סיורים בעקבות סופרים בירושלים: מרק טוויין ומאיר שלו מתענגים

מרק טוויין יצא למסע תענוגות ב"עיר הנערצה" עליו, אמנון דנקנר שרץ בבתי הקפה של שנות ה-40 שלה ומאיר שלו אכל במטבחים שלה. לכבוד שבוע הספר - סיורים בעקבות סופרים בירושלים

19/06/2011

מרכז שמשון-בית שמואל הממוקם במרכז ירושלים הוא מתחם חינוך, תרבות והארחה השייך לאיגוד העולמי ליהדות מתקדמת. המתחם מקיים מדי שנה בתקופת שבוע הספר העברי סיורים ספרותיים ברחבי העיר.
פרטים והרשמה: 02-6203461.

סיפור אהבה בלתי אפשרי בין יהודייה לנער טמפלרי. המושבה הגרמנית בירושלים(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

הטמפלרים במושבה הגרמנית

הסיור משלב אדריכלות וסיפורים אישיים מרתקים מאז ראשית ההתיישבות של החלוצים הטמפלרים-גרמנים במחצית המאה ה-19, דרך החיים בצל צלב הקרס בשנות ה-30, המלחמות, תקופת הצנע והקיצוב בראשית ימי המדינה, עד להתחדשות השכונה.

במושבה הגרמנית עם דויד קרויאנקר: יום א', 19.6.11, 17:00. מחיר: 105 שקל.

הנוסטלגיה של אמנון דנקנר

ספרו החדש של אמנון דנקנר "סוד הקסם של הבל גאגין" חוזר לשנות ה-50 וה-60 של מרכז ירושלים. החיים התרכזו סביב בתי הקפה אלסקה, אלנבי, מקס ועוד רבים אחרים שהיו ואינם. הסיור יעקוב אחר הסיפורים המשעשעים והדמויות הציוריות שבספר.

קפה עם הבל וגאגין: סיור במחוזות הנוסטלגיה: יום ה', 23.6.11, 17:00. בהדרכת נחמה שפרן. מחיר: 79 שקל.

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
בשנות ה-30 וה-40 החיים הירושלמיים התרכזו סביב בתי הקפה(צילום: ShutterStock, Petr Jilek)

סיפור אהבה בלתי אפשרי במושבה הגרמנית

סיור בעקבות ספרו של גד שמרון על האהבה הבלתי אפשרית בין תמר הירושלמית לבין וולפגנג הטמפלרי על רקע שנות ה-30 וה-40 בירושלים ומלחמת העולם השנייה. הסיור יתקיים בין סמטאות ובניינים עתיקים, שהם תפאורה מושלמת לרומן ההיסטורי הזה.

אהובת הטמפלר מעמק רפאים: יום ד', 22.6.11, 17:00. בהדרכת רעות בירן. מחיר: 79 שקל.

שכונת הבוכרים

מבט עצוב ומצחיק מילדותו של הסופר דן בניה סרי בשכונת הבוכרים, אחת השכונות הצבעוניות בעיר, ששימשה בתחילת המאה מודל לשכונות שקמו אחריה.

אדם שב אל ביתו, סיור עם דן בניה סרי: יום ב', 20.6.11, 17:00. מחיר: 110 שקל. נא להגיע בלבוש צנוע. אין שירותים במהלך הסיור.

בעקבות ספרי בישול

"... פעם סיפרתי לך סיפורים בשביל שאתה תאכל את האוכל שלי ועכשיו אני מגיש לך אוכל בשביל שאתה תשמע את הסיפורים..." (מאיר שלו)

מה ש"י עגנון אומר על קוגל, איזה מאכלים היו אוכלים בסעודות של משפחת בן יהודה, איך מכינים קציצות חובזה ומה המרכיבים בסנדוויץ' הסתתים של מאיר שלו? סיור מעורר תיאבון בין מקומות בהם על פי המתואר בספרים התרחשו סעודות, פיקניקים וארוחת גורמה בירושלים.

אוכל זה כל הסיפור, יום ו', 24.6.11, 9:00. בהדרכת אסתר סעד. מחיר: 79 שקל.

מנת קוגל בקייטרינג ''שטיסל'' בבני ברק. אבי פז
מה אמר עגנון על הקוגל?(צילום: אבי פז)

מסע תענוגות בארץ הקודש עם מרק טוויין

בשנת 1867 הגיע מרק טוויין לירושלים, "העיר הנערצה", עליה הוא כתב כי "אם נרצה לשחזר את מראה סמטאותיה, אין לנו אלא להפוך כלוב עופות על פיהו ולתלות לפני חלון בסמטת בתים אמריקאית". הסיור בעקבות ספרו של טוויין "מסע תענוגות בארץ ישראל" יעקוב אחר הדברים שטוויין ראה בירושלים והדברים שלא רצה לראות, היכן ביקר והיכן ישן, מה הוא חשב על כנסיית הקבר, איך נראו לו היהודים ברחבת הכותל.

"מסע תענוגות לארץ הקודש" עם מרק טווין בסמטאות ירושלים: יום ו', 24.6.11, 9:00. בהדרכת חנה בנדקובסקי. מחיר: 89 שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully