מתכננים יציאה

במזל קשתות

הטיול הקליל הזה אורך חצי שעה, אך ייזכר לתקופה ארוכה. זהירות - השקיעות של חוף הקשתות בקיסריה עלולות להביא לפרץ רומנטיקה בלתי נשלט

הטיול הקליל הזה אורך חצי שעה, וייזכר לתקופה ארוכה. זהירות - השקיעות של חוף הקשתות בקיסריה עלולות להביא לפרץ רומנטיקה בלתי נשלט

אחד מקטעי החוף הציוריים ביותר בארץ הוא חוף הקשתות הסמוך לקיסריה. כאן במרחק של כחצי שעה נסיעה מתל-אביב נוכל לפגוש פיסת היסטוריה, חולות נודדים המסתירים אמת מים, חלזונות ים וצדפים שנפלטו לחוף וים כחול-ירוק. הקשתות שהעניקו לחוף את שמו הן שרידי מערכת המים של העיר קיסריה. אספקת מים סדירה היא אחד מהמאפיינים של עיר רומית - המים זרמו כל העת מברזים וממזרקות לתוך אגנים ברחבי העיר, בבתי השימוש ואף מילאו בתי מרחץ. שרידי הקשתות שבחוף שייכים לאמה המכונה האמה הגבוהה. למעשה, אלו הן שלוש אמות שחוברו זו לזו. כל אחת מהן נבנתה בתקופה שונה, כנראה בשל התפתחותה של העיר והצורך להגדיל את כמות המים שסופקו לה.

המטייל צפונה לאורך החוף צפוי לפגוש מספר מפרצונים חוליים ולראות ממזרח לו את אמת המים מכוסה על ידי חולות נודדים וגלויה לסירוגין. ככל שנרחיק מאזור החנייה האמה הולכת ונעלמת בחול הרך עד שהיא נראית כדיונה ארוכה, שריד לדיונות שבעבר הלא רחוק היו נפוצות במישור החוף. על החוף נוכל לראות צדפים, חלזונות ים, חרסים ואבנים שהים שייף. רוב הצדפים שנערמים כאן הם מסוג הנקרא נעמית. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות קונכיות של חלזון הנקרא ארגמון, ממנו הפיקו הפניקים צבע לצביעת בדים, ששימש רק מלכים ורמי מעלה.

העתיד כבר כאן

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

בשיתוף שחל
לכתבה המלאה

איך מגיעים?

איך מגיעים: אל חוף הקשתות נגיע מכיוון תל-אביב, מכביש החוף עד מחלף קיסריה, שם ניפנה ימינה (לכיוון עפולה), ברמזור השני ניפנה שמאלה ונעלה על כביש מספר 4 (הכביש הישן). ברמזור השני בכביש הישן נפנה שמאלה לכיוון אור עקיבא. בכיכר השנייה באור עקיבא ניפנה שמאלה וניסע לכיוון מערב (לכיוון שכונות קיסריה). בכיכר הבאה נפנה ימינה ובצומת הבאה שמאלה עד לחוף הים ולחנייה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully