פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   איך זה הגיוני? חריטה של אופניים מודרניים נמצאה במקדש עתיק בן 2,000 שנה

   האם האדם הקדום חזה את האופניים המודרניים? חריטה על קיר במקדש עתיק בהודו הצליחה לבלבל את החוקרים

   איך זה הגיוני? חריטה של אופניים מודרניים נמצאה במקדש עתיק בן 2,000 שנה
   Phenomenal Travel Videos

   חובב ההיסטוריה פרווין מוהאן סייר במקדש פאנצ'אברנסוומי שבטאמיל נאדו, הודו, כשהבחין בממצא חריג ומעורר תדהמה. הוא פרסם בערוץ היוטיוב שלו סרטון המציג חריטה של אדם רוכב על אופניים שמצא על אחד הקירות במקדש העתיק שיועד לשיווה, אחד האלים החשובים ביותר בהינדואיזם. מה שמיוחד בממצא הזה הוא שהאופניים הומצאו רק במאה ה-19, אולם מדובר במקדש שנבנה לפני 2,000 שנה - הרבה לפני המצאת האופניים. איך תסבירו את זה?

   אופניים חרוטים על קיר במקדש עתיק (אתר רשמי , Phenomenal Travel Videos)
   (אתר רשמי, Phenomenal Travel Videos)

   עוד בנושא:

   נחשפה האמת המפתיעה על ההיסטוריה המפוקפקת של האי המיסתורי בעולם
   ארכיאולוגים בטורקיה: מצאנו את שרידי גופתו של סנטה קלאוס

   החריטה המשונה העלתה ספקולציות ברשת, הטוענות כי האדם הקדום חזה את הופעתם של האופניים המודרניים. פרווין אמר בסרטון שלו: "בפינה חשוכה על אחד הקירות ניתן לראות את החריטה המדהימה הזאת של אדם רוכב עם אופניים. היסטוריונים מספרים שהאופניים הומצאו במאה ה-19, רק לפני 200 שנה, אז איך זה נחרט על המקדש העתיק בן האלפיים שנה?". וזה לגמרי נכון: הדגם הראשון המתועד של האופניים הוצג לציבור בפריז בשנת 1818, ורק ב-1885 הופיעו האופניים המודרניים הראשונים הכוללים שרשרת.

   הסרטון צבר יותר ממאה אלף צפיות והצופים הגיבו בהתאם: "מישהו יאלץ להודות שחברות עתיקות היו מתקדמות בהרבה ממה שחשבנו". אחר כתב: "אנחנו לא ממציאים כלום בעולם הזה, אלא רק מחדשים טכנולוגיות ישנות נשכחות ". אחד אחר הוסיף: "זה משנה הכול - איזה ממצא מדהים".

   מקדש פאנצ'אברנסוומי בהודו (אתר רשמי , Ssriram mt/ Wikipedia)
   מקדש פאנצ'אברנסוומי בהודו (אתר רשמי, Ssriram mt/ Wikipedia)

   לפני שאתם מתלהבים, בשיחה עם הדיילי סטאר הבריטי האופתלמולוג וחובב ההיסטוריה ד"ר ר.קלאיקובן טען שישנו הסבר הגיוני לכך. הוא אמר: "אף אחד אינו יודע להסביר כיצד הופיעה שם החריטה הזאת, אבל אני חושב שיש לי תשובה". הדוקטור גילה שהמקדש עבר מקצה שיפורים קצר בשנות ה-20 של המאה הקודמת, כשהאופניים כבר הפכו למוצר בסיסי בשוק. הוא הוסיף: "אולי הפסל ראה מישהו על אופניים, התרשם ממנו וחרט אותו על האבן". למרות שזה נשמע כמו הסבר הגיוני, גם את זה אין עדיין דרך להוכיח.

   צפו בביקור המלא במקדש: