ארועי פסח 2011

ארועי פסח בטבע - אזור הבקעה וים המלח

פסח הוא כמעט התקופה האחרונה בשנה בה ניתן לטייל בבטחה במדבר יהודה ובאזור ים המלח. שלא לדבר על היופי עוצר הנשימה של האזור. לפניכם כל טיולי החג באזור

13/04/2011

קבוצת "בלבלו" במופע ופעילות לכל המשפחה. נפגוש את "איש המעשים הטובים" ואת "פסיפולוס", אומן הפסיפסים הידוע ומספר סיפורי עמים ברוח התקופה.

היכן: אתר השומרוני הטוב, אזור מעלה אדומים
מתי: ימים ד'-ו' 20-22.4
עוד באתר: סיורים מודרכים, סדנאות ארכיאולוגיות והפעלת חידות עצמאית משפחתית בין הפסיפסים. לאורך כל ימי החג, 10:00,12:00, 14:00.
ייערכו הסברים והדגמות של חיתוך אבני פסיפס ושיבוצם בפסיפס על ידי אומני פסיפס שעשו חלק מהרפליקות המופיעות במוזיאון בימים ד'-ה' 20-21.4 ו-א' 24.4.

טוב לדעת (מקודם)

כניסה בלעדית לפסטיבל מוזיקה אלקטרונית שכולו אנרגיות גבוהות

מוגש מטעם XL ישראל

בחזרה לעתיד ולעבר - גן לאומי קומראן

מיהו יהושפט בן זרובבל מ"כת היחד", לאן נעלמו המגילות ומה הקשר של הסוכן החשאי ג' לכל העניין? בואו להתחפש לבני "היחד" והצטרפו לשחקני תיאטרון "היסטריה" במסע בזמן אל אחת התגליות הגדולות של המאה האחרונה - המגילות הגנוזות.

היכן: גן לאומי קומראן
מתי: ימים ו'-שבת 22-23.4, 10:00-14:00

חדש באתר לאורך כל ימי החג: אוצרות במגילות - מפת אוצר משפחתית הכוללת חידות ומשימות, סרט אור קולי ותצפית מרהיבה לים המלח, מצוק ההעתקים ונחל קומראן.

כרטיס כניסה משולב ומוזל לגן לאומי קומראן ולשמורת הטבע עינות צוקים.

סודות השמורה החבויה - עיינות צוקים

בין מעיינות. שמורת עיינות צוקים(צילום: דורון ניסים)

סיור ב"שמורה החבויה" המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות בנווה המדבר הגדול בישראל ובשמורה הנמוכה בעולם!

היכן: שמורת טבע עיינות צוקים
מתי: כל ימי החג, 9:00-15:00. מומלץ להקדים.

עוד באתר: מקום מוצל לפיקניק ובריכות לשכשוך במים.
חדש: חוברת "פקחים צעירים" חדשה לכל המשפחה! מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים בהתחייבות לשמירה על ערכי הטבע והמורשת בשעות 13:00, 14:00, 15:00 ו-16:00. ניתן להוריד את החוברת באתר רשות הטבע והגנים www.parks.org.il.

"חיים שכאלה" למלך הורדוס - הרודיון, מדבר יהודה

ארמון המלך הורדוס. הרודיון(צילום: רשות הטבע והגנים)

אל מול הנוף הקסום של מדבר יהודה ניצב אחד הארמונות המרשימים של העת העתיקה, ארמון המלך הורדוס בהרודיון. מי היה הורדוס, גאון או משוגע? מלך היהודים או עבד הרומאים?
בואו לראות ולשמוע את סיפורו המרתק של "המלך הבנאי" ולחזות ב"חיים שכאלה". תיאטרון "היסטריה" יפגיש אתכם עם המלך ודמויות מעברו במסע ססגוני ומצחיק אל העבר .

היכן: גן לאומי הרודיון
מתי: ימים ד'-ה' 20-21.4, 10:00-15:00. הצגות בשעות: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00

עוד באתר: סדנאות יצירה ארכיאולוגיות לילדים בתשלום סמלי.
חדש: חוברת "פקחים צעירים" חדשה לכל המשפחה. מטיילים בגן הלאומי עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים בהתחייבות לשמירה על ערכי הטבע והמורשת. בשעות: 13:00, 14:00, 15:00 ו-16:00. ניתן להוריד את החוברת באתר רשות הטבע והגנים www.parks.org.il

חשוב לדעת! בימים שלישי 19.4 ושישי-שני 22-25.4 יתקיימו סיורים מודרכים בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00 וניתן יהיה לטייל עם חוברת פקחים צעירים ולערוך התחייבות בסוף כל יום בשעה 15:00.

המגילות הגנוזות לאור ירח - קומראן

סיור חווייתי לאור ירח בין עתיקות הישוב העתיק מימי בית שני השוכנות בצל מצוק ההעתקים המרשים. נצפה בסרט אורקולי ונספר את סיפור המגילות הגנוזות שהתגלו במקום. נקנח בתה מתוק וטעים.

היכן: גן לאומי קומראן
מתי: ימים ג'-ד' 19-20.4
בהרשמה ותשלום ב"כוכבית בטבע" 3639*

בצאת ישראל ממצרים - אתר הטבילה בירדן

על פי המסורת היהודית בני ישראל עברו כאן לאחר 40 שנות נדודים במדבר. אתר הטבילה בירדן(צילום: עומר מירון)

נבקר באתר הטבילה בירדן בו על פי המסורת היהודית עברו בני ישראל את הירדן לאחר 40 שנות נדודים במדבר ("ועתה קום עבור את הירדן הזה", יהושע פרק א', פס' ב'). נשמע את סיפורם של אליהו ואלישע על גדת הירדן ונתרשם ממנזר מדברי פעיל - סנט גרסימוס (דיר חג'לא).

היכן: אתר הטבילה בירדן, צפון ים המלח
מתי: ימים ה' 21.4, שבת 23.4
בהרשמה ותשלום ב"כוכבית בטבע" 3639*

קול קורא לנדוד - צפון מדבר יהודה

ניפגש בגן לאומי קומראן לעת ערב לסיור לאור עששיות ונמשיך ללינה באוהל האירוח בכפר הנופש מצוקי דרגות. לפני השינה נספר צ'יזבטים ליד המדורה ונצפה בכוכבים. ביום למחרת נטייל במסלול מדברי מקסים בנחל סלוודורה.

היכן: צפון מדבר יהודה
מתי: ימים א'-ב' 24-25.4
בהרשמה ותשלום ב"כוכבית בטבע" 3639*

4X4 במדבר - שמורת טבע מצוק ההעתקים

תצפיות נוף מדהימות לים המלח עם ג'יפ(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

מסלול שטח לרכבי 4X4 מהיישוב אלמוג ועד מצוקי דרגות. בדרך נעצור בתצפיות נוף מדהימות לים המלח, נתרשם מנאות המדבר לחופו ומהבולענים ונשמע על בעלי החיים והצומח באזור.

היכן: שמורת טבע מצוק ההעתקים
מתי: יום ב' 25.4
בהרשמה ותשלום ב"כוכבית בטבע" 3639*

מטיילים ב"ארץ בראשית" - צפון מדבר יהודה

נסייר אחה"צ במוזיאון השומרוני הטוב ולאחר מכן נתארח באוהל אברהם במתחם "ארץ בראשית" למול נוף מדברי בראשיתי. נרכוב על גמלים, נערוך מדורה, נספר צ'יזבטים ונצפה בכוכבים. למחרת נטייל בשמורת טבע נחל פרת ובו מים שוקקי חיים, בעלי חיים, צמחייה והרבה פינות חמד. הסיור כולל לינה באוהל עם מזרנים ומקלחות חמות. יש להביא שקי שינה.

היכן: צפון מדבר יהודה
מתי: ימים ה'-ו' 21-22.4
בהרשמה ותשלום ב"כוכבית בטבע" 3639*

סולמות ומפלים - צפון מדבר יהודה

לקראת השקיעה המדבר משנה את צבעיו. צפון מדבר יהודה(צילום: דורון ניסים)

בואו לטייל בקניון יפהפה המסתתר בין מצוקי המדבר במסלול חווייתי ואתגרי לכל המשפחה (כולל טיפוס על יתדות בסלע) ותצפית מרהיבה על ים המלח והסביבה. יפה במיוחד הוא המסלול אחה"צ, לקראת השקיעה כשהמדבר משנה את צבעיו.

היכן: צפון מדבר יהודה
מתי: ימים ד' 20.4, א' 24.4
בהרשמה ותשלום ב"כוכבית בטבע" 3639*

בעקבות הקרב - גן לאומי נבי סמואל

סיור בעקבות הקרב על נבי סמואל משנת 1948. נסייר באתר הרווי סיפורי גבורה על קרבות אמיצים שהתחוללו במקום. נסייר גם בקבר הנביא שמואל ונתרשם מתצפיות הנוף המרהיבות וממעיין חנה.

היכן: גן לאומי נבי סמואל
מתי: יום ו' 22.4, 10:00, 12:00
ללא תשלום! בהרשמה בלבד ב"כוכבית בטבע" 3639*

המנזרים של העיר הקדושה - מעלה אדומים

מיהם הנזירים חיים כאן? מנזר מרטיריוס ומנזר אותימיוס(צילום: ShutterStock)

נסייר במנזרים מרטיריוס ואותימיוס המספרים את סיפורו של מדבר יהודה המכונה "המדבר של העיר הקדושה". נבדוק מיהם הנזירים שהגיעו למנזרים ומה מצב הפסיפסים ומאגרי המים המרשימים במקום.

היכן: מנזר מרטיריוס ומנזר אותימיוס, מעלה אדומים
מתי: יום ו' 22.4
בהרשמה ותשלום ב"כוכבית בטבע" 3639*

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully