכנת זעתר, צופים בהפקת שמן זית בבית הבד, טוחנים חיטה לקמח, מכינים פיתות וזעתר, יוצרים מנורת שמן ועוד יצירה לחנוכה. בנוסף: לאפה מגולגלת, תה צמחים ולימונדה למבוגרים ולילדים.

מתי: בכל ימי החג
איפה: כפר רות
כמה: 35 שקלים לילד, 25 שקלים למבוגר. בתיאום והרשמה מראש
מתאים לגילאי: מגיל שנתיים
פרטים: 054-3141822. פייסבוק: פאן בשטח

פארק הקופים ביער בן שמן

פארק הקופים ביער בן שמן מציע בחג מסע בעולם הקופים וסדנאות ייחודיות לכל המשפחה, כולל סיור מודרך בפארק הירוק והיכרות עם קופים אפריקאיים, אסיאתיים וקופים דרום-אמריקאיים במפגש ישיר. מסלול הסיור משלב אטרקציות שונות ברוח החג כגון: סדנא להכנת נרות מחימר ושעווה, פינת טאבון להכנת תה צמחים מצמחי הפארק, הכנת סופגניות בכפר האפריקאי שבפארק ועוד.

מתי: בכל ימי החג
איפה: יער בן שמן
כמה: 48 שקלים
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

הכפר החשמונאי בשילת

בחג מציעים סיור בכפר החשמונאי המשוחזר בשילת, הכולל פעילויות לכל המשפחה, בהן פעילויות להפקת שמן זית במתקנים העתיקים, מטווח חץ וקשת, כתיבה בקולמוסים, יצור נרות שמן מחימר והכנת שקיות מרפא מצמחי תועלת הגדלים בר בכפר חשמונאי. מומלץ לתאם מראש השתתפות בסיור.

מתי: בכל ימי החג
איפה: שילת
כמה: 35 שקלים לילד, 30 שקלים למבוגר
מתאים לגילאי: מגיל 4
פרטים: 08-9761617 / 054-4480463

משק חי וסיורים במבוא מודיעים

במשק חי במבוא מודיעים, בו נמצאים עיזים, צבים, תוכים, עופות ועצים מרחבי העולם, מתקיימת פעילות חליבת עיזים והכנת גבינות, בית בד, אריגה, טוויית צמר ועוד. ניתן לשלב סיור מודרך ברחבי המושב, המשמר את מסורת הרב שלמה קרליבך ז"ל.

איפה: מבוא מודיעים
כמה: 50-80 שקלים
מתי: בכל ימי החג מלבד שבת
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים: 08-9264680 / 054-4283646- בתיאום

בית האיכר - אתגר בטבע

הקהל מוזמן לבקר במהלך כל חנוכה בכפר הנוער בן שמן
בפינת החי בבית האיכר וליהנות משפע פעילויות לילדים כמו: חליבה וייצור גבינה, עולם הנחשים והזוחלים, מעגל מתופפים, רכיבה על גמלים וחמורים, פינת ליטוף, מתנפחים, אפיית פיתות, גז כבשים ומיוחד לחנוכה - פעילות הכנת נרות מדונג ועוד.

מתי: בכל ימי החג
איפה: כפר הנוער בן שמן
כמה: 45 שקלים לילד, 35 שקלים למבוגר
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
סדנאות יצירה במוזיאון האיסלם(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

מוזיאון האיסלם

בנוסף לביקור בתערוכות (תעלומת הזמן הגנוב, בין כאב ליופי ותצוגות הקבע) מתקיים במוזיאון האיסלם בירושלים פסטיבל של הצגות וסיפורים הכלולים במחיר הכניסה למוזיאון. הכרטיס כולל גם סדנת יצירה. מופעי הילדים (מדי יום ב-12:00) הם של תיאטרון "קורה" והם מתרכזים בנושא אור.

מתי: 9-16.12
איפה: מוזיאון האיסלם, ירושלים
כמה: 25 שקלים
מתאים לגילאי: מגיל 3
פרטים באתר

שמורת נאות קדומים יער בן שמן

בשמורת נאות קדומים יתקיימו פעילויות שונות וסיורים עם ערך מוסף ברוח החג וההיסטוריה של המכבים. בין הפעילויות משחק חפש את המטמון בעקבות הלביבה שהלכה לאיבוד, סיור היסטורי מחופש בעקבות יהודה המכבי, סיור בעקבות השמן, הזית והאור הכולל צפייה בהפעלת בית בד ועשיית קטורת.

כמו כן תתקיים עם רדת החשיכה תהלוכת לפידים והדלקת משואות על הגבעות בסימנים מוסכמים ופענוח הודעות. במקום תועלה גם ההצגה "אורה בעקבות האור והלביבה" והילדים יוכלו לצקת נרות ולהכין פנסי אור.

מתי: 9-14.12
איפה: שמורת נאות קדומים יער בן שמן
כמה: 40 שקלים
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

מוזיאון מגדל דוד

מוזיאון מגדל דוד מזמין הורים וילדים לסיור משפחות תיאטרלי "סודות החשמונאים" - מפגש עם דמויות חשמונאיות, עם חומות וחפיר, עם משימות ועם אבני בליסטראות בשילוב שחקנים שיובילו את הילדים בין מבוכי המצודה.

בסיום הסיור תתקיים סדנת אוריגאמי מודרכת עם האמן יהונתן פיאלקוף. כמו כן תועלה הצגת תיאטרון בובות "כיפה אדומה הקטנה" (מגיל 4). המבקרים מוזמנים גם לתערוכה "הקיסר מגיע לירושלים".

מתי: 10-13.12
איפה: מוזיאון מגדל דוד
כמה: החל מ-40 שקלים לילד, 30 שקלים למבוגר. יש כרטיסים משולבים.
מתאים לגילאי: מגיל 5-9
פרטים באתר

טיולי טרקטורונים ובאגי ביער בן שמן

חברת "פאן בשטח" מציעה טיולים מיוחדים ביער בן שמן
לחנוכה בעקבות המכבים, המשלבים שטח עם מסורת והיסטוריה. הטיולים קצרים יחסית ומספקים הזדמנות ליהנות מנופיו המרשימים של יער בן שמן, לחשוף מקומות בהם חיו, לחמו ונקברו המכבים, ולגלות מה הקשר של המכבים בימים ההם, אלינו החברה הישראלית בזמן הזה. מתאים ליחידים, זוגות ומשפחות.

מתי: 11-13.12
איפה: יער בן שמן
כמה: 80 שקלים לאדם לטיול של עד 40 דקות
פרטים באתר

הרפתקאות גיבורי האור ביער בן שמן

מתחם פעילות עם "דיונה" בעקבות נסים, חשמונאים ואבן חכמים, יוקם לרגל החג ביער בן שמן. הרפתקה משפחתית של פעילות ייחודית בעקבות גיבורים כמו ספיידרמן, הארי פוטר ויהודה המכבי. במתחם אנשי העכביש יהיו משימות חבלים שונות ובמתחם האש - ג'אגלינג, להטטנות ומופע אש. כמו כן פעילות של גיבורי האור ביער בחיפוש אחר אבן החכמים - הרפתקה בעזרת רמזים, משימות ומשחקים עם פרסים בסופה.

מתי: 10.12, 12.12
איפה: יער בן שמן
כמה: 15-25 שקלים לפעילות אחת
מתאים לגילאי: 5-13
פרטים: יש להירשם מראש, מס' המקומות מוגבל, 052-4314141

דרום

רוכבי הגמלים בשחרות

טיול מדברי בן שעתיים בשחרות על גמלים, במקום של שקט ונוף בראשית עם אנשי חוות הגמלים 'רוכבי הגמלים'. הטיול עובר דרך נוף מצוקים הצופה אל הערבה והרי אדום וכולל תה על המדורה וכיבוד מדברי קל. ניתן גם לצאת ליומיים עם צוות מדריכים מקצועי ומיומן, אל הדיונות המיוחדות המכונות "חולות כסוי ויתרו". המסע יכלול לינה בשקי שינה, בישול ארוחות צמחוניות ואפיית פיתות על הסאג'.

מתי: בכל יום בתיאום מראש
איפה: שחרות
כמה: החל מ-120 שקלים לילד, 13 שקלים למבוגר
מתאים לגילאי: הסיור הקצר מתאים לכל המשפחה
פרטים: 08-6373218

לוטן אקו-כיף

הסיור בקיבוץ לוטן, יתחיל בשכונה האקולוגית שם ייערך ביקור בבתים בנויים מקש ואדמה ובהם יבשלו ויאפו בתנורים סולאריים. הילדים יוכלו ללטף את הגדיים בדיר העיזים ולאחר מכן לשחק במגרש המשחקים הבנוי כולו מפסולת ממוחזרת. הסיור יסתיים בקטיפת זר תבלינים מהגינה האורגנית ובכוס תה ב"בית התה הסולארי".

מתי: 6-16.12
איפה: קיבוץ לוטן
כמה: 20 שקלים
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים: 08-6356935

מלוא הטנא בעין יהב

ביקור בחממה אורגנית בעין יהב, המאפשרת הצצה אל הגידולים החקלאיים הכי מסקרנים בערבה. הסיור המודרך מאפשר היכרות עם למעלה מ-40 סוגי עגבניות שרי בצבעים ובטעמים שאין בשווקים. עוד בסיור, פלפלונים, חצילים, חסות וכרובים. במקום קיימת גם אפשרות לקטיף עצמי של ירקות אורגניים, בתשלום.

מתי: 6-16.12
איפה: עין יהב
כמה: 20 שקלים
מתאים לגילאי: מגיל 3
פרטים: 052-2913379

קטורה - אנרגיה מתחדשת

קיבוץ קטורה מזמין משפחות בוגרים וילדים לסיור רגלי או רכוב, הכולל ביקור בשדה הסולארי הראשון בארץ. לאחר הביקור בפארק לאנרגיה מתחדשת, ממשיכים אל מטע התמרים לטעימות תמרים טריים, הצצה אל רפת הקיבוץ, סיור במפעל האצות שמחזיר לדגי הסלמון את הצבע הורדרד-בוהק שלהם. הסיור יסתיים אצל "מתושלח" - עץ התמר העתיק שהונבט מגלעין בן 2,000 שנה.

מתי: 6-16.12, ללא שבתות
איפה: קיבוץ קטורה
כמה: 15 שקלים לילד, 20 שקלים מבוגר
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים: 08-6356658

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
הפקת שמן זית אמיתי בקיבוץ יד מרדכי(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

קיבוץ יד מרדכי

קיבוץ יד מרדכי מזמין הורים וילדים למסע בעקבות נס פך השמן: טיול אל כרם הזיתים, הכנת שמן זית מזיתים אמיתיים ונרות לחנוכה מדונג דבורים. הילדים יתנסו בהפקת שמן זית אמיתי, יכתשו ויסחטו זיתים ירוקים וטריים, יגלו כיצד מאירים נרות בעזרת השמן ולסיום כל ילד יקבל פך שמן אמיתי שיספיק לשמונה ימים. המשך הביקור בבית הדבש והדבורה ובסיור רכוב על טרקטור.

מתי: 9-16.12
איפה: קיבוץ יד מרדכי
כמה: 38 שקלים
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

רובע האמנים בערד

בימי חג החנוכה, יתמלא רובע האמנים בערד בשלל סדנאות לכל המשפחה, במחירים סמליים ועם מזכרת שתלווה את הבאים לאורך זמן. בין הפעילויות: עיצוב נרות שעווה לא שגרתיים, פסיפס זכוכית על גופי תאורה, עיצוב סביבוני עץ, עיצוב כדי חרס, פיסול בעיסת נייר ועיצוב בובה במוזיאון הבובות. בערבים יתמלא הרובע בפעילות בתוך המתחמים.

מתי: 9-13.12
איפה: ערד
כמה: 20 שקלים
מתאים לגילאי: לכל המשפחה
פרטים באתר

פארק תמנע

ממלכת הנחושת הקדומה מזמינה משפחות וילדים להצטרף לצוות הארכיאולוגים של רשות העתיקות בפארק תמנע, ולהפוך לארכיאולוגיים אמיתיים ליום אחד. לחפור, לנפות את האדמה, לתעד את הממצאים, למיין אותם ולגלות יחד את הסודות המסתוריים שעדיין מסתתרים במכרות הנחושת העתיקים בעולם: שרידי תנורים קדומים ששימשו להתכה של מטילי נחושת, סיגי נחושת, חרסים, חרוזים מכתשי אבן וממצאים נוספים שטרם נחשפו.

בערבים, תתקיים הדלקת נרות משותפת במתחם האגם, ולאחר מכן ייצאו סיורי לילה אל עמודי שלמה, אל מקדש האלה המסתורית חתח'ור, אל גבעת העבדים ועוד.

מתי: 11-13.12
איפה: פארק תמנע
כמה: 49 שקלים
מתאים לגילאי: מגיל 3
פרטים באתר

  • חנוכה 2012

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully